PDA

View Full Version : اعمال تغییرات از datagridview به sql

MohammadHG
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 13:23 عصر
درود بر همگی
همینطور که میدونید برای پر کردن یک datagridview از جدولی تو sql باید یه کانکشن ساخت و یک SqlDataAdapter و یک dataset بعدم با یه fill کردن و این داستانا جدول مورد نظر تو datagridview نمایش داده میشه.
حالا اینارو گفتم چون دقیقا میخوام برعکسشون رو کد نویسی کنم و کمک نیاز دارم
میخوام datagridvie رو بریزم تو دیتاست بعد بقیه داستان... اخرش میخوام مقادیری که تو datagridview دارم و تغییر دادم تو sql هم تغییر کنه
اگه کسی میدونه ممنون میشم کمکم کنه
از دعای خیر من بی بهره نمیمونه :لبخندساده:

mehrdad.ghorbaniyan
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 13:31 عصر
سلام.شما با کد این کارو انجام بده.بعد بگو فیلد اول مثلاً خونه ی اول دیتاگرید .اگه خواستی همه ی رکوردها را آپدیت کنی باید توی حلقه for این کارو کنی و اگه خواستی بگی اون رکوردی که کاربر انتخاب کرده کد زیر را وارد کن :(اگه با حلقه for هم خواستی بگو)

"UPDATE moshtari SET name='" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value + "',lname='" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[2].Value + "' where id=" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value;

MohammadHG
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 13:46 عصر
سلام.شما با کد این کارو انجام بده.بعد بگو فیلد اول مثلاً خونه ی اول دیتاگرید .اگه خواستی همه ی رکوردها را آپدیت کنی باید توی حلقه for این کارو کنی و اگه خواستی بگی اون رکوردی که کاربر انتخاب کرده کد زیر را وارد کن :(اگه با حلقه for هم خواستی بگو)

"UPDATE moshtari SET name='" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value + "',lname='" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[2].Value + "' where id=" + dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value;

از پاسخت خیلی ممنونم ولی اینجور کد نویسی واسم کارساز نیست چون مثلا کاربر میخواد چندتا فیلدو حذف کنه و چندتارو تغییر بده اونوقت دیگه کد شما جوابگو نیست
ممنون میشم اگه راه حل دیگه ای داری رو بهم بگی

MohammadHG
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 18:32 عصر
کسی نبود یه کمکی بکنه؟

forodo
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 21:56 عصر
سلام
به نظر من کار درستی نیست که بعد از ویرایش بخوایم کل اطلاعات دیتاگریدویو رو از اول داخل بانک Update کنیم.
سرعت برنامه کند می شه و ممکنه یه اتفاقات ناخوشایندی هم رخ بده.

من همیشه برای ویرایش به تعداد ستونهام کنترل تکست باکس یا کمبوباکس یا هرچیزه دیگه ای که نیازه قرار می دم و با کلیک روی سطر دیتاگریدویو میگم تمام اطلاعات داخل سلولهای سطر کلیک شده بریز توی کنترلهای مربوطه و کاربر ویرایش رو انجام می ده و بعد از زدن مثلاً یه دکمه عملیات ویراش داخل بانک هم انجام میشه.
حالا اگه بخواد از 100 تا سطر 15تارو ویرایش کنه به همین روش باید این کار رو انجام بده.
اینطوری به جای 100تا ویرایش 15 تا ویرایش داریم.