PDA

View Full Version : focus و blur در تکست باکس

aminireza65
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 12:15 عصر
سلام دوستان
من یه فرم ورود اطلاعات دارم که کاربر باید کد ملیشو وارد کنه. میخوام به جای یه تکست باکس برای این فیلد از ده تکست باکس به طول یک استفاده کنم که کاربر بتونه تو هر کدومشون فقط یک عدد وارد کنه. تا اینجا اوکی.
من میخوام با وارد کردن عدد اول در تکست باکس اول، فوکوس خودش بره به تکست باکس بعدی که کاربر مجبور نباشه tab رو بزنه. همچنین میخوام که اگر در تکست باکس بعدی عددی نوشته شده بود به صورت select در بیاد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

mRizvandi
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 14:35 عصر
سلام دوستان
من یه فرم ورود اطلاعات دارم که کاربر باید کد ملیشو وارد کنه. میخوام به جای یه تکست باکس برای این فیلد از ده تکست باکس به طول یک استفاده کنم که کاربر بتونه تو هر کدومشون فقط یک عدد وارد کنه. تا اینجا اوکی.
من میخوام با وارد کردن عدد اول در تکست باکس اول، فوکوس خودش بره به تکست باکس بعدی که کاربر مجبور نباشه tab رو بزنه. همچنین میخوام که اگر در تکست باکس بعدی عددی نوشته شده بود به صورت select در بیاد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

شما مطمنی که راه درستی انتخاب کردی؟!!؟!
از mask استفاده کنید.
مثلا از jquery.maskedit یا کنترلهای ajax toolkit.

elahe471
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 15:15 عصر
با jQuery میتونید بنویسید ، برای input ها Maxlength تعریف کنید برای input های مورد نظرتون هم یه کلاس مشترک بزارید بعد از تابع focus استفاده کنید
این هم مثال (http://jsfiddle.net/skram/qygB2/2/)

aminireza65
پنج شنبه 04 اردیبهشت 1393, 16:13 عصر
function inputchar() {
var x = document.getElementById('<%=TextBox3.ClientID %>');
x.blur();
var y = document.getElementById('<%=TextBox1.ClientID %>');
y.focus();
y.select();
}
دوستان من از این کد استفاده کردم ولی این کد وقتی به صورت inline نوشته میشه درست کار میکنه ولی وقتی یه فایل js. درست میکنم و تو صفحه ام import میکنم کار نمیکنه.