PDA

View Full Version : سوال: تغییر قسمتی از مسترپیج در صفحه دیگر

rezadana
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 21:06 عصر
سلام.چجور میشه از تو صفحه Default.aspx شی هایی که mastersite.master قرار دارد رو تغییر داد یا حذف کرد.
مثلا من میخوام موقعی که کاربر میخواد وارد صفحه ای غیر از صفحه اصلی میشه اون اسلاید شو که در صفحه اصلی قرار دادم رو نبینه و اصلا عکسها و اسکریپتهاش اجرا نشه. یعنی موقع رفتن به صفحه ای غیر از صفحه اصلی مثلا یه <div> که تو مسترپیج هست رو حذف کنم.
امیدوارم که منظورمو فهمیده باشید و کمکم کنید.

elahe_sd
شنبه 06 اردیبهشت 1393, 21:23 عصر
سلام
دوست عزیز می تونی از کوکی استفاده کنی.که اگر از صفحات دیگه قصد ورود به صفحه اصلی رو داشتن مقدار کوکی رو تغییر بده یا اسم صفحه ای که منتقل شده رو قرار بده .بعد با توجه به مقدار اون کوکی یکسری ویزیبل ها رو false کنی. با زدن دکمه خروج کوکی مورد نظر رو با عنوانی برای اولین بازدید مقدار بدید.احتمالن راه های بهتری هم هست:لبخندساده:

r_s1389@yahoo.com
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 12:25 عصر
سلام.چجور میشه از تو صفحه Default.aspx شی هایی که mastersite.master قرار دارد رو تغییر داد یا حذف کرد.
مثلا من میخوام موقعی که کاربر میخواد وارد صفحه ای غیر از صفحه اصلی میشه اون اسلاید شو که در صفحه اصلی قرار دادم رو نبینه و اصلا عکسها و اسکریپتهاش اجرا نشه. یعنی موقع رفتن به صفحه ای غیر از صفحه اصلی مثلا یه <div> که تو مسترپیج هست رو حذف کنم.
امیدوارم که منظورمو فهمیده باشید و کمکم کنید.
میتونی دو یا بیشتر مسترپیج درست کنی

elahe471
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 13:59 عصر
masterpage میتونه خودش masterpage داشته باشه ، یه مستر کلی درست کنید با Menu و Header و Footer و ...
صفحه اصلی از این مستر استفاده کنه اسلایدر و اضافه میکنید و...
Masterpage دوم که مختص صفحات درونی هست هم خودش از همین مستر اول استفاده کنه و چیز هایی که تفاوت داره اضافه کنید

برای صفحه های درونی از مستر دوم استفاده کنید

rezadana
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 14:46 عصر
من نمیخوام زیاد صفحه اصلیم تو در تو باشه مسترپیج هاش. تنها کاری که میخوام انجام بدم اینه که از تو یه صفحه غیر از صفحه اصلی یه <div> که id گرفته رو visible=false بشه فقط همین. اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

elahe471
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 17:11 عصر
اگر میخواید Visible=false بشه که اگه "Runat="Server بدید به Div کلی اسلایدر ، میتونید تو Pageload مخفیش کنید که فوق العاده کار غیر حرفه ای هست ، یه کم از اون بهتر CSS هست که میتونید به اون Div استایل display:none بدید که اینم کار خوبی تیست ، بهتر از این دو تا اینه که برای اسلایدر هم یه ContentPlaceHolder در نظر بگیرید تو صفحه اصلی پرش کنید بقیه صفحه ها کاری بهش نداشته باشید خالی بمونه

meisam12
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 17:30 عصر
اگر میخواید Visible=false بشه که اگه "Runat="Server بدید به Div کلی اسلایدر ، میتونید تو Pageload مخفیش کنید که فوق العاده کار غیر حرفه ای هست ، یه کم از اون بهتر CSS هست که میتونید به اون Div استایل display:none بدید که اینم کار خوبی تیست ، بهتر از این دو تا اینه که برای اسلایدر هم یه ContentPlaceHolder در نظر بگیرید تو صفحه اصلی پرش کنید بقیه صفحه ها کاری بهش نداشته باشید خالی بمونه

نمونه کد روش "Runat="Server در DIV

rezadana
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 18:18 عصر
من نت فریمورک 3.5 استفاده میکنم و وقتی این کدها رو مینویسم پیغام خطا میده که به خط دوم یعنی fg گیر میده اول گیر میده.

System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl fg = Master.FindControl("diivn") as System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl;
fg.Visible = false;

و تو ی کادر این پیغامو مینویسه.
Object reference not set to an instance of an object.

sun2rise
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 18:32 عصر
میتونید از کدهای جاوا اسکریپت استفاده کنید که وقتی آدرس سایت غیر از اون چیزی که شما میخواید شد اون دیو مورد نظر رو مخفی کنه

meisam12
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 18:00 عصر
من نت فریمورک 3.5 استفاده میکنم و وقتی این کدها رو مینویسم پیغام خطا میده که به خط دوم یعنی fg گیر میده اول گیر میده.

System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl fg = Master.FindControl("diivn") as System.Web.UI.HtmlControls.HtmlGenericControl;
fg.Visible = false;

و تو ی کادر این پیغامو مینویسه.
Object reference not set to an instance of an object.

به خاطر این است که دیو مورد نظر را پیدا نکرده است یا شما دیو را " runat="server نکردید