PDA

View Full Version : حرفه ای: یک پارچه سازی دو صفحه متن و گرافیکی در یک صفحه

motherboard
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 10:04 صبح
سلام بر همگی.در کد زیری که می بینید دو صفحه باز میشه.یکی برای عملیات گرافیکی هست و اون یکی برای عملیات های متنی معمولی که در اون میایم مثلا باهاش برنامه فاکتوریل یک عدد رو می نویسم.اما من می خوام مثل برنامه های کاربردی مثل ماشین حساب ویندوز یک کاری کنم که دستورات گرافیکی و البته محاسباتی در یک صفحه نوشته بشوند و در واقع خروجی برنامه مانند برنامه ماشین حساب هم از گرافیک تشکیل شده باشه و هم عملیات محاسباتی رو بشه انجام داد.خلاصه کلام اینکه این دو تا صفحه خروجی موقع کامپایل نمی خوام باشه و می خوام که دستورات محاسباتی و گرافیکی در یک خروجی واحد قرار بگیره.به نظر شما باید از چه طریقی اقدام کنم؟؟؟؟ :متفکر:

#include<graphics.h>
#include<conio.h>

main()
{
int gd = DETECT, gm;

initwindow(500,500);

putpixel(25, 25, RED);

getch();
closegraph();
return 0;
}

rahnema1
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 11:25 صبح
سلام
شما می تونید از کتابخانه هایی مثل Qt یا wxwidget استفاده کنید که بتونید محیط ویژوال داشته باشد مثل دکمه و تکست باکس و غیره

motherboard
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 11:38 صبح
مرسی.اما این کتابخانه QT چه جوری استفاده کنم؟الان مثلا من از dev c استفاده می کنم.ایا منظورتون اینه که هدرفایلی به اسم QT وجود داره که باید اون رو include کنم؟درواقع منظورم اینه که این کتابخونه رو چه جوری ایجاد کنم؟ایا در dev c همچین محیط ویژوالی رو میشه ایجاد کرد؟مثلا من از ویژوال استودیو استفاده نمی کنم چون کامپیوترم خیلی اون رو کند اجرا می کنه.اگر ممکنه بیشتر توضیح دهید.با تشکر:خجالت:

rahnema1
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 12:11 عصر
ببینید هم تالار wxwidget داریم و هم تالار Qt که توی اونجا آموزش به خوبی داده شده اگه می خواهید Qt کار کنید بهتره Qtcreator را نصب کنید
همچنین در مورد wxwidget هم نسخه ای از devcpp را دیدم که امکان طراحی فرمهای wxwidget را داره:
http://wxdsgn.sourceforge.net
شاید نسخه های دیگه هم این قابلیت را داشته باشه مثل orwelldevcpp

asdasd123123
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 14:04 عصر
سایت qtips.ir ویدیو های خوبی واسه qt داره که می تونید از اونا شروع کنید.