PDA

View Full Version : حرفه ای: نصب ماژول بر روی هاست لینوکس

minashij
سه شنبه 09 اردیبهشت 1393, 21:59 عصر
سلام دوستان، من یه vps لینوکس گرفتم، و نیاز دارم ماژول php_dbase.dll روش نصب بشه، وقتی از پشتیبانی خواستم که اینکار رو واسم انجام بده، جواب دادن:

" با توجه به اینکه پنل دایرکت ادمین تنظیمات پیش فرض خود را دارد لذا ایجاد تغییرات در تنظیمات پیش فرض مسبب مشکلاتی در سرویس خواهد شد."

دوستان کسی راه حل رو میدونه؟

Unique
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 00:52 صبح
اگه vps دارین کافیه با SSH وصل بشین به سرور و دستورات مربوط به لینوکس را بزنین. در ضمن توی لینوکس ما dll نداریم و باید پکیج مورد نظر را بسته به سیستم عامل حالا red hat یا debian نصب کنین.

در ضمن افزونه های مربوط به php ربطی به پنل دایرکت ادمین ندارند و فقط خواستند از سرشون باز کنند.

چرا از pdo استفاده نمیکنید ؟ به چه database ی میخواین وصل بشین ؟

minashij
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 01:18 صبح
دیتابیس ها با فرمت dbf و مربوط به یک سازمان هست. میشه راهنمایی بفرمایید که چطور نصب رو انجام بدم؟

minashij
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 15:46 عصر
سیستم عاملم Centos 5 هست.

Unique
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 01:05 صبح
این dbf ها مربوط به foxpro میشه. میتونید با odbc و نصب درایور مناسب توی ویندوز از طریق pdo بهش وصل بشین و اطلاعات را بخونین اما اگه جای شما بودم ابتدا از طریق mysql workbench یا کلی نرم افزار رایگان و پولی دیگه که توی ویندوز هست اطلاعات را به mysql منتقل میکردم (البته نمیدونم میخواین چیکارش کنین اما من خیلی از این برنامه های قدیمی foxpro تحت داس را با نرم افزار های delphi و یا تحت وب مثل php و net. تبدیل کردم و توی همشون ابتدا اطلاعات به mysql یا mssql انتقال دادم و عموما از odbc استفاده میکردم ! با adodb و استفاده از Microsoft OLE DB Provider for Visual FoxPro هم میشه . ابتدا باید driver مناسب را پیدا کنید و روی سیستم نصب کنین و بعدش خیلی راحت میشه بهش وصل شد و اطلاعات را خوند)

لینک درایور مایکروسافت (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=14839)

توی centos هم با این دستور باید نصب بشه : (php-dbase خیلی وقته obsoleted شده و باید php-common نصب باشه ! با فرض php 5.3)

yum --enablerepo=iuscommunity install php53-common

اما بیشتر تحقیق کنید در مورد لینوکسش.

موفق باشین.

minashij
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 23:29 عصر
خیلی ممنونم. میخواستم پیام خصوصی بهتون بدم بستین انگار، امکانش هست با دریافت هزینه راهنمایی بیشتر کنین؟ امکانش هست ایمیل تون رو بدید؟