PDA

View Full Version : سوال: چاپ و ایجاد گزارش برنامه حسابداری

sm_1366
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 17:07 عصر
من یه برنامه حسابداری مینویسم که میخوام چندتا جدول رو با هم ترکیب کنم و چاپشون کنم ...
اصلا در زمینه چاپ و گزارش هم کار نکردم ...
میخوام ببینم من باید حتما نرم افزار کریستال ریپورت رو نصب کنم؟؟/ با خود vs نمیشه؟؟

ali_habibi1384
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 18:11 عصر
اینکه میگین هیچ ربطی به نوع ابزار گزارش گیرتون نداره. شما میبایست در SQL یه SP درست کنید که ترکیب جدوالتون رو خروجی اون SP داره حالا این SP رو به ابزار گزارش سازتون پاس میدید

gjmkdyttyhujk
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 19:54 عصر
نه خود ویژوال استودیو چنین امکانی نداره. و باید کریستال ریپورت رو نصب کنید و خواهید دید که کار کردن با اون چقدر راحت است.

sm_1366
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 07:53 صبح
نه خود ویژوال استودیو چنین امکانی نداره. و باید کریستال ریپورت رو نصب کنید و خواهید دید که کار کردن با اون چقدر راحت است.

من چندتا مقاله در مورد ساخت یه گزارش تهیه کردم که خیلی نتونسته کمکم کنه
بیشتر گیج شدم ...
شما میتونید کمکم کنید؟؟؟
من فلدهای چندتا جدولمو ترکیب کردم و جواابش شده یه datatable که ریختمش تو دیتاگرید ویو بعد طی یک سری عملیات بر روی داده ها یه ستون به دیتاگرید ویو اضافه شده حالا میخوام اینو برا چاپ بفرستم ...
واقعا نمیدونم چیکارش کنم.

sm_1366
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 08:09 صبح
ضمنا من چه ورژنی از کریستال ریپورت رو نصب کنم؟

gjmkdyttyhujk
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 12:57 عصر
شما می تونی ورژن 13 کریستال ریپورت رو از سایتش و یا از جاهای دیگه دانلود کنید بعد اگه ویژوال استودیو تو سیستمتون نصب هست اونو نصب کنید که به عنوان افزونه به ویژوال استودیو اضافه میشه. بعد توی پروژه تون add new item بزنید و اونو به پروژه تون اضافه کنید. و فریمورکتونو از پراپرتی پروژه به .net framework3.5 تغییر بدید. بعد کنترل crystal report viewer رو به فرمتون اضافه کنید و درآخر هم باید یکمی کد نویسی داشته باشید که بهتره خودتون دنبالش برید.

sm_1366
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 14:46 عصر
شما می تونی ورژن 13 کریستال ریپورت رو از سایتش و یا از جاهای دیگه دانلود کنید بعد اگه ویژوال استودیو تو سیستمتون نصب هست اونو نصب کنید که به عنوان افزونه به ویژوال استودیو اضافه میشه. بعد توی پروژه تون add new item بزنید و اونو به پروژه تون اضافه کنید. و فریمورکتونو از پراپرتی پروژه به .net framework3.5 تغییر بدید. بعد کنترل crystal report viewer رو به فرمتون اضافه کنید و درآخر هم باید یکمی کد نویسی داشته باشید که بهتره خودتون دنبالش برید.

این جمله رو نفهمیدم ..
بعد اگه ویژوال استودیو تو سیستمتون نصب هست اونو نصب کنید

gjmkdyttyhujk
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 02:55 صبح
ببخشید دیر جواب میدم.یعنی اینکه اگه ویژوال استودیو تو سیستمتون نصب هست، کریستال ریپورت رو نصب کنید.