PDA

View Full Version : چه طوری میشه شماره ی صفحات datagridرا فارسی کرد؟

radan63
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 11:10 صبح
چه طوری میشه شماره ی صفحات datagridرا فارسی کرد؟

rezaei manesh
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 12:44 عصر
سلام
آقا بهترین را این که یک جدول درست کنی و دیتا گرید خودتو توی جدول بزاری و خاصیت align=Right آن را تنظیم کنی.
این جوری دیگه نیاز نیست داده های دیگتو تبدیل به یونی کد کنی خودشون تبدیل می شن اگه اینکار رو نکنی مقادیر گریدت اگه با عدد شروع بشن انگلیسی نشون می ده.

saniak_robot
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 18:19 عصر
اگه direction دیتاگرید و برابر rtl قرار بدی درست میشه .

موفق باشید .

nazaninam
یک شنبه 17 اردیبهشت 1385, 19:35 عصر
سلام
آقا بهترین را این که یک جدول درست کنی و دیتا گرید خودتو توی جدول بزاری و خاصیت align=Right آن را تنظیم کنی.
این جوری دیگه نیاز نیست داده های دیگتو تبدیل به یونی کد کنی خودشون تبدیل می شن اگه اینکار رو نکنی مقادیر گریدت اگه با عدد شروع بشن انگلیسی نشون می ده.

راست چین کردن دیتاگرید چه ربطی به فارسی شدنش داره؟
saniak_robot درست میگن باید dir=rtl قرار بگیره

rezaei manesh
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 06:36 صبح
سلام
من dir دیتا گرید رو rtl کردم اما نشد بعد اونو گذاشتم توی یک جدول و dir و align اون رو تنظیم کردم مشکل حل شد.

radan63
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 06:34 صبح
آقایون محترم هیچ کدومش شمارهی صفحات رو فارسی نکرد یه راهکار دیگه بگید
ممنون

rezaei manesh
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 08:19 صبح
سلام
من یک جدول از نوع اچ تی ام ال ساختم بعد گریدم روی اون بردم و با تنظیم این دو خاصییت dir جدول رو rtl کردم و بعد align=Right اون رو هم ست کردم درست شد

جدول از نوع HTML

manager
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 08:59 صبح
دوست من اگر هر کاری کردی درست نشد می تونی از تصویر استفاده کنی (ولی این راه حل مشکل نیست)
راه درست اینه که از مقدار rtl برای خاصیت direction استفاده کنی

mamadgmail
یک شنبه 24 اردیبهشت 1385, 15:15 عصر
من فکر می کنم توی سایت iranasp.net در مورد تولید اعداد فارسی توضیح داده شده. یک سری بزن.

radan63
شنبه 26 مرداد 1387, 14:29 عصر
من فکر می کنم توی سایت iranasp.net در مورد تولید اعداد فارسی توضیح داده شده. یک سری بزن.

من يك dbgrid و يك dbmemo دارم حالا مي خواهم روي ركورد هاي dbgrid كه هستم اطلاعات ستون خاصي از آن را در dbmemo نمايش دهد ولي آن ستون در dbgrid ظاهر نشود .از كد زير در رويداد formshow استفاده كردم error داد كه شماره انديس خارج از باند است.
dbgrid1.columns[2].visible:=false;