PDA

View Full Version : سوال: استفاده از یوزر کنترلی که ساختم در کد های وب فرم

sepehrforough
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 02:37 صبح
من یوزر کنترل calander رو نوشتم که تاریخ شمسی رو به میلادی تبدیل میکنه و اسم این یوزر کنترلم <uc1:Calendar ID="Calendar1" runat="server" />
هست
حالا میخوام این یوزر کنترل رو میکشم درون یک صفحه و میخوام تاریخشو به عنوان روز تولد در نظر بگیرم
چه جوری باید تو اون صفحه این تاریخ رو دریافت کنم؟ مثلا قبلا میگفتم فلان مقدار رو از فلان تکس باکش بریز تو این فیلد

حالا به جای اون تکس باکس ، calendar ای که به صورت یوزر کنترل کشیدم رو صفحه وجود داره ، چه جوری مقدارشو بریزم تو فیلد تاریخ تولد؟

meisam12
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 02:50 صبح
یا باید تکست باکس داخل همان userControl باشد یا از حوزه های متغیر Session,ViewState و یا QueryString استفاده کنی.

sepehrforough
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 02:55 صبح
خب تکس باکس تو همون صفحه یوزر کنترله حتی عملیات تبدیل تاریخ هم درسته

حالا فقط نمیدونم وقتی که این یوزر کنترل رو با تکس باکسی که ماله خودشه میذارم تو یه صفحه که باید تاریخ تولد مثلا بریزم توی یه فیلد با استفادش حالا نمیدونم ه طوری تاریخو بگیرم ازش..........مثل قبلا که میگتم مثلا متن داخل این تکس باکس رو بریز جای تاریخ تولد ، حالا چه حوری این مقدار ی که از یوزر کنترل میاد رو بریزم رو بریزم تو فیلد تاریخ تولد؟

sepehrforough
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 03:02 صبح
یعنی تاریخ رو از تکس باکس یوزر کنترلم ، تو همون پیج لود یوزر کنترل اگه بریزم تو سشن میتونم بعدش اون سش رو بریزم تو فیلد تاریخ تولد جدولم؟

meisam12
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 09:37 صبح
TextBox txtBirthday= FindControl("UserControlTextBox") as TextBox;

sepehrforough
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 10:47 صبح
ببخشید این ساختار تو ویو استیته؟
ویو استیت رو باید تو وب فرمی بذارم که دارم از یوزر کنترل استفاده میکنم؟