PDA

View Full Version : سوال: کمک در باز کردن گروپ باکس اضافی با توجه به نیاز کاربر

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 15:43 عصر
سلام دوستان...من برنامه ای رو نوشتم که در اون تعدادی گروپ باکس وجود داره و کاربر میتونه این گروپ باکسها رو بسته به نیاز پر کنه....این نرم افزار برای یک مغازه هست واین گروپ باکسها شامل اطلاعات جنس خریده شده توسط مشتری.... حالا مشکل اینجاست که من میخوام کاربر برنامه بسته به نیاز از هر کدوم از این گروپ باکسها رو که خواست با زدن دکمه New یکی جدیدتر رو باز کنه و مثلا اگر مشتری چند جنس را خرید با توجه به تعداد مورد نیاز گروپ باکس رو باز کنه و اطلاعات رو وارد کنه و همه این اطلاعات رو هم درون database ذخیره کنه!
خواهشا کمک کنید

parvizwpf
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 15:57 عصر
من هنوز نفهمیدم گروپ باکس اینجا نقشش دقیقا چیه؟

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:03 عصر
من هنوز نفهمیدم گروپ باکس اینجا نقشش دقیقا چیه؟

یعنی با توجه به نیاز اگر لازم بود اضافه بشه تا اطلاعات تکراری یا جدید وارد کنن

parvizwpf
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:22 عصر
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/92eb82ec-8146-4523-a5f3-e02e257ee687/programatically-generate-groupbox-or-other-tools?forum=csharpgeneral

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:31 عصر
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/92eb82ec-8146-4523-a5f3-e02e257ee687/programatically-generate-groupbox-or-other-tools?forum=csharpgeneral
مثلا در نمونه فرم زیر کاربر با زدن دکمه جدید به هر تعداد بتواند گروپ باکس عینک طبی را به فرم اضافه کند! ممنون که پاسخ میدی

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:35 عصر
مثلا در نمونه فرم زیر کاربر با زدن دکمه جدید به هر تعداد بتواند گروپ باکس عینک طبی را به فرم اضافه کند! ممنون که پاسخ میدی

parvizwpf
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:38 عصر
ببینید شما باید بیاید یه قالب از تمام کنترلهایی که میخواید در گروپ نشون بدید رو با کد بنویسید مثل همون آدرس بالا . بعد بهترش اینه که شما هر گروپی رو مثل بالا تو تب جدید بندازی. با کد بالا مشکلی دارید؟ چون بنظرم دقیقا همونی ه که میخواهید.

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:43 عصر
ببینید شما باید بیاید یه قالب از تمام کنترلهایی که میخواید در گروپ نشون بدید رو با کد بنویسید مثل همون آدرس بالا . بعد بهترش اینه که شما هر گروپی رو مثل بالا تو تب جدید بندازی. با کد بالا مشکلی دارید؟ چون بنظرم دقیقا همونی ه که میخواهید.
نه...مشکلی ندارم ....یعنی یه دکمه بزارم که با کلیک روی اون از روی گروپ باکس من همانند سازی کنه و اون رو دوباره در همون پنل قرار بده؟
درسته؟
فقط یه مساله هست و اینکه این گروپ باکس داخل flow layout panel هست ....این گروپ باکس جدید در کجا ساخته میشه؟
اطلاعات درون گروپ باکس جدید رو چجوری باید داخل دیتابیس وارد کنم؟ یعنی اگر گروپ باکس من 10 تا شد آیا میشه دیتابیس رو طوری طراحی کرد که به تعداد مورد نیاز فضای خالی برای ورود اطلاعات جدید ایجاد کنه؟

parvizwpf
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:49 عصر
فلو خوب نیست. تب باشه کاربر راحت تر کار خواهد کرد. وقتی آبجکتی از گروپ میسازید میتونید تمام اون رو داخل لیستی نگه دارید و آخر سر یه جا بریزید تو دیتا بیس. از چه روشی با دیتابیس کار میکنید linq?

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:54 عصر
فلو خوب نیست. تب باشه کاربر راحت تر کار خواهد کرد. وقتی آبجکتی از گروپ میسازید میتونید تمام اون رو داخل لیستی نگه دارید و آخر سر یه جا بریزید تو دیتا بیس. از چه روشی با دیتابیس کار میکنید linq?
تصمیم دارم از خود دیتا بیس ویژوال استودیو استفاده کنم ... درسته که محدودت زیادی داره اما میخوام تا حد امکان از پراکنده شدن برنامه کم کنم
شما چه پیشنهادی داری؟

parvizwpf
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:56 عصر
خوبم هست اگه جلوی دست و پات و نگیره عالیه. باید ببینید از چه امکانات دیتابیسی میخواید استفاده کنید.

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 16:59 عصر
خوبم هست اگه جلوی دست و پات و نگیره عالیه. باید ببینید از چه امکانات دیتابیسی میخواید استفاده کنید.
ببین دوست عزیز ... فقط میخوام اطلاعات رو از داخل تکست باکسها بگیره و ذخیره کنه و در زمان مود نیاز با جستجو از طریق نام یا شماره اشتراک اطلاعاتی که قبلا ذخیره شده رو دوباره نشون بده!!
شما با لینک موافقی؟

parvizwpf
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 17:12 عصر
مشکلت کجاست دقیقا؟لینک؟ کدوم؟

payam200525
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 17:31 عصر
مشکلت کجاست دقیقا؟لینک؟ کدوم؟
هم میخوام برنامه ام سبک بشه هم امکان نصب راحتتر رو فراهم کنه