PDA

View Full Version : ذخیره اطلاعات

helpsos
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 15:58 عصر
سلام به همه
می خواهم اطلاعات دانشجو را ثبت کنم که شماره تلفن او نیز در جدولی جداگانه ثبت می شود.
حالا در زمان ثبت شماره تلفن چطوری اون Id رو که به دانشجو در زمان ثبت داده شده بدست آورم تا در جدول شماره تلفن ثبت کنم.آیا باید از DB خوانده شود؟
یا اینکه EFCF روابطی داره که من نمی دونم؟
(از Entity Framework Code First استفاده شده است و اینکه اطلاعات دانشجو در یک پارشال ویو جدا و اطلاعات تماس او نیز در یک پارشال ویو جدا قرار دارد که در آخر اینها با هم در یک ویو نمایش داده می شود.)

با تشکر

kavayo
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 10:38 صبح
شما میتونید اطلاعات دانشجو را یکجا در یک مدل قرار دهید و با گرفتن مقدار از این فیلد های مدل انها را به صورت همزمان در دیتابیس ثبت کنید .

helpsos
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 12:14 عصر
شما میتونید اطلاعات دانشجو را یکجا در یک مدل قرار دهید و با گرفتن مقدار از این فیلد های مدل انها را به صورت همزمان در دیتابیس ثبت کنید .
ببخشید یکمی شفاف تر توضیح بدین.
من از الگوی واحد کار استفاده کردم و الان اومدم و اطلاعات دانشجو را اول تو db ذخیره کردم و بعد هم شماره اش را برای ثبت تلفن و ... نگه داشتم توی متغیر ها.
آیا این روش درست است؟
و اینکه ایا باید مثلا اگه فرد 3 نوع شماره تلفن داره اونها را add کنم و بعد مثلا یک دکمه برای تایید نهایی بذارم تا SaveChanges را فراخوانی کنم؟ (آیا این روش درست است؟:متفکر:)

Dr.Bronx
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 15:52 عصر
شما دو تا جدول دارید دیگه .
خوب اولی که مشخصات دانسجو هست رو ثبت کنید مثلا

Context db = new Context();
STU stu = new STU();

stu.name = "mm"
stu.family = "ss"
...

db.STU.Add(stu);
db.savechanges();

حالا اینجا شما می تونید آی دی آخرین رکورد ثبت شده رو بگیرید :

int LastStu = stu.Id

و بعد شروع کنید به ثبت کردن شماره تلفن ها .

موفق باشید .