PDA

View Full Version : بررسی روش های آپدیت کردن نرم افزار

behnam-soft
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 17:27 عصر
سلام خدمت دوستان، فرض کنید یه نرم افزاری طراحی کردیم دادیم دست مشتری که مثلا شامل 1 فرم هست که درون فرم چند تا تکس باکس و لیبل و ... وجود داره، نرم افزار هم با بانک کار می کنه، خب، حالا سوال من از دوستان اینه که من اگر بخوام مثلا :
1- تعداد تکس باکس ها رو در آپدیت بعدی کم کنم، باید چیکار کنم ؟
2- خواستم ستونی از جدول حذف و یا اضافه کنم چی ؟
3- فلان استورد پروسیجر در بانک رو اسمش رو تغییر بدم یا پارامتر هاشو کم و زیاد کنم چی؟
4- فرمی به برنامه اضافه و یا حذف کنم چی؟

فرض کنید فعلا نمی خوایم از طریق اینترنت برنامه رو آپدیت کنیم و به جاش، می تونیم از یه فلش و اتصال اون به سیستم مشتری استفاده کنیم.

کاری که الان من انجام میدم اینه که در سیستم مشتری (که از دوستای خودمه) ویژوال استدیو رو نصب کردم و هر زمان که به آپدیتی نیاز باشه، فایل Solution برنامه رو باز می کنم و تغییرات رو انجام می دم و برنامه رو دوباره کامپایل و اجرا می کنم !!! که صد البته اصلا روش مناسب و استانداردی نیست ضمن این که حتما باید Solution برنامه رو هم در سیستم مشتری داشته باشیم که به معنای دیدن کد های برنامه توسط مشتریه !!!

خب، روش اصولی انجام دادن این کار چیه؟ آیا باید برنامه اصلی رو در سیستم خودم آپدیت کنم و بعد یه فایل خاصی از برنامه رو جایگزین اون فایل در سیستم مشتری کنم؟ یا اینکه باید کل اون برنامه رو پاک کنم و برنامه آپدیت شده رو دوباره نصب کنم ؟

javadaskari
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 18:28 عصر
سلام
شما روی سیستم خودت بعد از کامپایل یه فایل exe به دست میاری که میری میزاری تو مسیر نصب برنامت در کامپیوتر مشتری و فایل قبلیتو پاک میکنی و خلاص!!!
با این کار موارد 1 و 4 که گفتی حل میشه!

برای تغییر دیتابیس هم همونطوری که شما تو برنامت دستورات select , ... رو اجرا میکنی میتونی دستورات Update برای جداول ، Alter برای Stored procedure و .... رو هم اجرا کنی تا دیتابیس هم آپدیت شود.

به همین راحتی!!
البته از طریق اینترنت و توسط خود برنامه هم این کار شدنیه که سختتره ولی شما برای راحتی کار و وقتی فاصله زیادی با مشتری داری با نرم افزار Team Viewer به کامپیوتر مشتری از راه دور وصل بشی و تمام تغییرات را انجام بدی ، کاری که اکثر شرکت های ایرانی میکنن!