PDA

View Full Version : سوال در برنامه نویسی اندروید

mohammad98
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 19:33 عصر
سلام دوستان یه مشکل دارم که هر کاری کردم حل نشد اگه تونستسد لطفا کمکم کنید. میخواستم ببینم راهی هست که یک لیست ویو رو توی یک لیست ویوی دیگه قرار بدم. ممنون

mohammad98
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 20:10 عصر
یعنی هیچکس نیست به من کمک کنه در واقع من میخوام به ازای هر کدوم از آیتم های ListView یک اکتیویتی مجزا داشته باشم ولی نمیدونم باید چیکار کنم. تورو به خدا اگه بلدید کمک کنید

smemamian
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 20:13 عصر
سلام
صبر، اولین شرط برای یک برنامه نویس هست.

گفتید که :

به ازای هر کدوم از آیتم های ListView یک اکتیویتی

منظورتون بجای Activity فکر کنم، Layout باشه درسته ؟

saeed_g21
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 20:52 عصر
سوال خود را بیشتر و واضح توضیح بدی بهتره

mohammad98
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:31 عصر
سوال خود را بیشتر و واضح توضیح بدی بهتره

در واقع من میخوام که توی یک لیست ویو لیست ویوی دیگری قرار بدم این درحالیه که میخوام به ازای هر یک از آیتم های لیست ویوی اول یک layout داشته باشم

rubiks.kde
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:50 عصر
در واقع من میخوام که توی یک لیست ویو لیست ویوی دیگری قرار بدم این درحالیه که میخوام به ازای هر یک از آیتم های لیست ویوی اول یک layout داشته باشم

نمیشه دو تا view که هردو اسکرول میخورن رو توی هم قرار داد ، اسکرول یکیش کار نمیکنه.
بهتره از expandablelistview استفاده کنید

mohammad98
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:53 عصر
ولی من توی خیلی برنامه ها مشاهده کردم که همچین چیزی ممکن بود. لطفا اگه میشه یخورده واضح تر توضیح بدید ممنون

smemamian
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 21:59 عصر
ولی من توی خیلی برنامه ها مشاهده کردم که همچین چیزی ممکن بود. لطفا اگه میشه یخورده واضح تر توضیح بدید ممنون
شما اون چیزی که می خواهید، استفاده از Layoutهای مختلف، هنگام inflate کردن در Adapter شخصیتون هست.

mohammad98
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 22:01 عصر
بله درسته اگه میشه یخورده راهنمایی کنید که دقیقا چکار کنم

smemamian
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 22:23 عصر
بله درسته اگه میشه یخورده راهنمایی کنید که دقیقا چکار کنم
این مثال (http://barnamenevis.org/showthread.php?447448-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-xml)کمکتون می کنه.

توضیحات بیشتر :

ببنید وقتی کلاسی رو به عنوان adapter سفارشی می کنید، بسته به نوع adapter،
تابعی وجود داره که یک layoutرو به صورت پیش فرض برای تمامی سطرها در نظر می گیره.
اگر در نظر بگیریم که شما adapterتون از BaseAdapter مشتق شده، تابعی دارید به اسم
getView که در این تابع باید یک layout رو معرفی کنید. در همین تابع با شرط هایی که
نیاز دارید و position ی در این تابع به عنوان آرگومان وجود داره، هر سطر رو می تونید
سفارشی کنید.