PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بدست آوردن جمع یک فاکتور فروش و نمایش در کریستال ریپورت

gjmkdyttyhujk
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 18:09 عصر
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس عزیز. من یک برنامه ی فروش برای یک فروشگاه لوازم لوله کشی نوشتم، که کارش فروش کالا به مشتری است. و بعد از فروش یک فاکتور فروش رو نمایش میده که این فاکتور شامل نام مشتری، شماره فاکتور، تاریخ صدور، لیست کالاهای فروخته شده، قیت هرکدام از آنها، جمع کل فروش هر جنس و در آخر جمع کل فاکتور رو برای نمایش داریم. مشکل من همینجاست که جمع کل فاکتور باید نمایش داده بشه و اون اینه که گاهی اوقات جمع کل فاکتور درست نشون داده میشه و گاهی اوقات نه، یعنی کمتر نشون داده میشه. و جستجوهایی که کردم دلیلش رو نمایش دادن نامرتب اطلاعات در پایگاه داده می دونم sql server. من برای نمایش اطلاعات در کریستال ریپورت از دیتا ست استفاده کرده ام. و برای هر فاکتور فروش 10 ستون و حداقل 1 سطر تولید میشه. برای نمایش جمع کل فاکتور در کریستال ریپورت یک running total field درست کردم که جمع کل قیمت هرکالا رو نشون بده ولی اشتباهاتی داره. به نظرتون چطوری این مشکل رو حل کنم. از تابع max در اس کیو ال هم نمی تونم استفاده کنم چون در دستور select ای که دارم فیلد جمع کل فقط یک مقدار داره در حالی که فیلد های دیگه حداقل یک مقدار دارند و نمیشه تابع max رو با اونها استفاده کرد. از تابع max به تنهایی هم نمی تونم در یک کوئری جداگونه استفاده کنم چون نمیتونم توی دیتاست ذخیره کنم. نیازمند کمک دوستان هستم. با تشکر. این هم لینک عکسی از فاکتور فروش که جمه کل رو اشتباه نشون میده و جمع دوتای آخر رو نشون میده ولی در بعضی موارد هم درست نشون میده http://upload7.ir/imgs/2014-05/43400958060966332108.png