PDA

View Full Version : کدام زبان برای "من"خوب است ؟ php , java , asp.net

almaweb.ir
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 02:20 صبح
سلام دوستان عزیز
اصلا بحث مقایسه زبان ها نیست !

فقط میخوام شرایطمو بگم کا راهنماییم کنید

من میخوام فقط تحت "وب" کار کنم و بیشتر هم در زمینه cms اختصاصی میخوام فعالیت کنم و پروژه های بزرگ
و همچنین برنامه نویسی ios , android

خب

این ها نیازمند یادگیری چند زبان هستند
دوستان چندین سوال دارم و واقا ممنووون میشم اگه وقت گرانبهاتونو بزارید و من و خیلی های دیگرو راهنمایی کنید

سوال » (برای جواب فطق شماره سوالو بنویسید و جواب بدید ! )

1- با جاوا مگه نمیشه تحت وب نوشت ؟ پس چرا همه asp و php رو انتخاب میکنند ؟
2- با c# میشه اندروید رو بهمون قدرت جاوا نوشت ؟
3- پس اگه C# یاد بگیرم میتونم ASP و اندروید رو باهم انجام بدم ؟
4- بعد از یاد گرفتن c# خیلی زمان میبره تا asp.net رو یاد بگیرم ؟
5- برای یادگیری asp باید اول سی شارپ و بعد asp رو یادگرفت که دو بخش هست ! ولی php به تنهایی هست و آیا یادگیری php سریع تر و بهتر نیست ؟
6- تو مقایسه ها سایت های خارجی asp و c# واقا حرفی واسه گفتن نداشتن در مقابل php و java علت چیه ؟
7- استخدام ! asp یا php ؟ کدام حقوق بیشتر میدن و شرکت های معتبر که حقوق خوبی میدن بیشتر به کدام زبان است ؟
8- سورس !! مهمترین ! منابع یادگیری برای C# , asp بیشتر است یا php ؟
9- در نهایت یک زبان را پیشنهاد کنید که جذاب و شیرین نیز باشد و البته منطقی ! گیر های الکی نداشته باشه و اعصاب خورد کن نباشه !

shahryari
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 08:42 صبح
winApplication = C#
Web = php
Android = Java

Share & Learn
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 18:17 عصر
سلام دوستان عزیز

من میخوام فقط تحت "وب" کار کنم و بیشتر هم در زمینه cms اختصاصی میخوام فعالیت کنم و پروژه های بزرگ

خب

دوستان چندین سوال دارم و واقا ممنووون میشم اگه وقت گرانبهاتونو بزارید و من و خیلی های دیگرو راهنمایی کنید

2- با C#‎‎‎‎ میشه اندروید رو بهمون قدرت جاوا نوشت ؟
3- پس اگه C#‎‎‎‎ یاد بگیرم میتونم ASP و اندروید رو باهم انجام بدم ؟
4- بعد از یاد گرفتن C#‎‎‎‎ خیلی زمان میبره تا asp.net رو یاد بگیرم ؟
5- برای یادگیری asp باید اول سی شارپ و بعد asp رو یادگرفت که دو بخش هست ! ولی php به تنهایی هست و آیا یادگیری php سریع تر و بهتر نیست ؟
6- تو مقایسه ها سایت های خارجی asp و C#‎‎‎‎ واقا حرفی واسه گفتن نداشتن در مقابل php و java علت چیه ؟
7- استخدام ! asp یا php ؟ کدام حقوق بیشتر میدن و شرکت های معتبر که حقوق خوبی میدن بیشتر به کدام زبان است ؟
8- سورس !! مهمترین ! منابع یادگیری برای C#‎‎‎‎ , asp بیشتر است یا php ؟
9- در نهایت یک زبان را پیشنهاد کنید که جذاب و شیرین نیز باشد و البته منطقی ! گیر های الکی نداشته باشه و اعصاب خورد کن نباشه !

سلام
جواباتون رو طبق اطلاعات خودم می دم ممکنه درست نباشه

1- نمی دونم
2- تا جایی که شنیدم و تحقیق کردم نه، جاوا از نظر سرعت و کیفیت برای اندروید بهتره
3- 4- 5- برای اینکه با asp برنامه بنویسی خیلی جاها از کدهای C#‎‎‎ یا Vb.net استفاده می کنی - کلا این سه تا خیلی شبیهن نمی شه گفت حتما برای اینکه asp کار کنی باید C#‎‎‎ رو یاد بگیری ولی خوب 100% اگه C#‎‎‎ بلد باشی برات راحت تره
من php کار نکردم ولی خیلی جاها خوندم php شبیه جاواست و برای اونایی که جاوا کار می کنن یاد گیری php راحت تره و برای اونایی که C#‎‎‎ کار می کنن یادگیری asp
6- یکی از دلایلش اینه که خارج از کشور بیشتر رفتن سراغ سیستم عامل هایی مثل لینوکس و از ویندوز کمتر استفاده می شه و سایت هایی که با php طراحی شدند تو همه ی سیستم عامل ها قابل استفاده اند، asp تو ویندوز بالا میاد
7- نمی دونم، فقط می دونم که asp برای کار خوب، کار هست - برای php کار خوب هم کار هست - به نظرم تو ایران زیاد به اینکه با چه زبانی نوشته شده باشه تاکیدی ندارند چون اکثرا از ویندوز استفاده می کنیم دیگه، مهم اینه که تو کار حرفه ای باشی
8- هر دو رو بگردی پیدا می شه - خدا رو شکر چیزی که ریخته تو رشته ی ما منبعه - فقط یکی باید باشه ازشون استفاده کنه
9- من php و کار نکردم و جاوا هم خیلی کم کار کردم- C#‎‎‎ رو دوست دارم، جذابه و قابل فهمه - برنامه نویسی کلا شیرینه باید ببینی کدوم زبان با روحیه تون سازگار تره و بهتر باهاش ارتباط برقرار می کنید.

در ادامه ی جواب شماره ی 6 این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?451234-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C&p=2018149&viewfull=1#post2018149) رو هم بخونید بد نیست

موفق باشید

karimi72
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 22:18 عصر
سلام دوستان عزیز

خب

2- با C#‎ میشه اندروید رو بهمون قدرت جاوا نوشت ؟
3- پس اگه C#‎ یاد بگیرم میتونم ASP و اندروید رو باهم انجام بدم ؟
4- بعد از یاد گرفتن C#‎ خیلی زمان میبره تا asp.net رو یاد بگیرم ؟
6- تو مقایسه ها سایت های خارجی asp و C#‎ واقا حرفی واسه گفتن نداشتن در مقابل php و java علت چیه ؟
8- سورس !! مهمترین ! منابع یادگیری برای C#‎ , asp بیشتر است یا php ؟

1-دوست عزیز همه وجود نداره من سایت های زیادی دیدم که با جاوا پیاده سازی شدن اما چرا مثلا php بیشتر است دلیلش این است که پروژه های کوچک زیادی با آن نوشته شده است ولی اگر به سایت ها بانک ها نگاه کنی می بینی از هر جاوا ، سی شارپ ، asp.net استفاده کرده اند ولی بعضی زبان ها در بعضی از بخش ها قدرتمند تر هستند مثلا asp.net در سیستم mvc بهتر است (نه اینکه بقیه توانایی این کار ندارند این زبان و سی شارپ عملا منطق را از ظاهر جدا کرده اند )
2- منظورتان از قدرت چیست ولی من برنامه ای ساده برای آشنایی با این سیستم نوشتم و چیز زیاد متفاوتی مشاهده نکردم باید از اهلش پرسید.
3- بله
4--زیاد خیر
5- قدرت دقیقا در همین جاست گفتم منطق از ظاهر جدا شده است.
6-یادگیری و اسفاده از سی شارپ و asp.net هزینه بر است شما باید در پلتفرم ویندز باشید برای همین فقط افراد حرفه ای و پروژه های مهم که توسط افراد حرفه ای پیاده سازی می شوند از این دو استفاده می کنند آیا افراد حرفه ای نیاز به پرسیدن سوالات سطح پایین دارند؟ یا فقط با خواندن مستندات می توانند به مقصودشان برسند؟
7- من تفاوتی ندیده ام
8- بای هر دو زیاد است نگران نباش
9-اگر با اصول برنامه نویسی مثل شی گرایی ، طراحی الگوریتم ، الگو های برنامه نویسی و... آشنایی فرقی زیادی نمی کند ولی چون گفته ای با CMS ها می خواهی کار کنی و این سیستم ها بیشتر با php توسعه داده شده اند برای راحتی خودت به نظر من php را یاد بگیر .

ordebehesht
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 00:05 صبح
ذوست من ابتدا php زبان نیست یک تکنولوزپی برای وب و جذاب شیرین حتی برای کار به cms بهتره c# بک اپلت هستش نه زبان ار لحاظ قدرت و امنیت میشه روش حساب باز کرد و بیشتر برای کار برای برنامه های تحت دستکتاپ خوبه ایجاد رابط اما asp به شخصه phpرو بیشتر قبول دارم چرا که asp تنها برای پرتال نویسی و اتوماسوین بدرت میخوره(از نظر من) برای انتخخاب یک برنامه برای توسعه کاری (وب و دیکتاپ) پارامترهای زیادی هست یکیش امنیت که c# خوبه و قدرتمند هستش phph هم همچنین و منابع زیادی داره برای آموزش

pouya.tehrani
دوشنبه 23 تیر 1393, 14:35 عصر
دوست عزیز به نظر من برای شروع یک زبان میانه رو انتخاب کن و برو جلو. مثلا من خودم اول با C#‎‎ و Windows Application شروع کردم. بعدش رفتم سمت ASP.NET و بعد از آن PHP. اگر روی CMS می خواهی کار کنی، PHP بهتره. چون الان بهترین CMSها با PHP هستن.

1. با جاوا میشه نوشت ولی برنامه نویسی جاوا خیلی مشکل تره. ASP.NET از همه ساده تره، PHP از همه پرکاربردتره. این ویدیو رو ببین راجع به ASP خوب توضیح میده: مبانی و مفاهیم اولیه ASP.NET (http://www.shabakema.com/product/1502/1597/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-asp.net---%D8%A8%D8%AE%D8%B4-2---%D9%85%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C)
2. اگه با C#‎‎ اندروید بنویسی، اول کدتون به جاوا ترجمه میشه، بعدش تبدیل میشه به برنامه اندروید. اگر برنامه پیچیده ای بنویسید، احتمال اینکه در فرایند تبدیل شدن به جاوا مشکل پیش بیاد زیاده.
3. برای شروع بله
4. نه زیاد. اگر C#‎‎ خوب بلد باشی، ASP خیلی راحت میشه.
5. سایت های قدرتمند زیادی هستن که با php و جاوا نوشته شدن. مثلا فیس بوک، یوتیوب، توییتر با php هستن. البته خیلی از سایت های بزرگ ممکنه با چند تا زبان برنامه نویسی نوشته شده باشن. چون C#‎‎ ساده ترین زبان محسوب میشه و تو ایران هم معمولا دنبال چیزهای ساده و آسون هستیم، زبان C#‎‎ محبوبیت زیادی داره. پس به همین نسبت هم برنامه نویس ASP.NET خواهیم داشت. دلیل این هم که سایت های ایرانی اکثرا با C#‎‎ نوشته شدن، دقیقا همینه. البته این نکته را فراموش نکنیم که حقوق برنامه نویس ASP.NET کمتر از حقوق برنامه نویس های دیگه است، پی واسه کارفرما هم به صرفه تره که با ASP.NET سایت طراحی کنه.