PDA

View Full Version : مشکل با ie7

soroush.elec
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 04:08 صبح
سلام دوستان من یک طراحی وب از یکی گرفتم. تو کامپیوتر خودم تو تمام browser ها اوکی بود. حتی با ie ورژن های دیگر هم چک کردم و اوکی بود. اما مثل اینکه توی ویندوزهای داغون ie7 واقعا خیلی داغون تره . از modernizer هم استفاده کردم ولی فایده نداشت. یعنی مطمئن نیستم درست استفاده کرده باشم . من تو mvc کار می کنم تنها کاری که کردم این بود که modernizer رو به bundle سایتم اضافه کردم. اگر کار دیگری لازم است بکنم لطفاً راهنمایی کنید

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 11:41 صبح
سلام . modernizr برای تصمیم گیری هست که آیا این ویژگی مد نظر در این مرورگر پشتیبانی میشه یا نه . این کتابخانه میاد به تگ head تمام ویژگی هایی در css3 که اون مرورگر پشتیبانی می کنه رو با نام خودشون لیست می کنه , یعنی بصورت کلاس به اون تگ اضافه می کنه : fontface و اگر پشتیبانی نشه : no-fontface . و شما بر اساس این کلاس تصمیم می گیرید .

.fontface .my-article{
font-family:BYekan, Tahoma;
}
.no-fontface .my-article{
font-family: Tahoma;
}

یا فرضا لوگو رو به صفحه اضافه کردی . با یه if جاوااسکریپت و Modenizr بررسی می کنی که آیا این مرورگر SVG ساپورت می کنه یا نه :

if(Modernizr.svg){ /* Logo SVG */
else{
/* Logo PNG */
}

با استفاده از امکانات این کتابخانه کار رو cross browser طراحی می کنن و نه اینکه خود Modernizr این کار و انجام بده .

واقعیتش تنظیم کار با مرورگر های قدیمی ie سخت هست . و شما باید برای هر کدی و هر تکنیکی بررسی کنی که آیا این cross browser هست یا نه . و نسخه خاصی براش وجود نداره که شما اون کار و انجام بدی قضیه حل بشه . اگر دیدی وقت نداری که این موضوع و حل کنی ... پشتیبانی نکن . مرورگر و شناسایی که و به یه صفحه بفرستش و اونجا یه پیغام خوشگل براش که بذار که فلانی مرورگرت و عوض کن .

این کار برای بعضی از پروژه ها اشکال داره و برای خیلی از موارد هم هیچ اشکالی نداره . مثلا اگر با کارمند کار می کنی یا خیلی کاربران عام زیاد داری و ... این کار ایراد داره . فرض کن ثبت نام یارانه اینجوری باشه !!! ... اما اگر مثلا مطلب IT منتشر می کنه مخاطب شما معمولا کامپیوتریست تر هست و میشه این بلا رو سرش آورد .

soroush.elec
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 13:18 عصر
اقای محمد زاده از بابت توضیحات کاملتون سپاسگزارم.