PDA

View Full Version : سوال: بانک اطلاعات در شبکه یا اینترنت

r_cyber2001
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 10:53 صبح
سلام

میخواستم شروع کنم یه برنامه بنویسم که اطلاعات رو بگیره و توی بانک اطلاعات ذخیره کنه.
تجربه کار با #C رو به عنوان یه پروژه نداشتم. قبلا با VB6 همچین برنامه ای نوشتم. کاری نداره.
اما اینبار دیتابیس قراره توی یه شرکت روی شبکه قرار بگیره. یا اصلا روی یه هاست یا VPS.
از اساتید و دوستان درخواست دارم تئوری یه مقدار راهنمایی کنن.

- میشه رو شبکه قرارش داد که اگه چند تا سیستم دارن رکورد ها رو ویرایش میکنن مشکلی پیش نیاد؟
روی نت چطور؟
- میشه از Mysql استفاده کنم؟ باید حتما SQL Server باشه؟
- برنامه واسطه میخواد اگه دیتابیس روی نت باشه؟ مثلا یه کد php که برنامه اول به اون درخواست رو بده و php به mysql؟ یعنی مدیریت و کنترل دست php؟

خلاصه راهنمایی کنید ممنون میشم.

با آرزوی موفقیت

plus
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 14:48 عصر
بله میتونید Database رو روی یک سرور قرار بدین و با استفاده از IP یا نام کامپیوتر بهش دسترسی داشته باشید.باید همزمانی رو با استفاده از Transaction ها و روش های معمول، مدیریت کنید.
روی نت هم میتونید قرار بدین در صورتی که یا کنترل کاملی روی سرور داشته باشی یا هاستی که روش DBMS قرار داره به شما اجرا اتصال Remote رو بده.
با MySql هم طبعتا میشه این کار رو کرد البته از محدودیت های نسخه مجانیش چیزی نمیدونم.
لزوما واسط نمیخواد، شما میتونی مستقیما کلاینت ها رو به دیتابیس وصل کنی.البته بسته به مورد میتونه بهتر باشه که شما یک نرم افزار سروری داشته باشی (حالا با #C باشه یا هر چیز دیگه) که فقط اون به دیتابیس متصل باشه و سایر کلاینت ها به سرور وصل بشن نه مستقیما به دیتابیس.مدیریت همزمانی هم میتونه اینطوری راحتتر بشه.