PDA

View Full Version : نظرسنجی برای تولید پکیج فتوشاپ برای طراحی رابط کاربری ( ایران نهاد )

Jarvis
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 00:22 صبح
سلام
دوستانی که عضو ایران نهاد هستند احتمالا بنده رو میشناسن ، اما برای اون دسته که بنده رو نمیشناسن :
محمد صالحی هستم ، مدیر دپارتمان گرافیک ایران نهاد
حدود 7 سال هست که تجربه ی گرافیک دارم و به صورت تخصصی روی رابط های کاربری کار میکنم
خارج از بحث گرافیک کار کدنویسی قالب ، برنامه نویسی و دیتابیس هم انجام دادم ...
اما گرافیک همیشه تخصص اصلی من بوده...

این تاپیک رو به عنوان یک نظر سنجی ایجاد کردم تا دوستان شرکت کنند و نظرشون رو در رابطه با تولید یک پکیج آموزش "فتوشاپ برای طراحی رابط کاربری" مطرح کنند.
این پکیج رو تقریبا میشه گفت یک پکیج کامل برای یادگیری طراحی رابط کاربری از پایه هست که شامل مواردی مثل : طراحی Layout ، پارامترهای انتخاب رنگ و فونت و آیکون و... ، تبدیل Layout به طرح قالب ، تبدیل قالب به کد و... خواهد شد...

اگه خدا یاری کنه و دوستان طالب چنین پکیجی باشند ، انشاالله سرفصل های اون رو آماده میکنم و همینجا براتون قرار میدم...

کاری که در حال حاضر شما باید انجام بدید اینه که نظر خودتون رو بدید و اگه سوالی ، توضیحی چیزی هم بود من در خدمتم...

یا علی مدد

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 01:59 صبح
سلام . من ایده ی دیگه ایی دارم و اون و پیشنهاد می کنم اما قبلش در مورد موضوع فتوشاپ نظرم و میگم :

اینکه یه طراح کار با فتوشاپ و ابزارهای گرافیکی رو بدونه , نه تنها لازم بلکه اجباری هم هست. منتهی یه نکاتی هست که می خوام عرض کنم :
اول موضوع تبدیل قالب به html هست . نظر من و با توجه به پیگیری های روزانه ام در منابع توسعه وب , این موضوع بسیار بسیار کمرنگ شده . یعنی من اصلا در وبلاگ ها و مجلات و منابع نمی بینم که کسی در مورد فتوشاپ و تبدیل قالب صحبت کرده باشند ! . ( دقت کنید که وبلاگ های حاشیه ایی و ... رو نمی گم بلکه منابع حرفه ایی وب . )

خیلی راحت بگم که ما امروز دیگه با موضوع آیکن برای وب و تبدیل PSD TO HTML و این مسائل مواجهه نیستیم.( در تمام صحبت هام منظورم این نیست که فتوشاپ لازم نداریم بلکه دغدغه نیست که براش محتوی تولید بشه و نقشش کمرنگ شده . در حدی که عکسی رو باهاش برش بزنی , و کارهایی از این دست ... )

در این لینک (http://icomoon.io/app/#/select) با کلیک کردن رو هرکدام از آیکن هایی که نیاز دارید , می تونید font یا svg اون و دانلود کنید . این یه نمونه از ابزارهایی هست که امروزه به توسعه دهنده ها کمک می کنه .

طراحی رابط یا قالب یا هر اسم دیگه ایی با فتوشاپ ( اکثرا ) هدر دادن وقت هست . مگر تکه کارهای کوچکی که بخواید یه نمونه آزمایشی رو توی فتوشاپ و ... ازش ایجاد کنید .
فتوشاپ محدودیت داره , مراحل کار رو نمیشه بخوبی درش نمایش داد ( افکت ها ,رویدادها و .. ) . ایستا هست.
طراحی کردن باهاش بسیار زمانبر هست ( بسته به نوع کار ) . اول فتوشاپ و بعد کد نویسی یعنی دوبرابر شدن کار.
نمایش وب سایت شما در مرورگر ها با فتوشاپ تفاوت داره . و فقط با تست میشه این موضوع رو حل کرد .قبلا چون خیلی از بخش ها رو با عکس طراحی می کردن زیاد این موضوع شاید مهم نبوده اما الان شما می خواید یه تصویر گوشه گرد و با عکس دربیارید ؟
برش فتوشاپ و کد زدن معادل اون بیشتر برای کارهای Fixed استفاده می شد . که همه چیز با پیکسل بود . الان همه چیز با پیکسل اندازه گیری نمیشه .

طراحی اولیه با دست کمک می کنه که طراح با کار ارتباط برقرار کنه و می تونه تا روشن شدن مساله روی طرح کار کنه . و بعدش طراحی در مروگر .

پیشنهاد : اول بایستی مخاطب مشخص بشه . اگر مخاطب شما توسعه دهنده هاست . ما مشکل مفاهیمی بیشتر داریم تا ابزار . به اندازه کافی در مورد ابزارها آموزش وجود داره . یه سری به مجموعه های لیندا و ... بزنید . بیشتر بچه های ما این معضل رو دارند که نمی دونن چه رنگی و در کنار چه رنگی استفاده کنن . طبیعی هم هست چون گرافیست نیستند . و نمی دونن چه زمانی یه Box رو گوشه هاش و گرد کنن ؟ آیا اصلا معنا یا اهمیتی داره ؟ کنتراست چیه ؟ ترکیب بندی و ... کار با ابزارهایی مثل Kuler . پرداختن به بعضی از اصول رابط کاربری .

اگر می تونید یه مجموعه تهیه کنید که تا حدودی به مفاهیم مورد نیاز توسعه دهنده ها پرداخته باشه. البته کار راحتی نیست . ( بقیه انشا الله فردا ... )

leaping
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 09:54 صبح
سلام
دوستانی که عضو ایران نهاد هستند احتمالا بنده رو میشناسن ، اما برای اون دسته که بنده رو نمیشناسن :
حدود 7 سال هست که تجربه ی گرافیک دارم و به صورت تخصصی روی رابط های کاربری کار میکنم

این تاپیک رو به عنوان یک نظر سنجی ایجاد کردم تا دوستان شرکت کنند و نظرشون رو در رابطه با تولید یک پکیج آموزش "فتوشاپ برای طراحی رابط کاربری" مطرح کنند.
این پکیج رو تقریبا میشه گفت یک پکیج کامل برای یادگیری طراحی رابط کاربری از پایه هست که شامل مواردی مثل : طراحی Layout ، پارامترهای انتخاب رنگ و فونت و آیکون و... ، تبدیل Layout به طرح قالب ، تبدیل قالب به کد و... خواهد شد...

اگه خدا یاری کنه و دوستان طالب چنین پکیجی باشند ، انشاالله سرفصل های اون رو آماده میکنم و همینجا براتون قرار میدم...

کاری که در حال حاضر شما باید انجام بدید اینه که نظر خودتون رو بدید و اگه سوالی ، توضیحی چیزی هم بود من در خدمتم...

یا علی مدد
جسارت نباشه
میشه نمونه کار بذارید چندتا از کارهای گرافیکی شما رو ببینم . خیلی برام جالبه :لبخندساده:

cpuram
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 11:43 صبح
سلام
بنده سوال داشتم و پیشنهاد.
چی باعث میشه که شما در بخش برنامه نویسی php نظر سنجی کنید؟
سرفصل هایی که میخوایید تدریس کنید رو قرار بدید تا دوستان بدونن چه تفاوتی بین پکیج های موجود با پکیجی که شما تولید میکنید وجود داره(پست اول رو آپدیت کنید)

colors
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 11:44 صبح
سلام

اگر انتقاد آزاد هست: با آشنایی و تخصصی که از جناب صالحی دیدم باید عرض کنم, حالا حالا ها خیلی مونده که بخواید پکیج آموزشی تولید کنید! بهتره چند سال وقت بزارید تا اول خودتون رو قوی کنید.
موفق باشید.

bethoveen
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 13:03 عصر
دوست عزیز من اگه جای شما بودم برای مجموعه آموزشی که قراره تهیه کنم نظرسنجی نمی کردم شاید این آقایونی که دارن نظر میدن سطح کاریشون و یا تجربشون بیشتر از شما و امثال بنده باشه که نمیشه خرده گرفت اگر اینجا رو ی مکان آموزشی میدونین و قصدتون کمک به عزیزانی هستش که تازه دارن با این مفاهیم آشنا میشن بهتره شروع کنین و منتظر آفرین و به به گفتن هیچ کس نمونین

MMSHFE
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 13:55 عصر
شخصاً آقای صالحی رو دارای تخصص و ذوق و سلیقه گرافیکی خوبی میدونم ولی بهرصورت، مهم نیست که چقدر تخصص داشته باشین. مهم اینه که همون حداقل دانشی رو هم که دارین، به اشتراک بگذارین. بالأخره برای خیلیها ممکنه مفید واقع بشه. بنده شخصاً این کار آقای صالحی رو می پسندم و امیدوارم هرچه زودتر دست به کار بشن. شما وقتی آموزشهای تصویری خارجی رو هم نگاه میکنید، نواقص زیادی توی کار و دانش اونها مشهوده اما کار مهمی که انجام دادن، دست روی دست نگذاشتنه. اگه هرکی هرچی بلده به بقیه هم یاد بده (تأکید میکنم هرچی بلده - ولو اندک باشه)، ایران گلستان دانش دنیا میشه.

Jarvis
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 14:41 عصر
جسارت نباشه
میشه نمونه کار بذارید چندتا از کارهای گرافیکی شما رو ببینم . خیلی برام جالبه :لبخندساده:

میشه بگید چه ربطی به پکیج آموزشی داره اونوقت ؟ :لبخندساده:

-----------------

دوستان
حرف دل من رو مهندس شهرکی عزیز فرمودند که واقعا هم همین کلامشون منو مجذوب کرده همیشه...

لطفا هر کس تمایل داره توی نظرسنجی شرکت کنه و بحث خارج از موضوع تاپیک نکنید..

در جواب اون دوستمون هم که گفتن تاپیک رو چرا اینجا توی بخش PHP ایجاد کردم :
دوست من ، متاسفانه انجمن برنامه نویس بخش گرافیک نداشت ... از طرفی این تاپیک از عنوانش مشخصه که بیشتر به ایران نهاد مربوط میشه ، به خاطر همین من خواستم جلوی دید اعضای ایران نهاد و کنار تاپیک ایران نهاد باشه ...

این تاپیک رو دل کسی سنگینی نمیکنه ... هر کس دوست نداره میتونه مث خیلی از تاپیک ها از کنارش رد بشه.

من اندک چیزی رو توی این سالها با زحمت یاد گرفتم ، فقط دوست دارم اون رو به کسانی که دوست دارند یاد بدم... نه ادعای عالم بودن و پروفسور بودن دارم و نه چیزه دیگه...
روز خوش

omidabedi
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 14:50 عصر
اقای صالحی اتفاقا کار خیلی خوبیه از فتوشاپ تا html رو توی این پکیج بگونجونید چون اموزش های جامع و استانداردی در این زمینه نیست

هم برای نهاد خوبه و با اموزشهای بخش php و فریم ورک ها ست کاملی میشه هم اینکه برای افراد خارج از نهاد پکیج کاملی میشه

mousavi711i
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 17:39 عصر
اصلا این سبک صحبت پسندیده نیست

خواهشا مغررورانه صحبت نکنید، و شخصی یا دانش شخصی رو با این نحوه صحبت زیر سوال نبریم
مشکل ما بچه های it و کامپیوتر در ایران همین سبک رفتاری و صحبتی است که یا کار هم رو زیز سوال می بریم ویا اینکه هم دیگه رو میکوبیم
بخاطر همین هم است که اصلا در کارهای تیمی خیلی موفق نیستیم و........

mousavi711i
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 17:39 عصر
سلام

اگر انتقاد آزاد هست: با آشنایی و تخصصی که از جناب صالحی دیدم باید عرض کنم, حالا حالا ها خیلی مونده که بخواید پکیج آموزشی تولید کنید! بهتره چند سال وقت بزارید تا اول خودتون رو قوی کنید.
موفق باشید.

خواهشا مغررورانه صحبت نکنید، و شخصی یا دانش شخصی رو با این نحوه صحبت زیر سوال نبریم
مشکل ما بچه های it و کامپیوتر در ایران همین سبک رفتاری و صحبتی است که یا کار هم رو زیز سوال می بریم ویا اینکه هم دیگه رو میکوبیم

mousavi711i
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 17:45 عصر
سلام

موفق باشید.

engmmrj
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 18:03 عصر
سلام

موفق باشید.
فکر کنم شما داری به آقای صالحی حسودی می کنی :لبخندساده:

Jarvis
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:37 عصر
دوستان حس میکنم تاپیک داره از موضوع اصلی خارج میشه
بنده ی حقیر اندک دانشی به لطف خدا طی چندین سال به دست آوردم ، با این حال خودم رو شاگرد شماها میدونم ... به شاگردی اساتیدی مثل مهندس شهرکی افتخار میکنم چون لقب "استاد" برازنده ی ایشون هست

یکسری از دوستان صحبت این پکیج رو کردند و گفتند چرا چنین پکیجی رو تولید نمیکنی ، خودم هم همیشه دوست داشتم تجربیات و آموخته هام رو در قالب یک پکیج آموزشی در اختیار علاقه مندان قرار بدم...

بحث این بود که در صورت تولید این مجموعه چه تعدادی مایل هستند اون رو خریداری کنند ، پیشنهادات شما برای ارائه ی یک پکیج آموزشی کم نقص چیه ؟
من میخوام اگه قراره پکیجی هم تولید بشه ، کمترین نقص و بیشترین کیفیت رو داشته باشه و اینم با کمک شما میسر میشه... که تا اینجا آقای بهزاد علی محمدزاده (http://barnamenevis.org/member.php?109137-%D8%A8%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87) لطف کردند و نظر خودشون رو اعلام کردند. بنده هم به تک تک نظرات احترام میزارم.

در هر صورت من تصمیمم رو برای تولید این پکیج گرفتم ، اما منتظرم دوستان من رو در ارائه ی مطلوب این پکیج یاری کنند.

Amir_f
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:38 عصر
جناب صالحی کار شما پسندیده است ، لطفا هرچه سریعتر کاری رو که میدونید درست هست انجام بدید
همیشه نیمی از مردم با افکار شما مخالف هستند ، به ندای قلبتون گوش کنید و استارت بزنید
موفق باشی دوست و همکار عزیز .

leaping
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:02 عصر
میشه بگید چه ربطی به پکیج آموزشی داره اونوقت ؟ :لبخندساده:

-----------------

دوستان
حرف دل من رو مهندس شهرکی عزیز فرمودند که واقعا هم همین کلامشون منو مجذوب کرده همیشه...

لطفا هر کس تمایل داره توی نظرسنجی شرکت کنه و بحث خارج از موضوع تاپیک نکنید..

در جواب اون دوستمون هم که گفتن تاپیک رو چرا اینجا توی بخش PHP ایجاد کردم :
دوست من ، متاسفانه انجمن برنامه نویس بخش گرافیک نداشت ... از طرفی این تاپیک از عنوانش مشخصه که بیشتر به ایران نهاد مربوط میشه ، به خاطر همین من خواستم جلوی دید اعضای ایران نهاد و کنار تاپیک ایران نهاد باشه ...

این تاپیک رو دل کسی سنگینی نمیکنه ... هر کس دوست نداره میتونی مث خیلی از تاپیک ها از کنارش رد بشه.

من اندک چیزی رو توی این سالها با زحمت یاد گرفتم ، فقط دوست دارم اون رو به کسانی که دوست دارند یاد بدم... نه ادعای عالم بودن و پروفسور بودن دارم و نه چیزه دیگه...
روز خوش
من نه قصد توهین داشتم و نه اصلا قصد خورده گیری
اما می خوام یک پکیج آموزشی تهیه کنم
برای پکیج آقای شهرکی مثلا وقتی خواستم تهیه کنم کارهیا آقای شهرکی و البته سر فصلها رو نگاه کردم دیدم واقعا موضوعات خوبی هستن که تو بازار پیدا نمیشن
پس سفارش دادم
الان هم من نیاز دارم بدونم سطح کاری شما در چه حدی هست که پکیج شما رو تهیه کردم بفهمم چه داشنی به من اضافه میکنه
اصلا خود شما قبل از حرف من اصلا می بایست یک نمونه کار می ذاشتین که با سطح کاری شما آشنا بشن ملت

در کل اصلا قصد موضع گیری نداشتم و ندارم در هیچکجای این وب سایت
موفق باشید

meysam1366
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:16 عصر
سلام

یا علی مدد

سلام آقای صالحی خدا قوت

خسته نباشید یه سوال داشتم آیا شما قرار هست که یک قالب رو در پایان به عنوان پروژه پیاده سازی کنید؟

ممنون

qartalonline
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:28 عصر
الان هم من نیاز دارم بدونم سطح کاری شما در چه حدی هست که پکیج شما رو تهیه کردم بفهمم چه داشنی به من اضافه میکنه
اصلا خود شما قبل از حرف من اصلا می بایست یک نمونه کار می ذاشتین که با سطح کاری شما آشنا بشن ملت

دوست عزیز خواسته شما کمی غیرمنطقی هستش. با نمونه کار زیاد نمیشه سطح افراد رو سنجید. و کسی برای بحث آموزش هم لازم نیست حتما نمونه کاری قوی داشته باشه. مهم اینه که چقدر بلده و اینکه اونها رو میتونه به درستی به کاربر منتقل کنه یا نه.
یه مثال جالبی آقای شهرکی تو نشست شیراز زدند و اون تقریبا این بود که کسی نمیاد مثلا از یه کارگردانی که فیلم های جنایی خوبی میسازه بپرسه که تا حالا چندتا قتل انجام دادی؟!
مسلماً اگه کسی بخواد بصورت حرفه ای رو آموزش کار کنه دیگه وقت نمیکنه واسه خودش نمونه کار بسازه.

Jarvis
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 23:20 عصر
سلام آقای صالحی خدا قوت

خسته نباشید یه سوال داشتم آیا شما قرار هست که یک قالب رو در پایان به عنوان پروژه پیاده سازی کنید؟

ممنون
سلام ، ممنون ، سلامت باشید.
بله دقیقا ، من توی این پکیج قصد دارم یک قالب رو از پایه ای ترین و اصولی ترین مراحل مثل طراحی Layout یا همون اتود شروع کنم ، بعد بیارم توی فتوشاپ و بعدش هم کار تبدیل قالب به کد HTML5/CSS3 رو انجام بدم...
در طی این آموزش ها کار با ابزارهای مختلف از جمله یک ابزار تسریع کدنویسی به نام Emmet یا همون Zen Coding رو توی IDE های معروفی مثل Sublime Text , Notepad++ , Eclipse , Aptana و... رو یاد خواهید گرفت ...

من یه چند روزی درگیر امتحانات و برگزاری یک سمینار توی دانشگاهمون هستم ، از طرفی قالب قسمت Notice ـه ایران نهاد رو هم در دست دارم که خیلی وقت میبره ... انشاالله طی چند روزه آینده یک لیست از سرفصل های این مجموعه میزارم و هر وقت بتونم کار ضبط رو شروع میکنم...

Jarvis
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 23:21 عصر
من نه قصد توهین داشتم و نه اصلا قصد خورده گیری
اما می خوام یک پکیج آموزشی تهیه کنم
برای پکیج آقای شهرکی مثلا وقتی خواستم تهیه کنم کارهیا آقای شهرکی و البته سر فصلها رو نگاه کردم دیدم واقعا موضوعات خوبی هستن که تو بازار پیدا نمیشن
پس سفارش دادم

در کل اصلا قصد موضع گیری نداشتم و ندارم در هیچکجای این وب سایت
موفق باشید

پاسخ شما رو دوست خوبم توی پست قبلی داد ...

meysam1366
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 00:00 صبح
سلام ، ممنون ، سلامت باشید.
بله دقیقا ، من توی این پکیج قصد دارم یک قالب رو از پایه ای ترین و اصولی ترین مراحل مثل طراحی Layout یا همون اتود شروع کنم ، بعد بیارم توی فتوشاپ و بعدش هم کار تبدیل قالب به کد HTML5/CSS3 رو انجام بدم...
در طی این آموزش ها کار با ابزارهای مختلف از جمله یک ابزار تسریع کدنویسی به نام Emmet یا همون Zen Coding رو توی IDE های معروفی مثل Sublime Text , Notepad++ , Eclipse , Aptana و... رو یاد خواهید گرفت ...

من یه چند روزی درگیر امتحانات و برگزاری یک سمینار توی دانشگاهمون هستم ، از طرفی قالب قسمت Notice ـه ایران نهاد رو هم در دست دارم که خیلی وقت میبره ... انشاالله طی چند روزه آینده یک لیست از سرفصل های این مجموعه میزارم و هر وقت بتونم کار ضبط رو شروع میکنم...

سلام مجدد آقای صالحی

دستتون درد نکنه اگر اینطور باشه بنده حتما استقبال می کنم

انشاالله که یک پکیج در حد بچه های این سایت آماده کنید و اگر هم امکانش هست به بوت استرپ هم اشاره ای بکنید که دیگه نور علی نور میشه چون من کار با بوت استرپ رو خیلی دوست دارم

ممنون

mohammad hoseini
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 06:18 صبح
سلام قبول کنید که اکثر طراحان وب ، طراحی رابط کاربری و خود طراحی وب رو به صورت تجربی یاد گرفته اند و هیچ منبع خاصی امروزه برای تازه کار ها ( استاد محور ) وجود نداره که بیاد به صورت اصولی کار رابط کاربری ( که خیلی هم مهمه ) رو نشون بده . من به شخصه خوش حال میشوم اگر این پکیج رو اماده کنید.

colors
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 10:57 صبح
دوست عزیز خواسته شما کمی غیرمنطقی هستش. با نمونه کار زیاد نمیشه سطح افراد رو سنجید. و کسی برای بحث آموزش هم لازم نیست حتما نمونه کاری قوی داشته باشه. مهم اینه که چقدر بلده و اینکه اونها رو میتونه به درستی به کاربر منتقل کنه یا نه.
یه مثال جالبی آقای شهرکی تو نشست شیراز زدند و اون تقریبا این بود که کسی نمیاد مثلا از یه کارگردانی که فیلم های جنایی خوبی میسازه بپرسه که تا حالا چندتا قتل انجام دادی؟!
مسلماً اگه کسی بخواد بصورت حرفه ای رو آموزش کار کنه دیگه وقت نمیکنه واسه خودش نمونه کار بسازه.

جناب پورمحمد خارج از بحث تاپیک, یعنی شما میفرمایین نمونه کار مهم نیست! الان من اگه بخوام پروژه مو بدم شما انجام بدین به چشم و ابرو تون نگاه میکنم؟ یا اینکه به چندتا از نمونه کارهاتون و در کل به رزومه و تخصصتون؟
مخصوصا اینکه برای بحث آموزش, آموزش دهنده باید تسلط کاملی روی بحث موردنظر داشته باشه, چه برسه به اینکه بدون تجربه کافی دست به کار بشه! این همه کتاب و سی دی و ... آموزشی تو بازار هست ولی 90% به درد نمیخورن و 10% باقی مونده قطعا ترجمه شده از منابع خارجی هستن. تا حالا شاید بیش از 100 هزار بار تو این فروم و تو بخشهای مختلفش به همه توصیه شده که برای یادگیری دنبال منابع خارجی باشند و نه فارسی!؟
دلیل اینکه این توصیه رو خیلی میشنویم اینه که افرادی امثال من و ... بدون هیچ تسلطی شروع به تولید محتوایی آموزشی و ادعا میکنیم و نهایتا همین میشه که هست.

پست شماره 5 رو من ارسال کردم و همه باهاش مخالفت کردن ولی شخصا و قلبا (خدا شاهده) هیچ مشکلی با آقای صالحی ندارم و اون پستم به خاطر این بود که به جای تمرکز روی تولید محتوای آموزشی خودشونو قوی کنند تا خدایی نکرده الکی وقت و انگیزه شون از بین نره!

ایرادی که من در کارهای آقای صالحی میبینم رو خیلی ها نمیبینن و دلیلش اینه که بی خود از من کینه به دل میگیرن! قضاوت بی خود و نا به جا تو ما ایرانی ها موج میزنه...

colors
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 11:05 صبح
فکر کنم شما داری به آقای صالحی حسودی می کنی :لبخندساده:

دوست عزیز شما خیلی خوب فکر میکنید

Mohammadsgh
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 12:40 عصر
این کارشون خیلی خوبه.واینکه میخوان پکیج اموزشی فوتوشاپ درست کنن.ولی نمونه کار هم تا حدودی نقش داره:لبخندساده:

SlowCode
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 12:48 عصر
سامان جان، درسته داشتن نمونه کار خوبه ولی شما حتما میدونی که از روی نمونه کار نمیشه طراح رو کامل شناخت و ارزیابی کرد!
چون وقتی مشتری یه چیزی میخواد ما مجبوریم دقیقا چیزی رو که میخواد رو درست کنیم.
پس نمیشه از روی نمونه کار قضاوت کرد.
واسه خود من یه مشتری یه قالبی نشون داد گفت عین اینو بزن فارسیش کن. منم گفتم میدونم مضخرف درمیاد(چون اصل قالب چرت بود) ولی چون میخوای باشه.

morrning
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 12:52 عصر
جسارت نباشه

جناب پورمحمد خارج از بحث تاپیک, یعنی شما میفرمایین نمونه کار مهم نیست! الان من اگه بخوام پروژه مو بدم شما انجام بدین به چشم و ابرو تون نگاه میکنم؟ یا اینکه به چندتا از نمونه کارهاتون و در کل به رزومه و تخصصتون؟
مخصوصا اینکه برای بحث آموزش, آموزش دهنده باید تسلط کاملی روی بحث موردنظر داشته باشه, چه برسه به اینکه بدون تجربه کافی دست به کار بشه! این همه کتاب و سی دی و ... آموزشی تو بازار هست ولی 90% به درد نمیخورن و 10% باقی مونده قطعا ترجمه شده از منابع خارجی هستن. تا حالا شاید بیش از 100 هزار بار تو این فروم و تو بخشهای مختلفش به همه توصیه شده که برای یادگیری دنبال منابع خارجی باشند و نه فارسی!؟
دلیل اینکه این توصیه رو خیلی میشنویم اینه که افرادی امثال من و ... بدون هیچ تسلطی شروع به تولید محتوایی آموزشی و ادعا میکنیم و نهایتا همین میشه که هست.

پست شماره 5 رو من ارسال کردم و همه باهاش مخالفت کردن ولی شخصا و قلبا (خدا شاهده) هیچ مشکلی با آقای صالحی ندارم و اون پستم به خاطر این بود که به جای تمرکز روی تولید محتوای آموزشی خودشونو قوی کنند تا خدایی نکرده الکی وقت و انگیزه شون از بین نره!

ایرادی که من در کارهای آقای صالحی میبینم رو خیلی ها نمیبینن و دلیلش اینه که بی خود از من کینه به دل میگیرن! قضاوت بی خود و نا به جا تو ما ایرانی ها موج میزنه...

لوگوی طراحی شده برای این فریمورک php از نمونه کارهای ایشون هست
http://barnamenevis.org/showthread.php?411234-Sarkesh-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%B1%DA%A9-PHP-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

colors
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 13:43 عصر
سامان جان، درسته داشتن نمونه کار خوبه ولی شما حتما میدونی که از روی نمونه کار نمیشه طراح رو کامل شناخت و ارزیابی کرد!
چون وقتی مشتری یه چیزی میخواد ما مجبوریم دقیقا چیزی رو که میخواد رو درست کنیم.
پس نمیشه از روی نمونه کار قضاوت کرد.
واسه خود من یه مشتری یه قالبی نشون داد گفت عین اینو بزن فارسیش کن. منم گفتم میدونم مضخرف درمیاد(چون اصل قالب چرت بود) ولی چون میخوای باشه.

محسن جان من اول به خاطر مشکلات چند وقت قبل مجددا ازتون عذرخواهی میکنم و دوم حرفتون تا حدودی درسته. ولی کلا بیشتر کارهای که به افراد مختلف داده میشه دلایلی داره که عمده دلیلش شناخت از کارپرداز است.
مثلا من اگه بخوام یه پروژه ای رو بدم جناب شهرکی انجام بدن وقتی من میدونم که ایشون در زمینه PHP تخصص کافی داره دیگه نیازی به نمونه کارهاش ندارم, بلعکس اگه یکی دیگه که نمیشناسم رو بخوام مدنظر قرار بدم قطعا اولین نکته اینه که نمونه کارها و رزومشو میبینم.

colors
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 13:45 عصر
لوگوی طراحی شده برای این فریمورک php از نمونه کارهای ایشون هست
http://barnamenevis.org/showthread.php?411234-Sarkesh-%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%85%D9%88%D8%B1%DA%A9-PHP-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

کارهای طراحی و تولید لوگوشون خوبه, بحث من طراحی سایت هست. برای شما و فریمورک خوبتون هم آرزوی موفقیت دارم.

morrning
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 14:29 عصر
کارهای طراحی و تولید لوگوشون خوبه, بحث من طراحی سایت هست. برای شما و فریمورک خوبتون هم آرزوی موفقیت دارم.

ممنونم.

مطمئن نیستم ولی فکر کنم قالب همین سایت حمایت از برنامه نویسا (ایران نهاد) رو هم ایشون طراحی کردن

qartalonline
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 15:20 عصر

آقا سامان بحث پروژه فرق میکنه. پروژه رو با شما موافقم باید نمونه کار داشت ولی برای آموزش لازم نیست حتما نمونه کار داشته باشی ممکنه کسی نمونه کار خوب داشته باشه ولی دانشش محدود به اون نمونه کار باشه و از موارد دیگر هیچ اطلاعاتی نداشته باشه در اینصورت نمونه کار بدرد نمیخوره. برعکس ممکنه دانش خیلی خوبه داشته باشه ولی فرصتی برای تولید نمونه کار خوب نداشته باشه یا اصلا فرصت پیش نیاد یا ...
برای بحث آموزش بنظرم ارائه سرفصل ها و دموی چند دقیقه ای کافی هستش و نمونه کار در بحث آموزش تاثیر چندانی نداره.
من خودم رو مثال میزنم مثلا من میخوام یه پکیج آموزش در زمینه php تولید کنم چندتا نمونه کار معرفی میکنم خوب خریدار میاد اون ها رو میبینه و بنظرش هم خوبه ولی من میام تو آموزش همش چرت و پرت میگم و به حاشیه میرم و ... (من بیشتر از این دید نگاه میکنم به قضیه).
تو دانشگاه هم وقتی میخوان یه استاد مثلا استاد برنامه نویس استخدام کنن نمیان که بگن نمون کار ارائه بده.

MMSHFE
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 18:17 عصر
علاوه بر نمونه کار و دانش، یک مسئله دیگه هم در تولید مجموعه های آموزشی اهمیت خیلی زیادی داره و اونهم فن بیانه. به قول معروف یاد دادن خیلی سختتر از یاد گرفتنه چون تو یاد گرفتن، هر کسی میدونه قلق یادگیریش چیه (یکی درازکشیده میخونه، یکی با کتاب یاد میگیره، یکی با فیلم آموزشی، یکی باید حتماً کلاس بره و تمرین بهش بدن و...) ولی توی آموزش، مدرس باید حواسش به همه باشه و شیوه ای رو انتخاب کنه که همه متوجه بشن. خیلی از متخصصین وجود دارن که وارد حیطه آموزش نمیشن و این نشون میده که فن بیان تأثیری حتی بیشتر از دانش و نمونه کار میتونه داشته باشه. بهرحال تا وقتی که مجموعه آموزشی تولید نشه و مورد ارزیابی قرار نگیره، اشکالات و امتیازات کار ایشون و هیچکس دیگری مشخص نمیشه. بنابراین بنظرم بهتره همین ابتدای کار با دید مثبت به قضیه نگاه کنیم و از اینکه ایشون قصد دارن چنین مجموعه ای تولید کنن، حمایت بشه تا وقت و انرژی کاملشون رو روی کار بگذارن و بعد، درمورد نتیجه و مزایا و احیاناً معایبش میتونیم صحبت کنیم و تا جایی که بنده آقای صالحی رو میشناسم، کاملاً انتقادپذیر هستن.

Jarvis
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 23:28 عصر
پست شماره 5 رو من ارسال کردم و همه باهاش مخالفت کردن ولی شخصا و قلبا (خدا شاهده) هیچ مشکلی با آقای صالحی ندارم
جناب سامان ، شما با اون آشوبی که توی دپارتمان گرافیک به پا شد ، با صحبت هاتون ثابت کردید که واقعا و قلبا ( خدا شاهده ) ما من مشکل شخصی دارید ... پس لطفا بیش از این با کلمات بازی نکنید !!!

و اون پستم به خاطر این بود که به جای تمرکز روی تولید محتوای آموزشی خودشونو قوی کنند تا خدایی نکرده الکی وقت و انگیزه شون از بین نره!

بحث انتقاد پذیری بنده مسئله اش کاملا جداست ، اما صحبت های شما رو نمیشه اسمش رو انتقاد گذاشت ...
شما فکر می کنید این شما هستید که تعیین می کنید که چه کسی باید بیاد آموزش بده و چه کسی باید بره قوی بشه بعد بیاد ؟!!!
من 3 ساله یکی از انگیزه های فعالیتم تولید چنین پکیجی هست و مسلما اگه قرار باشه از انگیزه من کم بشه ، این حرف های شماست که بی انگیزگی ایجاد میکنه ( البته من بیدی نیستم که با این بادها بلرزم ... گفته باشم !! پوست کلفت تر از این حرفام ! )
شما لطفا نگران پیشرفت خودتون باشید ، بعد از اون به فکر قوی شدن دیگران باشید !

ایرادی که من در کارهای آقای صالحی میبینم رو خیلی ها نمیبینن و دلیلش اینه که بی خود از من کینه به دل میگیرن!
دوستان توجه داشته باشید که آقای سامان محمدی چشم بصیرت دارند و به صورت Real-Time می تونن ایراد کارهای من رو ببینن و خب هر کسی از سیستم های Real-Time بهرمند نیست به خاطر همین فقط ایشون می تونن منو Debug کنن !!
البته توانایی های ایشون به همینجا ختم نمیشه ، ایشون یکی از داوران بین المللی UI/UX هستند ... فقط من موندم چجوری وقت کردند به این تاپیک پاسخ بدند !!!

جناب سامان خان ، بهتر نیست بجای این تعریف ها از خودتون یکم به سابقه ی خودتون و بنده توجه کنید که شما برنامه نویسی می کرده اید و بنده طراحی ، پس کسی که برنامه نویسی میکرده چجوری میتونه ایرادهای کار یک طراح رو ببینه و تازه خیلی مطمئن و ریلکس این ادعا رو هم بکنه که فقط منم که میتونم ایرادهای کارشو ببینم و بقیه { بووووووق } هستند و نمی بینند !!!

لطفا بجای این حرف ها سعی کنید حرف های سودمند بزنید و سعی کنید مشکلات شخصی که با من دارید رو وارد کار نکنید ، چون ضعف خودتون رو نشون بقیه میدید !!

فقط خواستم مسئله روشن بشه که ایشون واقعا با حرف هاشون میخوان یک شخصیت رو بد جلوه بدند و خورد کنند وگرنه غیر از ایشون هیچکسی نمیاد اینطوری در مورد بنده حقیر قضاوت کنه .

بنده برای نظم این تاپیک ، موقتا این تاپیک رو مجبورم قفل کنم تا زمانی که سرفصل ها آماده بشه و اینجا برای دوستان قرار بدم...
دوستان سوالاتشون رو میتونن برای بنده از طریق پیغام خصوصی مطرح کنند.

ایام به کام

Jarvis
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 14:44 عصر
سلام
یک مقدار فرصت پیدا کردم ، سرفصل های فصل اول تا فصل سوم رو تنظیم کردم...
انشاالله طی چند روز آینده سعی میکنم ادامه ی سرفصل ها رو هم قرار بدم
دوستان توجه داشته باشید که هر فصل شامل چند ویدئو که هر ویدئو ممکنه چند سرفصل رو در در بر بگیره هست.
فصل اول :

مقدمه ، توضیح مفهوم رابط کاربری یا User Interface
آشنایی با مفهوم Layout یا لی اوت ( چیدمان ) در طراحی رابط کاربری و مزیت های استفاده از آن
دانلود و نصب Balsamiq ( بخوانید بَلسامیک ) ، توضیح بخش های مختلف نرم افزار ، دانلود پکیج های مربوطه
طراحی لی اوت یک وبسایت ساده و توضیح نحوه ی بکارگیری عناصر
معرفی منابع و سایر نرم افزارهای مرتبط

فصل دوم :

نصب و راه اندازی Adobe Photoshop CC
آشنایی با قسمت های مختلف Photoshop و انعطاف پذیری Photoshop برای بکارگیری در حالت های مختلف
آشنایی با مفهوم Workspace در Adobe Photoshop و نحوه ساخت و مدیریت Workspace ها
نحوه ی ایجاد سند جدید و معرفی گزینه های پنجره ی New
نحوه ی فراخوانی دیگر فایل ها به درون Photoshop و نحوه ذخیره سازی فایل ها
آشنایی و توضیح ابزار خط کش یا Ruler و توضیح کاربرد آن در طراحی رابط کاربری
آشنایی با خط های راهنما یا Guide Line ها در Adobe Photoshop و آشنایی با تنظیمات و گزینه های آن
توضیح بعضی آیتم های شاخص و کاربردی منوی File در Adobe Photoshop

فصل سوم :

توضیح ابزارهای مهم و کاربردی پنل Tools مانند :

Move Tool , Rectangular Marquee Tool , Elliptical Marquee Tool
Lasso و زیر گزینه های آن
Magic Wand , Crop Tool , Slice Tool , Slice Select Tool
Eyedropper , Color Sampler Tool , Ruler Tool
Brush Tool , Pencil Tool
Eraser و زیر گزینه های آن
Paint Bucket Tool , Gradeint Tool , Blur Tool
Pen Tool و تمامی زیر گزینه های آن
Horizontal Type Tool , Vertical Type Tool
Path Selection Tool , Direct Selection Tool
ابزار Shape و زیر گزینه های آن
Hand Tool , Rotate View Tool , Zoom Tool

2. انتخاب رنگ و نحوه ی سوئیچ کردن سریع بین رنگ پیش زمینه و رنگ پس زمینه

mohsen_31369
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 09:45 صبح
با سلام
شما در این مجموعه از less یا sass + compass استفاده می کنید ؟؟؟؟

Jarvis
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 14:12 عصر
با سلام
شما در این مجموعه از less یا sass + compass استفاده می کنید ؟؟؟؟

نه دوست من ، همونطور که از عنوان هم پیداست تمرکز اصلی بنده بر روی فتوشاپ هستش ، آموزش های مرتبط با مواردی که فرمودید با توجه به صلاحدید اعضای دپارتمان آموزش ایران نهاد به تولید میرسن

Jarvis
جمعه 01 آبان 1394, 18:36 عصر
دوستان این بسته ی آموزشی با تغییراتی در سرفصل های اون ضبط شده و می تونید مشاهده کنید :
http://mediabase.ir

leaping
یک شنبه 03 آبان 1394, 12:55 عصر
اگر به صورت پروژه ای آموزش رو انجام دادین ... امکانش هست محصول نهایی پکیج رو با چندتا عکس نشون بدین که ما ببینیم؟
چون این قضیه مهمتر از سر فصلها هست به نظر من