PDA

View Full Version : منقضی شدن محصول بعد از تایم مشخص شده

okpnz1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 20:04 عصر
سلام بر همه
من یه سری آگهی تو سایت ثبت می کنم که اینا یسری بعد از 15 روز و یه سری بعد 30 روز منقضی می شن حالا من می خوام یکاری کنم که از وقتی که آگهی ثبت میشه یجوری تایمر معکوس نسبت به 15 یا 30 روز که خودشون انتخاب می کنن تامر شرو بکار کنه و وقتی 0 شد او آگهی دیکه نمایش نده
یعنی همه ی خودکار انجام شه
http://autozanjan.ir/
این ادرس سایته
یسریم اشکالات دارم ولی لطف کنید شمام اشکالامو بگین

majidnazari65
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 21:48 عصر
سلام.
شما برای اینکه بفهمید یه آگهی منقضی شده کافیه تاریخ ثبت و تعداد روزهای نمایش رو داشته باشی. تعداد روزهای رو به تاریخ ثبت اضافه میکنی و اگر تاریخ بدست اومده از تاریخ امروز کوچکتر بود یعنی آگهی منقضی شده، یا مثلا احتلاف تاریخ امروز و تاریخ ثبت شده اگر از تعداد روزهای نمایش بیشتر شد آگهی منقضی شده و نباید نمایش داده بشه. بهتره این شرط رو هم در کوئری که از بانک اطلاعات رو میاره درنظر بگیری.

okpnz1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 21:55 عصر
مرسی از پاسخی که دادی
خب ببین من تاریخی که ثبت می شه رو من دارم
و یه فیلدم دارم که که توش مثلا 15 یا 30 ذخیره شده
چطور بگم به تاریخ ثبت شده به ازای 24 ساعت تاریخو یکی اضافه کنه ؟
حالا من چطور کد رو بنویسم چطور بکم تاریخ هر روز رو مقایسه کنه؟

majidnazari65
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:17 عصر
مثلا چیزی شبیه کد زیر که تاریخ شروع آگهی StartDate و تعداد روزها ShowDays هستش:

SELECT *
FROM [dbo].[Table_1]
WHERE datediff(day,[StartDate] , getdate())< [ShowDays]

okpnz1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:35 عصر
datediff چیه؟ به نظروتون میشه بجای این که دستی عدد بدیم بجای getdaye از دیتا بیس بخونیم عددمورد نظر؟

majidnazari65
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:42 عصر
datediff و getdate توابع توکار sqlserver هستن. datediff اختلاف زمانی دو تاریخ رو بر حسب واحدهای زمانی سال و ماه و روز و ... حساب میکنه.
getdate هم تاریخ و ساعت فعلی رو برمیگردونه.
تو این لینک (http://www.w3schools.com/sql/sql_dates.asp) بخش SQL Server Date Functions رو ببین.

okpnz1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:50 عصر
ممنون سایته خوبیه حتما ازش کمک میگیرم
ممنون میشم نظرتونو درباره سایت بگبن
؟

majidnazari65
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:51 عصر
منظورتون کدوم عدده؟ اینجا هم چیزی دستی وارد نمیشه. هر دو تاریخ و عدد رو از دیتابیس میخونه. getdate هم که تاریخ و ساعت سرور رو برمیگردونه.

okpnz1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:55 عصر
فهمیدم الان ممنون

majidnazari65
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 23:28 عصر
سایت خوبیه. چند مورد رو از نظر خودم میگم امیدوارم به دردت بخوره (لزوما هم درست نیست البته):
تو صفحه اول فوتر پایین سایت قرار نگرفته و زیر محتوا افتاده. (با گوگل کروم دیدم)
اینطور که متوجه شدم از قابلیت font-face@ استایل شیت استفاده نکردی و فقط نام فونت رو گذاشتی. اینطوری اگه کسی اون فونتها رو نصب نداشته باشه سایت رو با فونت پیشفرض میبینه.
بیشتر از فونت فارسی B Homa و BTitr استفاده کردی چون فونتهای پررنگی هستن، خیلی جالب نشده. پیشنهاد می کنم از فونت B Roya و یا B Yekan برای متنها استفاده کنی با سایزهای مختلفش رو ببین که کدوم بهتر به نظر میرسه برای سایت.
همچنین فونتها و استایلها رو توی کلاسهای stylesheet.css جا بده و از خاصیت class عناصر استفاده کن.
تبلیغات حرکت نکنن بهتره.

عکسهایی که به عنوان پیش نمایش (عکس کوچک) گذاشتی همون عکسهای بزرگ هستن. مثلا چندتا عکس 640 در 400 رو تو صفحه اول لود میکنه ولی کوچیک نشون میده. بهتره عکسها رو در دو حالت پیش نمایش (کوچک) و عکس کامل (بزرگ) ذخیره کنی.
خوبه که برای نمایش کامل هر آگهی با کلیک بر رو عنوان اون آگهی بره به صفحه ای که مشتری بتونه اطلاعات بیشتر و عکس بزرگتری از آگهی رو ببینه. توی صفحات بجز منوی اصلی لینک دیگه ای وجود نداره.
هرجا که کاربر قراره فرمی ارسال کنه از captcha استفاده کن.

okpnz1
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 23:41 عصر
ممنون از راهنماییهای مفیدت این نسخه آزمایشی هست وسعی می کنم این مدت کامل ترش کنم
در مورد فونت کاملا حق با شماس برطرف می کنم ایشالا