PDA

View Full Version : سوال: زبان

csharpspider
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 16:09 عصر
با سلام
از بچه های پی-اچ-پی کار خواهش میکنم در مورد این مشکل من به من کمک کنند
من از یک (سیستم مدیریت محتوا) استفاده میکنم که صفحه نخست و دیفالتش (main.php) نام داره
میخواهم این وبسایت رو چند زبانه کنم ولی به روش خودم / یعنی فقط میخوام صفحه main.php این وبسایت رو به چند زبان دنیا ترجمه کنم / یعنی میخوام چند تا کپی کنم از صفحه نخست (main-en.php) و (main-ir.php) و (.main-tr.php) و (main-ru-php) / و تو هرکدوم از این صفحه ها زبان خودش رو بزارم
یک صفحه دیگر بسازم مثلا به اسم (select.php) که وقتی وبسایت رو باز میکنیم به صورت پیش فرض بیاد و بگه زبان خود رو انتخاب کنید. مانند این صفحه (http://www.norwegian.com)
در این صفحه اگر زبان فارسی رو انتخاب کنیم انتقال داده بشه به صفحه (main-ir.php) و اگر انگلیسی انتخاب کنیم انتقال داده بشه به (main-en.php) و الی آخر
چند تا نکته رو باید رعایت کنیم اینجا
اول اینکه صفحه پیش فرض وبسایت رو از (main.php) به (select.php) عوض کنیم
دوم اینکه وقتی یوزر زبان خودش رو انتخاب میکنه ما در یک کوکی ذخیره کنیم تا همیشه وقتی سایت رو باز میکنه به صفحه زبان خودش باز بشه / و در صفحه (main-en.php) در بالای صفحه یک drop-down-list بزاریم که اگر کاربر بخواد دوباره زبان وبسایت رو عوض کنه بتونه این کار رو بکنه
سوم اینکه در هر کجای وبسایت که لینک صفحه اول داده شده را طوری از روی کوکی کدش را تغییر بدیدم که کاربر اگر بر روی لینک کلیک کنه به صفحه اول زبان خودش انتقال داده بشه

چند زبانه کردن به این روش میدونم اشتباه است / چون من فقط یک صفحه از وبسایت رو ترجمه میکنه / ولی بخاطر یک مسائل شخصی میخوام این کار رو بکنم
اگر به من کمک کنید تا به این صورت وبسایت رو تغییر بدم ممنون میشم

csharpspider
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 11:24 صبح
منو باش فکر کردم اگر اینجا سوال کنم کمه کم یه 10 نفر مشارکت میکنه :قهقهه:
همه فقط دوست دارند سوال کنند ولی وقتی یکی سوال میپرسه میترسند جواب بدند
الان که این پست رو میزارم 33 نفر این تاپیک رو مشاهده کردند ولی حتی یک نفر هم جواب نداده
اینجا مهم نیست که جواب اشتباه باشه یا درست
مهم اینه که فقط مشارکت کنیم تا در آخر به یک جواب درست جمعی برسیم

SlowCode
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 13:16 عصر
شما که سناریو رو گفتین! الان این درخواست کمکتون چه معنی میده؟
تنها کمکی که ما مجاز هستیم انجام بدیم این میتونه باشه که اسم مباحث و توابع مورد نایز شما رو بگیم، ما بقی مسائل رو خودتون باید برین.
واسه php:
if, $_COOKIE, setcookie
واسه html:
a, select, option
واسه ریدایرکت صفحه، htaccess:
RedirectMatch

هرچقدر فکر میکنم بیشتر از این نمیشه کمک کرد.

thinkdiff
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 13:42 عصر
موضوع اینه که شما می گید من از یک سی ام اس استفاده می کنم و صفحه اولش main.php چطور عوضش کنم
اسم سی ام اس رو که نذاشتین ، نمونه کد هم که نذاشتین
این جا جا داره من از طرف تمامی php کار ها بابت این که علم غیب نداریم از شما عذر خواهی کنم

csharpspider
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 14:25 عصر
موضوع اینه که شما می گید من از یک سی ام اس استفاده می کنم و صفحه اولش main.php چطور عوضش کنم
اسم سی ام اس رو که نذاشتین ، نمونه کد هم که نذاشتین
این جا جا داره من از طرف تمامی php کار ها بابت این که علم غیب نداریم از شما عذر خواهی کنم
اسم سی-ام-اس رو نگفتم چون کاری که میخوام کلیه/ یعنی در تمام CMS ها میشه این عمل رو انجام داد / شما یکی از سی-ام-اس ها رو درنظر بگیرید
در مورد کد هم ما نیازی به ویرایش نداریم / ما فقط میخواهیم یک امکان جدید به وبسایت یا سی-ام-اس خودمان اضافه کنیم

csharpspider
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 14:35 عصر
شما که سناریو رو گفتین! الان این درخواست کمکتون چه معنی میده؟
تنها کمکی که ما مجاز هستیم انجام بدیم این میتونه باشه که اسم مباحث و توابع مورد نایز شما رو بگیم، ما بقی مسائل رو خودتون باید برین.
واسه php:
if, $_COOKIE, setcookie
واسه html:
a, select, option
واسه ریدایرکت صفحه، htaccess:
RedirectMatch

هرچقدر فکر میکنم بیشتر از این نمیشه کمک کرد.

دوست خوبم مرسی از توضیحات خوبتان
منظور من کلی گویی نبود
اگر علمش رو دارید و وقت اضافه هم دارید اون 3 تا بندی که من اشاره کردم رو از اول تا آخر اینجا مرحله به مرحله با جزئیات بریم جلو
مثلا در مورد بند یک که از htaccess و config استفاده میکنیم رو از اول تا آخر با کد کامل بریم جلو
و بند 2 و 3 رو هم مثل بند اول با جزییات کامل از اول تا آخر با کد کامل بریم جلو
دیگر دوستان هم اگر علم و وقتش رو دارید اینجا همکاری کنید ممنون میشیم

csharpspider
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 00:42 صبح
دوستان منتظر همکاری شما در این تاپیک هستیم

omidabedi
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 09:52 صبح
دوست عزیز نمیدونم اطلاعات شما چقدر هست اما بزارید یه توضیحی بدم

هر cms برای قالب ها و صفحات templateاش یه سیستم detect داره که این صفحات رو از روی اسم و پسوندشون میشناسه!

شما باید ببینید اگر بخواید اینکارو کنید و صفحه ی اولشو چند زبانه کنید چجوری باید عمل کنید.

اولا که شما نمیتونید همینجوری توی هر فایلی کد php بنویسید و انتظار داشته باشید کار کنه

هر cmsای یه قاعده و قواننینی واسه خودش داره

پس اگر میخواید مشکلتون حل بشه سعی کنید با بچه ها همکاری داشته باشید اگر علم شما به اندازه ی کافی برای این کار بالا هست پس دیگه سوال کردن نداره

اگر سوال پرسیدید باید تصور درستی رو از کارکرد سیستم تو ذهن ما ایجاد کنید که بتونیم کمکتون کنیم.

یه نکته دیگه اینکه توی این تالار برنامه ی اماده تحویل کسی داده نمیشه چون هدف این سایت این نیست.

شما خودتون استارت بزنید اینجا کمک بخواید.