PDA

View Full Version : طراحی دیتابیس حقوق پزشکان

Yanehsar
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 19:53 عصر
سلام دوستان می خوام برنامه ای برای محاسبه حقوق چند پزشک درست کنم برای طراحی دیتابیس این برنامه خواستم از شما کمک بگیرم
اما شرایط برنامه
پزشکان در طول ماه خدمات مختلفی از جمله ویزیت ، نوار قلب ، تست ورزش و... رو انجام میدن و در ازای هر خدمت دستمزدی رو می گیرن مثلا ویزیت 50% ، نوار قلب 10% و...
در ضمن درصد خدمات برای هر پزشک فرق داره امکان داره پزشک 1 ویزیت 50% بگیره پزشک 2 از ویزیت 30% این برای تمام خدمات و پزشکان صدق می کنه و درصدشون یکی نیست .
نکته بعدی دسته خدمات ما هستش که مشخص نیست چی و چند تا هستش(ویزیت ، نوار قلب ، تست ورزش و..) اینطوری بگم که الان 10 تا خدمت داریم امکان داره شش ماه بعد بشه 20 تا یا 5 تا باید برای این هم راحلی داشته باشیم پس باید جوری طراحی کنیم که کاربر بتونه کم و زیادش کنه .
خب حالا آخر ماه هستش ما میایم میزان کارکرد پزشکان رو وارد می کنیم مثلا ویزیت پزشک 1=1500000 ریال نوار پزشک 1 =150000 و... همینطور تا آخر برنامه باید براساس درصد همین پزشک 1 حقوقش محاسبه کنه و بصورت علی احساب آماده پرداخت کنه(البته 70% الان پرداخت میشه) و داخل جدولی ذخیره کنه (چون این پرداخت نهایی نیست و بعد از چند ماه باید مجددا حساب کتاب بشه و قطعی پرداخت بشه) امکان داره پزشکی کمتر پول گرفته باشه پس در محاسبه جدید مابه التفاوتش بهش پرداخت میشه امکان داره بیشتر گرفته باشه پس باید این مبلغ ذخیره بشه و در ماه های بعد از حقوق کسر بشه تا صفر بشه و...
برنامه باید با توجه به میزان کارکرد این بنده های خدا حقوق آنها رو محاسبه کنه ممنون میشم کمکم کنید دیتابیس این برنامه رو طراحی کنیم .
اول از همه معذرت می خوام اگر توضیحات کنک هستش امیدوارم اصل مطب رو رسونده باشم .

بهزاد علی محمدزاده
یک شنبه 07 اردیبهشت 1393, 23:19 عصر
سلام . ببین دوست من , این دیگه کمک نیست , خدایی سوال و اشکال هم نیست , بلکه سفارش پروژه است ! . یعنی یه مقدمه از نیازمندی رو گذاشتی و می خوای طراحی بشه ! . کسی که بخواد به این تاپیک جواب بده باید کارهاش و بذاره کنار و شاید چند روزی رو مشغول طراحی باشه و با شما در تماس که مساله براش بهتر روشن بشه و سوالاتش و بپرسه تا بتونه طراحی کنه . خب چرا همچین انتظاری از یه فروم دارید ؟
این و باید با یه شرح کامل تر توی جایی مثل پونیشا قرار بدی تا به عنوان پروژه برداشته بشه و طرف روش کار کنه .

Yanehsar
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 21:11 عصر
سلام . ببین دوست من , این دیگه کمک نیست , خدایی سوال و اشکال هم نیست , بلکه سفارش پروژه است ! . یعنی یه مقدمه از نیازمندی رو گذاشتی و می خوای طراحی بشه ! . کسی که بخواد به این تاپیک جواب بده باید کارهاش و بذاره کنار و شاید چند روزی رو مشغول طراحی باشه و با شما در تماس که مساله براش بهتر روشن بشه و سوالاتش و بپرسه تا بتونه طراحی کنه . خب چرا همچین انتظاری از یه فروم دارید ؟
این و باید با یه شرح کامل تر توی جایی مثل پونیشا قرار بدی تا به عنوان پروژه برداشته بشه و طرف روش کار کنه .
مرسی دوست عزیز منم منظورم این نبود که دیتابیس طراحی شده برام بذارن .
بیشتر منظورم این بود نکته ای کمکم کنید مثلا بگید با توجه به حسابداری بودن پروژه اینکار ها رو باید انجام بدید یا برای دسته خدماتی که مشخص نیست 10 تا هستش یا 100 پیشنهاد بدن که چیکار کنم و....

rasol_afkham
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 00:38 صبح
با سلام خدمن دادش گلم
118491

Yanehsar
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:39 عصر
با سلام خدمن دادش گلم
118491
مرسی دوست عزیز زحمت کشیدید.
منم رو دیتابیس کار کردم این جدول طراحی کردم نظرتون چیه ؟ایرداش کجاس هست؟چیکار کنم بهتر میشه ؟
118515
118516

rasol_afkham
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:14 عصر
مگه درصد هر پزشک با پزشک دیگه فرق نمی کنه پس چرا تو جدول خدمات هم درصد اومده؟
فرمول حساب درصد رو اشتباه نوشتی، باید ضرب در درصد بشه و بعد تقسیم بر 100
از همه اینها گذشته، به نظر من، تمام جدولهات رو روی کاغذ بکش و روی یه (دیوار، برد) و یا هر چیز دیگری بچسبون تا همه بانکت جلوی چشمت باشه و بعد یک لیست آماده کن و از خودت سوال کن.
1. چطور به پول پرداخت شده هر پزشک دسترسی پیدا کنم؟
2. چطور بعد از پرداخت اونها رو صاف کنم؟
...
باید همه سوالها رو جواب بدی. و همیشه بدترین حالت رو در نظر بگیری.

Yanehsar
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 18:21 عصر
مگه درصد هر پزشک با پزشک دیگه فرق نمی کنه پس چرا تو جدول خدمات هم درصد اومده؟
فرمول حساب درصد رو اشتباه نوشتی، باید ضرب در درصد بشه و بعد تقسیم بر 100
از همه اینها گذشته، به نظر من، تمام جدولهات رو روی کاغذ بکش و روی یه (دیوار، برد) و یا هر چیز دیگری بچسبون تا همه بانکت جلوی چشمت باشه و بعد یک لیست آماده کن و از خودت سوال کن.
1. چطور به پول پرداخت شده هر پزشک دسترسی پیدا کنم؟
2. چطور بعد از پرداخت اونها رو صاف کنم؟
...
باید همه سوالها رو جواب بدی. و همیشه بدترین حالت رو در نظر بگیری.
در مورد جدول خدمات بله هر پزشک فرق داره اینجا یه جدول مبانه اضافه میشه یه جور جدول برای ثبت قرار داد مثلا میگیم این پزشک درصدش اینه
118543

اما این کاری که شما کردید ، شما درصد رو داخل هزینه ماهانه گذاشتیت یعنی هر ماه اطلاعات تکراری وارد میشه و دخیره میشه و دوم اینکه کاربر باید یادش باشه که پزشک 1 درصدش اینه پزشک 2 درصد اینه و...
راجب فرمول اره من همینطوری نوشتم برای اینکه بدونم این فیلد مربوط به محاسبه هزینه هستش و...