PDA

View Full Version : موضوع بندی به صورت زیر شاخه

mashhadpix
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 20:23 عصر
سلام
چطوری می تونم تو asp با dropdownlist یک موضع بندی زیر شاخه مانند درست کنم
که شبیه به ورد پرس باشد مانند عکس زیر:
118640
ممنون میشم کسی بتونه منو راهنمایی کنه

majidnazari65
یک شنبه 14 اردیبهشت 1393, 22:56 عصر
برای این کار شما باید در جدول موضوعات در دیتابیس فیلدی داشته باشید که مشخص کند یک موضوع زیرمجموعه کدام موضوع است.
برای ساخت جدول و خواندن اطلاعات از آن از این لینک (http://barnamenevisan.org/Articles/Article2230.html) کمک بگیرید که در مورد طراحی منوهای تو در تو است و میتواند مفید باشد.
برای نمایش ساختار تو در تو نیز از کنترل Treeview استفاده کنید که میتوانید برای هر ردیف آن چک باکس درنظر بگیرید و ساختاری مانند عکس فوق بسازید.

mashhadpix
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 19:32 عصر
برای این کار شما باید در جدول موضوعات در دیتابیس فیلدی داشته باشید که مشخص کند یک موضوع زیرمجموعه کدام موضوع است.
برای ساخت جدول و خواندن اطلاعات از آن از این لینک (http://barnamenevisan.org/Articles/Article2230.html) کمک بگیرید که در مورد طراحی منوهای تو در تو است و میتواند مفید باشد.
برای نمایش ساختار تو در تو نیز از کنترل Treeview استفاده کنید که میتوانید برای هر ردیف آن چک باکس درنظر بگیرید و ساختاری مانند عکس فوق بسازید.

میشه با Treeview یک sample آماده کنید که داخلش چک باکس کار کرده باشه؟ و بفرمایید چطوری؟
ممنون میشم

majidnazari65
دوشنبه 15 اردیبهشت 1393, 19:59 عصر
یک TreeView با نام trvCategory قرار بدید و از کدهای زیر مثلا تو Page_load استفاده کنید. البته این یه مثال ساده س با دو تا حلقه. شما برای دستیابی به موضوعات تو در تو با عمق دلخواه، باید از تابع بازگشتی استفاده کنید.

trvCategory.ShowExpandCollapse = false;
trvCategory.ShowCheckBoxes = TreeNodeTypes.All;

for (int i=1 ; i<6 ; i++)
{
TreeNode tr = new TreeNode();
tr.Checked=true;
tr.SelectAction= TreeNodeSelectAction.None;
tr.Text = "node-" + i.ToString();
tr.Value = "node-" + i.ToString();
for (int j = 1; j < 3; j++)
{
TreeNode trch = new TreeNode();
trch.Checked = true;
trch.SelectAction = TreeNodeSelectAction.None;
trch.Text = "node-" + i.ToString() + j.ToString();
trch.Value = "node-" + i.ToString() + j.ToString();
tr.ChildNodes.Add(trch);
}
trvCategory.Nodes.Add(tr);

}

mashhadpix
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 20:11 عصر
من نمی خواهم از TreeView استفاده کنم. من فقط می خواهم وقتی مثلا موضوع ورزشی زیر موضوع دارد به عنوان فوتبال، بسکتبال و ...در پنل مدیریت به صورت عکسی که بالا قرار دادم بشود ولی من وقتی با Gridview این کار را انجام می دهم. شبیه عکس زیر می شود.
118761
هر عنوان را جلویش زیر عنوان قرار می دهم و این باعث تکرار بیش از حد می شود می خواهم این درست باشد و عنوان اصلی یک عنوان و زیر شاخه داشته باشد
ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه