PDA

View Full Version : سوال: محدود کردن کاربرانجهت upload کردن فایل در شرکت

bahar_7
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 12:55 عصر
با سلام
چگونه می توان در شرکتی مجهز به سرور با سیستم عامل windoas server 2008 تمام کاربران را جهت اینکه هیچ گونه فایلی را نتوانند از روی سیستم های شرکت upload کنند محدود کرد؟

hmkhafan
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 15:39 عصر
با سلام
برای این کار از سرویسی به نام File server Resource manager استفاده کنید،در ابتدا باید اون رو از مسیر زیر نصب کنید
server manager>roles>file services>right click>add role services>file server Resource manager
میتونید با این سرویس مشخص کنید که کاربران یک فایل به خصوص رو نتونن آپ کنند، مثلا مشخص کنید که نتونن فایل exe آپ کنند،یا اصلا فایل آپ نکنند، همچنین میتونید با این سرویس مشخص کنید که هر کاربر چقدر qouata داشته باشه، کارایی دیگر این سرویس هم این است که میتونید با آن گزارشی تهیه کنید که مشخص کنه هر فایلی مخصوص کدام کاربر است. (;

hghyami
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 16:14 عصر
منظور شما از upload چی‌ هست!!! یعنی‌ روی file server یا internet? چون فایل سرور رو میتونید read access بدید و میشه بحث ACL و Permission ها... اگر اینترنت هست که اون بحث دیگه داره.

bahar_7
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 09:12 صبح
منظور شما از upload چی‌ هست!!! یعنی‌ روی file server یا internet? چون فایل سرور رو میتونید read access بدید و میشه بحث ACL و Permission ها... اگر اینترنت هست که اون بحث دیگه داره.
منظورم internet هست. تشکر

hghyami
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 13:55 عصر
به صورت خلاصه خیلی‌ سخت هست مگر اینکه internet رو کاملا کنترل کنی‌ و اینکه که به چی‌ access داره. میشه کامل توضیح بدین چیکار می‌خواین بکنید

bahar_7
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 12:07 عصر
توضیح کامل اینکه من ادمین شبکه یک شرکت نرم افزاری هستم می خواهم کاربران واحد برنامه نویسی را جهت اینکه نتوانند سورس کدهای برنامه هایی که نوشته اند را از طریق سایت هایی که قابلیت آپلود فایل دارند محدود کنم بدین منظور چه راهی را پیشنهاد می دهید؟
قابلیت اتصال usb و write روی cd/dvd را به وسیله نرم افزار gilisoft بسته ام
ممنون میشم از راهنماییهاتون

Mask
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 14:33 عصر
راهی که 100 درصد جواب بده وجود نداره.

bahar_7
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 13:28 عصر
راهی که 100 درصد جواب بده وجود نداره.

از طریق بستن پورت میشه؟