PDA

View Full Version : نرم افزار 3d game studio

MOHSEN731
سه شنبه 09 دی 1382, 01:44 صبح
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم کسی این نرم افزار را دارد و اینکه توضیحاتی درباره آن بدهد
ممنون

مهدی کرامتی
سه شنبه 09 دی 1382, 01:56 صبح
من اینو دارم:
<span dir=ltr>3D GameStudio v4.18 Comercial Edition </span>
اینم توضیحاتش:

GameStudio is a flexible authoring system for creating
computer games without previous programming knowledge.
It combines a newest generation 3D engine with a flexible
scripting language, a 3D map and actor editor, and huge
libraries of prefabricated objects. There are no restrictions -
1st person games, 3rd person games, adventures,
role playing games, side scrollers, flight simulators,
spaceship simulators, tank simulators, sports games,
3D pinball, racing games... and games never heard before.

اگر یادم بندازی تو سی دی بعدی برنامه نویس میگذارمش.

vDelphi
سه شنبه 09 دی 1382, 19:25 عصر
این برنامه رو با چی نوشتن؟ :oops:

مهدی کرامتی
سه شنبه 09 دی 1382, 20:55 عصر
ویژوال سی ++

MOHSEN731
شنبه 13 دی 1382, 01:59 صبح
من آخرین نسخه اون را که ورژن 6 بود را از سایتش دان لود کردم ولی کامل نبود می خواستم ببینم کسی سی دی اصل اون را داره یانه
در ضمن اونطور که من دیدم این نرم افزار برای ساخت کاراکتر و نقشه بازیهای سه بعدی مثل maxpayne, Doom استفاده می شه که بعد بوسیله
موتور بازی ارائه شده در آن می توانید آنها را در دلفی یا ویژوال سی کاملا کنترل کرد
اگر کسی با این برنامه کار کرده یا اطلاعات کاملتری از این نرم افزار دارد لطفا ارائه کند
:| :|

Anti_Evil
شنبه 13 دی 1382, 17:48 عصر
در ضمن اونطور که من دیدم این نرم افزار برای ساخت کاراکتر و نقشه بازیهای سه بعدی مثل maxpayne, Doom استفاده می شه که بعد بوسیله
موتور بازی ارائه شده در آن می توانید آنها را در دلفی یا ویژوال سی کاملا کنترل کرد
اگر کسی با این برنامه کار کرده یا اطلاعات کاملتری از این نرم افزار دارد لطفا ارائه کند

فرمت Level File ها و Character file ها در بازی هایی بزرگی نظیر Doom، Half-Life، Quake و ... کاملا شناخته شده و استاندارد میباشند.
مقاله های زیادی مخصوصا به زبان OpenGL نوشته شده اند و روش Rendering هر کدام نیز به صورت کامل توضیح داده شده اند.
برای ایجاد level file یا character مثلا سبک بازی Quake ( برای کاراکتر ها از md2. استفاده کردند ) حتما لازم نیست از این package استفاده کنید.
ابزارهایی شبیه به plug-in در نرم افزارهای 3d نظیر 3dmax درست شده اند و به این فرمت ها export میکنند.
در آخر هم دوباره باید اشاره کنم، برای طراحی و ساخت بازی به هیچ وجه اینجور package ها توصیه نمیشود.

موفق باشید.

MOHSEN731
دوشنبه 15 دی 1382, 01:58 صبح
اگه میشه لطف کنید چند ابزار یا مقاله برای ساخت و کنترل کاراکتر و نقشه بازیهای سه بعدی معرفی کنید همچنین به نظر شما چه ابزاری برای
ساخت منابع بازی ( مثل کاراکتر و نقشه و ...) بهتر می باشد .
همچنین اگر میشود درباره گروهتان توضیحی نظیر اینکه با چه ابزارهایی کار میکنید و اینکه آیا بازی سه بعدی ارائه داده اید و چیزهای دیگر ...... بنویسید.

Anti_Evil
دوشنبه 15 دی 1382, 03:54 صبح
برای ساختن محیط یا کاراکتر میتوانید از هر ابزار طراحی 3 بعدی استفاده کنید !
در هر حال بهترین ابزار 3 بعدی برای طراحی فضا و کاراکتر در بازیها 3d studio max است.

در مورد مقالات و بقیه جزئیات اجازه بدهید مدت زمانی سپری بشه، چشم ! :)
وب سایت GalaxyRoad.com حدودا 3، 4 ماه است که update نشده.
متاسفانه بخاطر مشکلات زمانی و فشرده بودن برنامه های کاری موفق به update کردن آن نبودیم.
ولی خبر خوب اینکه طراحی جدید وبسایت در آینده ای نزدیک آماده خواهد شد و در آن تمام مسائل مربوط به بازی را شرح خواهیم داد. :)

در صورت آماده شدن وبسایت، حتما بچه های forum رو باخبر خواهم کرد.

موفق باشید.

Delphi KDE
سه شنبه 28 بهمن 1382, 01:52 صبح
من نسخه 3D Game Studio 5.12 Full را همراه با کلی PDF دارم اگر PDF ها را لازم دارید چون هجمشون زیاده یا با مدیر سایت هماهنگ کنید تا براتون اپلود کنم همین جا تا همه بتونن استفاده کنن یا یک جایی معرفی کنید برای اپلود تا اینجا لینکشو بزارم
البته من با 3D Game Studio کار کردم و به نظرم اصلا نرم افزار جالبی نیست
میتونید از Crystal 3D که نسخه های مجانی هم داره استفاده کنید من زیاد در موردش شنیدم ولی خودم کار نکردم

Anti_Evil
سه شنبه 28 بهمن 1382, 02:01 صبح
همونطور که همیشه گفتم هیچ موقع استفاده از چنین محیط ها و موتورهای پیش ساخته پیشنهاد نمیشه.

البته تمام این موتورهای آماده یک مزیت دارند :)
و آن هم مطالعه بعضی از کدهایشان برای یادگیری منطق و یا احیانا استفاده از کدهایشان میباشد.

موفق باشید !

magmag
سه شنبه 16 تیر 1383, 23:26 عصر
همونطور که همیشه گفتم هیچ موقع استفاده از چنین محیط ها و موتورهای پیش ساخته پیشنهاد نمیشه.

البته تمام این موتورهای آماده یک مزیت دارند :)
و آن هم مطالعه بعضی از کدهایشان برای یادگیری منطق و یا احیانا استفاده از کدهایشان میباشد.

موفق باشید !آیا 3d game s رابطه ای با 3d s max دارد؟ :mrgreen:

Anti_Evil
چهارشنبه 17 تیر 1383, 08:22 صبح
آیا 3d game s رابطه ای با 3d s max دارد؟

پست شماره 2 (متن آقای دلفی اسیستنت) رو بخون، متوجه خواهید شد.

موفق باشید،
هادی

mkalone
چهارشنبه 08 مهر 1383, 14:37 عصر
سلام
من 3d max را کامل کارکرده ام
چه جوری با آن بازی می توان نوشت ؟

مرسی / مهرداد

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 08 مهر 1383, 14:46 عصر
با تری دی استادیو می شه مدل های 3 بعدی برای بازی تهیه کرد ولی برای نوشتن بازی باید از ویژوال سی یا دلفی ( ویژوال سی توصیه می شه ) استفاده کرد

MOHSEN731
یک شنبه 26 مهر 1383, 00:57 صبح
من با اتوکد و 3dsmax تسلط کامل دارم و راحت می تونم فضاها و کاراکترهای بازی را بسازم ولی نمی دانم که چگونه باید آنها را که با فرمت 3ds,dxw که فرمتهای اتو کد و 3dsmax هستند آن نقشه ها و کاراکتر ها را برای بازی export کنم چون می دانم فرمت نقشه بازی BSP و فرمت کاراکتر بازیها MD3 می باشد که بعد این فرمتها توسط opengl یا directx کنترل می شود

دوستان حرفه ای لطفا کــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــمــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــک

MM_Mofidi
چهارشنبه 29 مهر 1383, 16:06 عصر
سرچ گوگل و خود سایت کلی کانورتور جور واجور بهت میده.

mostafa313
پنج شنبه 30 مهر 1383, 20:47 عصر
من یکی از نسخه های 4.4 یا 6.0 این نرمافزار رو لازم دارم هر کی لینکی داره لطف کنه پلیز

farazjoonam
چهارشنبه 23 خرداد 1386, 09:31 صبح
من آخرین نسخه اون را که ورژن 6 بود را از سایتش دان لود کردم ولی کامل نبود می خواستم ببینم کسی سی دی اصل اون را داره یانه
من سیدی اصلسو بزورر پیدا کردم ، اما بعدش از رو اصلش برایم رایت کرد 15000 تومان.اما خیلی وقت پیش