PDA

View Full Version : سوال برای ماشین حساب 100 رقمی

hesamnah
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 17:20 عصر
سلام دوستان من برای پروژه ی دانشگاهم نیاز به ماشین حسابی دارم که اعداد خییلی بزرگ رو ضرب و تقسیم کنه ( چیزی حدود صد رقم ) . توی ویژوال استودیو متغیری برای چنین حجمی از اطلاعات تعریف نشده و اگر هم باشه برنامه ای که با این بزرگی ساخته میشه باعث هنگ کامپیوتر میشه . میخواستم ببینم چنین ماشین حسابی قبلا نوشته شده یا اصلا امکان ساختنش هست ؟ اصلا برام مهم نیست با کدوم زبان برنامه نویسی یا کدوم نرم افزار فقط بهم بگید چجوری ؟ . اگر توی محیط ویژوال میشه با تخصیص cpu و رم چنین برنامه ای رو ساخت و اجرا کرد لطفا راهنماییم کنید

rahnema1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 18:57 عصر
سلام
این موضوع چندین و چند بار در این تالار و تالارهای دیگه بحث شده لطفا جستجو کنید
برای زبان سی کتابخانه gmp هست . همچنین bignumber برای ++c هست:
https://software.intel.com/sites/products/documentation/doclib/ipp_sa/71/ippcp/ippcp_apb/apb_bignumber_class.htm
در دات نت مثل سی شارپ و وی بی هم میتونید از کلاس biginteger استفاده کنید:
msdn.microsoft.com/en-us/library/system.numerics.biginteger.aspx
این هم توضیحات بیشتر از ویکی پدیا:
en.wikipedia.org/wiki/Arbitrary-precision_arithmetic

iut.ali
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 10:33 صبح
سلام
منم چند وقت پیش دنبال همچین روشی میگشتم اگه یه جستجو بزنی میتونی تاپیکایی که من درست کردم در این مورد رو ببینی جوابای خوبی بهم دادن به هر حال اگه پیاده سازیش با خودته میتونی از string استفاده کنی و برنامه رو با اون بنویسی اگه نه میتونی از کتابخونه ی GMP استفاده کنی البته توی c++

hesamnah
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 11:43 صبح
دوستان بسیار ممنونم و کارم داره راه میوفته اما هنوز مشکل اصلی اینه که کامپیوتر موقع انجام محاسبات هنگ میکنه و مشکل از این جاست که رم و cpu اختصاص داده شده به نرم افزار بسیار پایینه . میشه راه تخصیص cpu به برنامه رو توضیح بدید ؟

rahnema1
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 11:59 صبح
خود سیستم عامل سی پی یو و رم لازم را اختصاص میده