PDA

View Full Version : زبان فارسی در محیط Mono For Android

alias136790
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 10:28 صبح
من میخوام تو برنامه ام یه باتن به زبان فارسی داشته باشم اما حروف رو بصورت جداگانه تو شبیه ساز نشون میده . کسی میدونه چجوری میشه این مشک رو رفع کرد؟

من یه سرچ کردم تو نت به این سایت برخوردم اما .ف...لتر هست، متوجه مطالبش نشدم چون من تازه کارم،
اگه کسی زحمت راهنمایی رو برام بکشه، ممنون میشم به خدا.
اینم لینک :
http://android-developers.blogspot.co.il/2013/03/native-rtl-support-in-android-42.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+blogspot/hsDu+(Android+Developers+Blog)

چون من از اندروید 3.2 استفاده میکنم ممنون میشه قسمت مربوط به این ورژن رو برام توضیح بدین.
در واقع من نمیدونم این مطالبی رو که گفته کجا کد نویسی کنم و چجوری کدنویسیش کنم؟

barnamenevisjavan
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 16:01 عصر
توی شبیه ساز کلمات فارسی تیکه تیکه نمایش داده میشه (کلا بهم ریخته) ولی توی گوشی مشکلی نداره.
درضمن احتمال 99 درصد اگه یادم باشه مونو آندروید از یونیکد فارسی پشتیبانی نمیکنه

alias136790
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 10:13 صبح
توی شبیه ساز کلمات فارسی تیکه تیکه نمایش داده میشه (کلا بهم ریخته) ولی توی گوشی مشکلی نداره.
درضمن احتمال 99 درصد اگه یادم باشه مونو آندروید از یونیکد فارسی پشتیبانی نمیکنه

خیلی ممنون، اما منظورتون از اینکه مونو، یونیکد فارسی رو پشتیبانی نمیکنه، چی هست؟
من توی برنامه ام قبل از اجرا، هم کلمات فارسی رو تیکه تیکه نشون میده، منظورتون اینه که تو برنامه محیط مونو هم کلمات فارسی رو درست نشون نمیده؟

ینی راهی نداره لااقل تو محیط مونو هم فارسی رو درست نشون بده؟

barnamenevisjavan
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 11:23 صبح
سلام تا جایی که قبلا خودم دنبالش بودم نتونستم توی محیط مونو فارسی تایپ کنم (همش علامت سوال میشد و...) واسه همین دیگه از مونو استفاده نکردم بجاش از B4A استفاده کردم خیلی سبکتر و بهتر بود البته الان دیگه اومدم روی جاوا

alias136790
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:47 عصر
تو محیط مونو فارسی رو تیکه تیکه نشون میده، خب اگه الان روی تبلت تست کنم، فارسی رو لااقل درست نشون میده، درسته؟ برای من همین قدر کافیه.