PDA

View Full Version : دفترچه تلفن حرفه ای

mylove_iman
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 09:12 صبح
سلام دوستان
من میخوام یه دفترچه تلفن حرفه ای بنویسم که قابلیت شماره گیری با کلیک ، تشخیص و نمایش اطلاعات شخصی که تماس گرفته ، ارسال اس ام اس و ایمیل و این مباحث را داشته باشه
میخواستم دوستان بهمو راهنمایی کنن و بفرمایند ایا امکان تمام این موارد با زبان پی اچ پی هست
و اگر هست ایا وارد مبحث خاصی میشه
اگر دوستان بتونن یه خط مشی به من بدن اشالا خودم بتونم کم کم راه بیفتم
باتشکر فراوان از همه

MMSHFE
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 14:18 عصر
شما با PHP و کلاً زبانهای سمت سرور وب نمیتونید شماره گیری کنید و باید یک GSM Modem نصب کرده و از رابطهای COM ارائه شده همراه اون بهره مند بشین. برای ارسال و دریافت پیامک هم باید یک سامانه پیامک خریداری کنید که API برنامه نویسی داشته باشه. بطور کلی باید کار با رابطهای COM (مخفف Component Object Model) و همچنین وب سرویسها رو یاد بگیرین. بقیه مباحث (کار با دیتابیس و...) عادیه.

samsami
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 14:59 عصر
بهترین روش این هست از مودم جی اس ام استفاده نکنی و به جای آن از وب سرویس استفاده کنی
به این صورت که یک شرکت یک سری توابع php در اختیار شما قرار میدهد و شما از این توابع در کد های خود استفاده میکنید ...
جهت ارسال اس ام اس و غیرو ...
یکی از این شرکت ها مگفا هست.

MMSHFE
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 17:08 عصر
برای مکالمه تلفنی هم میشه با وب سرویس کار کرد؟

samsami
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 18:22 عصر
تلاش کنی همه چی میشه...

MMSHFE
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 19:10 عصر
توی یک محیط علمی، جایی برای شوخی نیست دوست عزیز. بخصوص در مواردی که راهنمایی خواسته میشه. هیچ سایتی رو تا حالا ندیدم که وب سرویس برای تماس صوتی بده و منطقی و ممکن هم بنظر نمیرسه. اینجور کارها با GSM Modem و یا API های برنامه هایی مثل Bitware و... انجام میشه و ازطرفی فقط سمت سروره و نمیشه کلاینت با مودم شما مکالمه انجام بده.