PDA

View Full Version : با ویرایش محتوایی از جدول اول هم زمان آن محتوا در جدول دیگر تغییر کند؟

دنیای برنامه نویسی
دوشنبه 08 اردیبهشت 1393, 19:29 عصر
با سلام
در سی شارپ دو تا فرم (فرم 1،فرم 2) و در دیتابیس اس کیو ال دو تا جدول (جدول 1،جدول 2) طراحی کردم در فرم هایم از دو دکمه ثبت و ویرایش استفاده کردم در فرم 1 محتوایی که درون تکس باکس وارد میکنم و درون جدول 1 ثبت میشه این محتوا هنگامی که فرم 2 لود میشه درون کمبو باکس اون قرار میگیره حال میخوام هنگامی که در فرم 1 محتوایی را که قبلا وارد کردم و درون کمبوباکس فرم 2 قرار گرفته است را ویرایش کنم و این محتوا درون فرم 2(جدول 2) تغییر کنه . یعنی با زدن دکمه ویرایش فرم 1 هم در رکورد جدول 1 و هم در رکورد جدول 2 این محتوا همزمان ویرایش شود ولی دستورشو نمیدونم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .

parvizwpf
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 00:49 صبح
الان کد اس کیو الش رو میخواید؟ یا سمت سی شارپ؟

دنیای برنامه نویسی
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 08:06 صبح
الان کد اس کیو الش رو میخواید؟ یا سمت سی شارپ؟
کد سی شارپ رو میخوام .

parvizwpf
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 12:51 عصر
خب همون کدی که دارید میزنید جدولتون رو ویرایش کنید برای دومی هم بزنید. درست متوجه شدم؟ کد میتونید بزازید؟

دنیای برنامه نویسی
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 17:49 عصر
خب همون کدی که دارید میزنید جدولتون رو ویرایش کنید برای دومی هم بزنید. درست متوجه شدم؟ کد میتونید بزازید؟

میخوام هنگامی که در فرم 1 محتوایی رو که قبلا وارد کردم ویرایش کنم به محض ویرایش ،همین محتوا که در فرم 2 هم وجود داره اصلاح بشه مثلا در فرم اول چند تا اسم وارد کردم A،Bو ... همین اسامی در فرم 2درون کمبو باکس قرار گرفته حال هنگامی که اسم Aرو تغییر میدم در فرم 2 هم همین اسم Aتغییر کنه .
اگه متوجه شدید جواب بدید ؟؟؟؟؟

javadaskari
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 18:31 عصر
شما باید یک متد Static در فرم 2 بنویسی مثلا به نام refresh و بعد در فرم 1 وقتی خواستی محتوای فرم 2 آپدیت شود اونو صدا بزنی
مثلا من در فرم 2 چنین متدی دارم :
public static void refresh(){//your commands}

در فرم 1 برای صدا زدن آن :

form2.refresh()

دنیای برنامه نویسی
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:34 عصر
شما باید یک متد Static در فرم 2 بنویسی مثلا به نام refresh و بعد در فرم 1 وقتی خواستی محتوای فرم 2 آپدیت شود اونو صدا بزنی
مثلا من در فرم 2 چنین متدی دارم :
public static void refresh(){//your commands}

در فرم 1 برای صدا زدن آن :

form2.refresh()

ممنون از پاسخ شما
حالا چند تا سوال :
اگه چند تا فرم داشته باشیم و خواسته باشیم همین ویرایش روی اون فرمها هم انجام بشه باید واسه هر فرمی این متد رو نوشت ؟
میشه درون این متد از کنترلهای و ابزارهای فرم 1 استفاده کرد؟