PDA

View Full Version : استفاده از html5 و css3 آری یا خیر؟

jafar2012
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 14:34 عصر
hi
اوّلا با تشکر از تمامی اساتید این انجمن که باعث شدند به این مرحله برسم
و اما سوال
قصد دارم از تگ ها جدید html و css استفاده کنم و تگ های حذف شده استفاده نکنم (یعنی طبق استانداردهای فعلی پیش برم)
خوب اینجور که متوجه شدم تا سال 2022 استاندارد اچ تی ام ال و سی اس اس تغییر نمیکنه
پس باید رفت سمت اینها
اما
مشکل از اونجایی هست که استفاده از h5 و c3 در مرورگرهای قدیمی مشکل ساز هست
برای رفع اون بایستی از یک فایل جاوا اسکریپت استفاده کرد
البته من از واکنشگرایی css هم استفاده می کنم، که برای مرورگرهای قدیمی یک فایل js لینک میدم
اما چیزی که نمیدونم
در مرورگرهای گوشی مثل اندروید و هم چنین در سایل وسایل قابل حمل مثل تبلت در این ها این ویژگی های جدید ساپرت میشه ؟ ایا نیازی به فایل خاصی هست؟
در مورد گوشی های قدیم چیکار کنم؟ با سیستم عامل های سیمبین قدیم مثل n70 یا جاوا برای اون ها چیکار کنم؟
لطفا بهترین راه رو معرفی کنید هم از نظر حجم صفحات تولید شده و هم سئو

ab.ali
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 14:47 عصر
به هر حال دوست عزیز این گوشی ها کم کم دارن از روزگار محو می شن و به نظرم شما باید به سمت تازه برین و این مردمن که باید خود شون رو بروز کنند تازه با گوشی های قدیمی مثل جاوا که اصلا نمی شه به اینترنت رفت،پس بهتره خودتون رو به تازه ترین ها سوق بدین:لبخندساده:

دانیال دزفولی
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 16:01 عصر
سلام

به نظرم من بهتره از همون تگ های قدیمی مثل دیو و... استفاده کنی
و از css3 برای چاشنی کارت

ولی نباید قالب سایتت وابسته به css3 باشه
چون ممکنه توی یه مرورگر از چرخش پشتیبانی نکنه
و تو یه دیو درست کردی که وقتی می چرخه کارش رو انجام میده

متوجه منظور شدی؟

nimda.stoker
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 13:11 عصر
ما نباید خودمان را با مرورگر ها و تکنولوژي قدیمی وفق بدهیم.
کاربرانی که با موبایل جاوا وارد یک وبسایت میشوند انتظار ندارند که وبسایت رو به صورت کامل مشاهده کنند.
در دنیای تکنولوژی همه به دنبال آپگرید سخت افزار و نرم افزار های خود هستند.:چشمک:

thinkdiff
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 13:17 عصر
دوست عزیز ما باید از کد های html5 استفاده کنی و کتابخانه html5shiv رو به سایتت اتچ کنی.این برای html که هر کدی برای هر مرورگری قابل ترجمه نبود همون کدی قدیمی براش اجرا میشه و مشکلی پیش نماید
برای css3 iهم استفاده کنید مشکلی نداره فقط مثلا سایت شما در کروم با اون افکت های انیکیشنی اجرا میشه ولی در Ie8 به صورت ساده و بدون افکت.خوب همه میدونن ie8 به قبل ساپورت نمیکنه خیلی چیز ها رو و در اون ها مهم این هست که چیزی به همریخته نشون داده نشه نه این که با افکت انیمیشنی باشه یا خیر

masoud_pnu
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 00:15 صبح
اگه شرکتی نباشه سایت، قطعا استفاده خواهم کرد.

tadayoni
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 12:25 عصر
دوست عزیز باید توجه کنی که مخاطب محصول شما چه قشری از جامعه هستند . مثلا برخی سایت ها شرکتی هستند و مخاطبان اونها صاحبان صنایع کوچک هستند که وقتی من خودم میرم برای پشتیبانی چنین سایت هایی با کمال تعجب میبینم هنوز از مرورگر IE7 استفاده می کنن . البته بعد از مدتی متوجه شدم که چون احساس نیاز نمی کنند این عمل رو انجام میدن . در این حالت شما باید سایت خودتون رو با اونها وفق بدید ولی در اکثر موارد مشکلی در استفاده از HTML 5 و CSS 3 نیست چون دیگه کاربران هم متوجه شدن که در صورت بروزرسانی مرورگر چه مزایایی رو خواهند داشت و اگه به آمار استفاده از مرورگرها دقت کنید متوجه میشیم که بسیاری از افراد از مرورگرهای بروز استفاده می کنند .
در رابطه با موبایل ها هم توی موبایل هایی که از سیستم عامل های مدرن استفاده می کنند هیچ مشکلی نخواهید داشت و پیشنهاد می کنم کاربران سیستم عامل های قدیمی مثل سیمبیان رو زیاد مد نظر قرار ندید چون خیلی تعدادشون کم تر از چیزی هست که بخوایم انرژی بذاریم

IamOverlord
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 16:53 عصر
البته به هر حال کار محتاطانه تر و درست تر اینه که شما یه نسخه هم برای موبایل طراحی کنی... و ضمن این که هماهنگ با ظاهر و امکانات اصلی سایتتون باشه، در گوشی های موبایل و دستگاه هایی که صفحه ی نمایش کوچکی دارند کاربر به راحتی با ساییتون کار کنه...