PDA

View Full Version : سوال: جایگزینی یک رشته

niloofar13
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 10:33 صبح
سلام من برنامه ای دارم که در اون افعال را شناسایی می کنم و سپس آنها را با علامت # جایگزین می کنم. برای شناسایی الگو از عبارت باقاعده استفاده کردم و افعال را به طور درست شناسایی میکند الان من مشکلی که دارم در جایگزینی افعال است نمیتونم از دستور replace خود عبارت باقاعده استفاده کنم چون وقتی کلمه ای مطابق با الگوی فعل شناسایی می شود بعد لازم است که بن ماضی یا مضارع آن استخراج شده و در جدولی جستجو شود تا مطمئن شویم که این کلمه فعل است. از دستور string.replace هم استفاده کرده ام ولی اون هم کار نمی کنه چون مثلا اگه فعل گفت شناسایی شده باشه فعل میگفتم هم تغییر میده در حالی که من میخوام فقط فعل گفت را جایگزینی کنه. از دستور replace به این صورت استفاده کردم: matn = Regex.Replace(matn, @"\b"+found+"\b", @"\b#\b"); ولی کار نمی کنه found متغیرای است که حاوی فعل شناسایی شده است. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

rayson
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 13:58 عصر
سلام ، من تا به حال چنین کاری نکردم ولی یک پیشنهاد دارم .
شما برای اینکار همزمان طول رشته هم مد نظر بگیرید ، آیا این کار شدنی در برنامه شما ؟
طول رشته را حساب کردن یکجور فیلتر گذاری محسوب میشه...
ببینید بعضی زمان ها شما برای بدست آوردن یک سری اطلاعات دقیق داده های خودتون را چندین بار ارزیابی میکنید و از چند روش آنها را مقایسه میکند تا داده اصلی پیدا بشه مثل فیلتر کردن در پردازش تصویر و ...