PDA

View Full Version : طراحی و ساخت یک دیتابیس بهینه

Sir-Programmer
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 22:04 عصر
با سلام من تو یه سایت داشتم چرخ میزدم رفتم ثبت نام کردم رفتم تو سایت و گفتم ببینم چیکار میکنه و خلاصه سایت کارش چاپ کارت ویزیت و ... هست این وبسایت تو ثبت سفارشات میاد و نام محصول و نام کاغذ و اندازه و تیراژو میگیره و با یه سری توضیحات و .... ذخیره میکنه سوالم اینجاست نام محصول چند نوع داره مثلاً کارت ویزیت ، بنر و .... که هر بنر میتونه نوع جنس مختلفی داشته باشه نوع جنس هم میتونه سایز های مختلفی داشته باشه یه همچین دیتابیس های چجوری طراحی شدن مثلاً من میتونم واسه هر محصول یه تیبل بسازم یا راه دیگه داره ؟
118568

Sir-Programmer
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 22:07 عصر
ممنون میشم راهنمایی کنید!

Mahmoud.Afrad
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 22:42 عصر
این سوالتون یعنی اینکه هنوز تعریف دیتابیسهای رابطه ای رو درک نکردید.

برای هر کدوم از اطلاعاتی که در یک دسته قرار میگیرن(یک موجودیت) یک جدول میسازن. یعنی یک جدول برای نام محصول، یک جدول برای جنس کاغذ، یک جدول برای اندازه و ...

Sir-Programmer
جمعه 12 اردیبهشت 1393, 22:51 عصر
ممنون دوست عزیز ولی ، منم اینو میدونم دوست خوبم ولی بنظرم جالب نباشه حالا مثلاً واسه کارت ویزیت یک جدول مسازه بعد کارت ویزیت خودش جنس های مختلفی داره و هر جنس هم اندازه های مختلفی داره یعنی یک جدول برای کارت ویزیت و یک جدول برای جنس کارت ویزیت و یک جدول برای اندازه و این فقط یک گزینه محصولات هستش ؟ منم اینو میدونم که باید برای هر موجودیت یک جدول ساخت یعنی تنها راهش ساخت این همه جدوله ؟؟

Sir-Programmer
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 13:04 عصر
آقا خواهشاً کسی جواب بده یعنی باید واسه همچین کاری این همه جدول ساخت راه دیگه ای نداره ؟

javadaskari
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 19:42 عصر
اگه database درست طراحی نشه ممکنه دچار افزونگی بشه(اطلاعات الکی!!)
اما در مورد کار شما با یه جدول هم میشه درستش کرد ولی بهتره اونجاهایی که combo داری براشون یه جدول دیگه بسازی و کلید اونو تو جدول اصلی بزاری که میشه کلید خارجی!
مثلا شما برای نام محصول که combo هست یه جدول درست کن که فیلد کلید به نام Id و یک فیلد Name داره ، در جدول اصلی Product_Id میزاری و کد محصول(Id) رو توش نگهداری میکنی.