PDA

View Full Version : سوال: checklistbox

ehsan_savadkohi
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 19:18 عصر
با سلام خدمت دوستان برنامه نویسم....

من دارم یه برنامه مینویسم از این قرار که:

میخوام برای هر اتاق یه کامپیوتر ثبت کنم،که دارای اطلاعاتی از قبیل نام کاربر و سریال و قطعات استفاده شده در سیستم و یک چک لیست سوال برای امنیت سیستم....
حالا من در این چک لیست مشکل دارم...
یک جدول سوال ساختم به این صورت...id,qus, ans

qus=سوال
ans=جواب بصورت 0 = خیر 1=بله
سوال ها را در checklist box ریختم و نمایش میدم. حالا برای نمایش جواب ها مه ب صورت 1 ها تیک بخوره ...نمیدونم چ کارش کنم.

بعد برای ثبت اطلاعات در دیتابیس باید ب چ صورت عمل کنم؟؟؟؟؟؟

دمتون گرم کمکم کنید....:خجالت:

parvizwpf
شنبه 13 اردیبهشت 1393, 21:04 عصر
میتونی بازتر توضیح بدی؟

ehsan_savadkohi
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 18:01 عصر
چشم...توضیح دادم که میخوام برای هر قسمت یه کامپیوتر ثبت کنم که دارای کاربری هست و اون سیستم دارای یکسری قطعات داخلی و لوازم جانبی و یه چک لیستی از توضیحات سیستم که جوابش بصورت بله و خیر است.همه سوال من روی چک لیسته.که همون موقع که دارم اطلاعات کامپیوتر را ثبت میکنم. این چک لیست را هم پر کنم و ذخیره کنم. حالا....یه جدول برای چک لیست ساختم به اینصورت:id,qus,ansهمه اطلاعات این جدوا را در داخل یه checkedlistbox ریختم و نمایش دادم.ولی هیچ کدوم تیک نخورده.. یعنی جواب هایی که 1 هست را تیک نمیزنه...این یه مورد،مورد بعدی ذخیره همین چک لیست به همراه اطلاعات سیستم بصورت همزمان در جدوله.ممنون میشم راهنماییم کنی.... حالا اگه checkedlistbox نشد از DataGridview هم میتونید استفاده کنید!!!!!!--

parvizwpf
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 18:06 عصر
چیزی که تا الان نوشتید رو بزارید.

ehsan_savadkohi
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 18:40 عصر
توضیحاتش در قالب ی فایل excel هستش. ممنوم میشم راهنماییم کنید.واسم خیلی مهمه!منطق پیاده سازی جدول سوالات هم موندم به چه صورته.

parvizwpf
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 18:48 عصر
دوست عزیز کد گفتم.

ehsan_savadkohi
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 19:03 عصر
////step1 string connectionString = @"Data Source=.;Initial Catalog=certificate_computer;Integrated Security=True";

////step2
SqlConnection con = new SqlConnection(connectionString);
con.Open();

//step 3
SqlCommand cmd = con.CreateCommand();
cmd.CommandText = "select * from question ";

//step4
SqlDataReader dr = cmd.ExecuteReader();

while (dr.Read())
{

checkedListBox1.Items.Add(dr["q"].ToString());

}
con.Close();
داخل لیست جدول را نشون میده. حالا نمیدونم چطور این اطلاعات چک خورده را ذخیره کنم. برای هر سیستم.. و همین اطلاعات را برای هریک از سیستم ها نمایش بدم.