PDA

View Full Version : سوال: جمع کردن چند رکورد از یک فیلد از نوع رشته ای

mononoor
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 10:15 صبح
با سلام
من یک بانک اطلاعاتی درست کردم و میخوام در یک تکس باکس مجموع چند رکورد از یک فیلد را که از نوع رشته ای هست به دنبال هم بیاره.
چندتا راه حل در اینترنت پیدا کردم که نوشتن تابع بود ولی هیچ کدام را نتونستم ازشان استفاده کنم
مانند این برای راه حل ارائه شده از ADezii به آدرس زیر
http://bytes.com/topic/access/answers/705057-data-multiple-rows-into-one-string
که حتی جدولهای خودش را هم که گفته درست کردم ولی باز هم جواب نداد

من یک جدول دارم به اسم nafr که رکوردهای آن به صورت زیر است:
idtime ==> number
np ==> text
میخوام برای idtime های برابر در یک تکس باکس دیگه مقدارهای np را به دنبال هم اضافه کنه. دقیقا مثل آنچه که در مثال آدرس بالا گفته شده است.
ممنون میشم که راهنمایی نمایید

alirezabahrami
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 14:56 عصر
با سلام
من یک بانک اطلاعاتی درست کردم و میخوام در یک تکس باکس مجموع چند رکورد از یک فیلد را که از نوع رشته ای هست به دنبال هم بیاره.
چندتا راه حل در اینترنت پیدا کردم که نوشتن تابع بود ولی هیچ کدام را نتونستم ازشان استفاده کنم
مانند این برای راه حل ارائه شده از ADezii به آدرس زیر
http://bytes.com/topic/access/answers/705057-data-multiple-rows-into-one-string
که حتی جدولهای خودش را هم که گفته درست کردم ولی باز هم جواب نداد

من یک جدول دارم به اسم nafr که رکوردهای آن به صورت زیر است:
idtime ==> number
np ==> text
میخوام برای idtime های برابر در یک تکس باکس دیگه مقدارهای np را به دنبال هم اضافه کنه. دقیقا مثل آنچه که در مثال آدرس بالا گفته شده است.
ممنون میشم که راهنمایی نمایید
سلام
نمونه را ملاحظه نكردم ، ولي در كل براي جمع فيلدهاي از نوع تكست بايد با استفاده از تابع val آنها را تبديل به فيلدهاي از نوع نامبر بكنيد و سپس آنها را با هم جمع بزنيد.
فرضاً مي خواهيد اعداد 5 و 10 كه در دو تكست باكس با ديتا تايپ تكست را با هم جمع و نتيجه را در يك تكست باكس ديگر وارد كنيدبايد بصورت زير عمل كنيد :

Text5 = Val(Text0) + Val(Text2)

علي ايحال نمونه خودت را در اينجا قرار بده تا انشاءالله پاسخ مناسب داده شود .
موفق باشيد

mononoor
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 16:08 عصر
با سلام
با تشکر از شما ولی مشکل من این نیست. مشکل من این است که دو یا چند رکورد از یک فیلد که محتویات آن متنی است را با هم جمع یا مرج کنه. یعنی اگه محتویات رکورد اول علی و دومی محمد و سومی حسن و .... بود در انتها در یک تکس باکس این را نشان دهد علی محمد حسن
محتویات رکوردهای من عددی نیست که بخواهم آنها را تبدیل به عدد کنم و جمع کنم. ولی باز هم متشکر

alirezabahrami
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 17:34 عصر
با سلام
با تشکر از شما ولی مشکل من این نیست. مشکل من این است که دو یا چند رکورد از یک فیلد که محتویات آن متنی است را با هم جمع یا مرج کنه. یعنی اگه محتویات رکورد اول علی و دومی محمد و سومی حسن و .... بود در انتها در یک تکس باکس این را نشان دهد علی محمد حسن
محتویات رکوردهای من عددی نیست که بخواهم آنها را تبدیل به عدد کنم و جمع کنم. ولی باز هم متشکر
با سلام مجدد
نمونه ضمیمه را با عجله ایجاد کردم ، نمیدانم درست متوجه خواسته شما شدم یا نه
در نمونه فوق با جلو و عقب بردن رکوردها نام های که id آنها با id جاری فرم برابر باشد در کنار هم به نمایش در آید .
موفق باشید

mononoor
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 09:03 صبح
سلام. آقا ممنون مشکلم را حل کردی. باز هم سپاسگذارم