PDA

View Full Version : سوال در مورد آینده کاری

siavashghomashi
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 20:17 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید
میدونم هرچند شاید اینجا جای طرح این سوال نباشه ولی خواهشی که از مسئولان دارم پاک نکنید تا بتونم از مشاوره دوستان استفاده کنم
راستیتش من سال 90 با مدرک رشته کامپیوتر در سال 90 گرایش نرم افزار فارغ التحصیل شدم در آن زمان آشنایی خیلی خوبی با c# و sql و زبانهای تحت وب داشتم تا اینکه سال 91 به خدمت رفتم الان که خدمتم تمام شده مخواهم دوباره شروع کنم و از بازار کاری هیچ گونه خبری ندارم من اکثر موارد هم از یادم رفته مثلا همین دیروز یک پروژهsqlرو که قبلا در 2 ساعت انجام می دادم 6 ساعت طول کشید راستیتش الان گیجم که چیکار کنم از کجا شروع کنم برم با همون قبلی ها ادامه بدم یا اینکه اصلا تکنولوژی های جدید آمده و قبلی ها منسوخ شده والله نمیدونم خواهشی که از شما دوستان دارم به من مشاوره بدید چیکار کنم تورو خواهشی که از مسئولان سایت دارم لطفا این رو پاک نکنید تا من بتونم جوابم رو بگیرم

parvizwpf
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 20:43 عصر
همونا رو ریکاور شو. مطالعاتی رو تکنیکنهای جدید هم داشته باشید.

payam200525
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 20:44 عصر
همیشه برنامه های خوب رو باید بنویسی ...بنظر من کاربردی بودن مهمه نه زبان برنامه نویسی
هر چی دوست داری یاد بگیر اما استفاده کن

سوداگر
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 06:17 صبح
میدونم هرچند شاید اینجا جای طرح این سوال نباشه ولی خواهشی که از مسئولان دارم پاک نکنید تا بتونم از مشاوره دوستان استفاده کنم
راستیتش من سال 90 با مدرک رشته کامپیوتر در سال 90 گرایش نرم افزار فارغ التحصیل شدم در آن زمان آشنایی خیلی خوبی با C#‎ و sql و زبانهای تحت وب داشتم تا اینکه سال 91 به خدمت رفتم الان که خدمتم تمام شده مخواهم دوباره شروع کنم و از بازار کاری هیچ گونه خبری ندارم من اکثر موارد هم از یادم رفته مثلا همین دیروز یک پروژهsqlرو که قبلا در 2 ساعت انجام می دادم 6 ساعت طول کشید راستیتش الان گیجم که چیکار کنم از کجا شروع کنم برم با همون قبلی ها ادامه بدم یا اینکه اصلا تکنولوژی های جدید آمده و قبلی ها منسوخ شده والله نمیدونم خواهشی که از شما دوستان دارم به من مشاوره بدید چیکار کنم تورو خواهشی که از مسئولان سایت دارم لطفا این رو پاک نکنید تا من بتونم جوابم رو بگیرم

امان از دست سربازی! دقیقا مثل الآن خودمی:گیج:
من تصمیم گرفتم برم سمت PHP چون مدیر تالار PHP آقای شهرکی رو دیده بودم که سطح علمی و تجربه شون بالاست. ایشون آموزشهای جامعی تهیه کردند و همین الان هم مشغول تولید پکیج پیشرفته هستند که میتونید به تاپیک مربوط در تالار PHP مراجعه کنید بعدش آموزشهای mvc توسط آقای جنتی و فریمورک Yii باز هم توسط آقای شهرکی تولید شده بود. هم اینکه کلا نسبت به ماکروسافت انزجار خاصی پیدا کرده بودم و میخواستم توی محیط لینوکسی (اوبونتو) باشم بدون ویروس، بدون کرک های ویروسی، بدون هنگ کردن سیستم و ...! هم اینکه کلا از شبکه بدم میاد پس اونطرفی هم نرفتم. ضمنا آموزشهایی که آدم مطمئن باشه بعدش حرفه ای میشه توی سی شارپ و جاوا و کیوت و ... پیدا نکردم ولی آموزشهای آقای شهرکی واقعا از شرکتهایی مثل لیندا و tuts بالاتره.
میدونم اینجا تالار سی شارپه :خجالت:
برای همینم ممکنه خیلی ها بگن چون قبلا سی شارپ کار کردید راحت میتونی ASP.Net رو هم یاد بگیرید پس رفتن سراغ php اشتباهه و از اینجور حرفها که من تکذیب میکنم اشتباهه!
از طرفی یادگیری PHP و mysql و Yii Framework پایدارتر از اینه که بیاییم هی دنبال ماکروسافت بدویم. یعنی تغییرات ناگهانی در حد ماکروسافت ندیدم که هی 2 سال به 2 سال بگه نصف چیزایی که یاد گرفتی پشم! برو خودتو update نه ببخشید upgrade کن!

همونا رو ریکاور شو. مطالعاتی رو تکنیکنهای جدید هم داشته باشید.

حتی یک نقاش که میخواد یه نقاشی رو که قبلا کشیده رو دوباره بکشه خرابتر از اولی در میاد ولی اگه یه نقاشی دیگه بکشه (بدون توجه به اولی) بهتره. نمیخوام بگم رفتن دوباره به سمت سی شارپ اشتباهه ولی به دلایلی که بیشتر مربوط به روحیه بود تصمیم گرفتم PHP کار کنم. مدام خودم رو سرزنش میکردم که منی که Linq , WPF و ... بلد بودم الان حتی بلد نیستم یه آرایه تعریف کنم! ولی هم خدمتیم آقای فرشید باباجانی کتاب شیرپوینت 2013 و شبکه سیسکو نوشته و همه چی یادش مونده. خوندن مجدد مثل اینه که یه مهندس کامپیوتر بعد دو سال سربازی دوباره بیاد ترم اول فیزیک و آز فیزیک و ادبیات و .. رو بخونه خیلی اعصاب میخواد :عصبانی++:

موفق باشید

sajad2852
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 16:31 عصر
با چن تا از دوستاي دوران تحصيلت جمع شيد و يه شركت متر كردن خيابونا بزنيد!!!
برادر من دلت خوشه ها آخه كار كجا بوده:لبخند:

karimi72
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 22:28 عصر
این بحث برای منم حالب است چون چند وقت دیگر به احتمال زیاد منم با این مشکل بر خورد می کنم
سوداگر (http://barnamenevis.org/member.php?155327-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%B1) شما می فرمایید کلا با .NET خدا حافظی کنند و برن سمت PHP و زبان های مشابه؟؟

سوداگر
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 23:41 عصر
سوداگر (http://barnamenevis.org/member.php?155327-%D8%B3%D9%88%D8%AF%D8%A7%DA%AF%D8%B1) شما می فرمایید کلا با .NET خدا حافظی کنند و برن سمت PHP و زبان های مشابه؟؟
خداحافظی؟! نه مثلاً مدیر تالار PHP برای تحت وب از PHP استفاده میکنه دسکتاپ با #C مینویسه خبری هم از ASP.Net نیست! در آینده نزدیک خودم هم چنین قصدی دارم. فعلا PHP یاد میگیرم چون خوشم اومده و منابع خیلی خوبی براش بوجود اومده اونهم به زبان پارسی. خوب چرا من بیام #C و EF و ADO.Net و SQLServer و .. رو ریکاوری کنم که تازه برسم جایی که 2 سال پیش بودم و بخوام بفهمم توی این دو سال چی اومده چی رفته؟ ویندوز 8 چیه بعدش همه رو که فهمیدم تازه 9 میاد! EF چیه؟ چرا دیگه از LinQ استفاده نمیشه و ...!
با مجموعه های آموزشی که مدیر تالار PHP و ایران نهاد تولید کرده اند و می کنند مطمئنم میتونم تا آخر شهریور به PHP و MVC و Yii مسلط بشم که اونهم اگه کنکور نداشتم زودتر اتفاق میفتاد. شاید اگه این مجموعه آموزش ها نبود مجبوراً میومدم دوباره سمت دات نت
شما یه سیر مطالعاتی درست و حسابی #C و ASP.Net و متعلقاتش یا دلفی یا Qt یا جاوا به من نشون بدید که مطمئن باشم بعدش حرفه ای میشم؟(انگلسی هم قبوله)
از طرفی PHP یه دنیای دیگه است :قلب: تغییراتش شیب ملایم تری داره. یه دفعه مثل ماکروسافت نمیاد بزنه زیر همه چیز! لا اقل یکی دوسال قبلش خبر میده این روش قراره در نسخه های آینده منسوخ بشه به جاش از فلان چیز استفاده کنید. جالبه بدونید الان که PHP نسخه 5.6 اومده ولی روی خیلی از سرور ها نسخه 5.3 , 5.2 نصبه و توی این فاصله ای که روی سرور ها 5.3 به بالا نصب بشه میتونید تغییرات جزیی رو در سایت PHP.net ببینید. و ضمنا میتونید در محیط های غیر ویندوزی برنامه نویسی کنید :بامزه:

siavashghomashi
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 16:50 عصر
با سلام مجدد ضمن تشکر از مسئولان سایت که این تایپیک بنده رو حذف نکردن
و سلام به تمامی دوستان که بهم لطف داشتند و منو راهنمایی کردند راستیتش منم تو فکر هستم که php و c# ادامه بدم ولی میخوام میخوام با یک پروژه خوب شروع کنم که هم کاربردی و هم با تحت وب برنامه اش رو بنویسم و بتونم به عنوان یک نمونه کاری به شرکت های معتبر ارائه بدم ولی راستیتش هر چی فکر میکنم به این نتیجه میرسم که مثلا چنین برنامه ای بنویسم و اگه بخوام ارائه بدم میترسم مسئولان شرکت های مسخره کنند و بگه بابا اینو که نوشتی هر کی میتونه بنویسه راستیتش من الان موندم چه پروژه ای (چه کاربردی و چه تحت وب) و با چه تکنولوژی هایی بنویسم که بتوانم به شرکت های بزرگ ارائه بدم هدف پرسش من این است شما اگر جای من بودید چه پروژه ای رو به عنوان نمونه کار آغاز می کردید و در پایان به شرکت های معتبر ارائه می دادید خواهشی که ازتون دارم اینه که راهنمایی کنید تا افرادی مثل من بعد از سربازی گیج نشوند ضمن تشکر از تمامی دوستان خوبم از افراد باتجربه که سابقه کار در شرکتهای معتبر چه در گذشته چه در حال حاضر مشغول کارند و همه افراد اعم از با تجربه و حتی بدون تجربه کاری که میتوانند راهنمکای افراد مثل من را دارند تقاضا دارم ما را راهنمایی فرمایید

winner1
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 17:08 عصر
راستیتش من سال 90 با مدرک رشته کامپیوتر در سال 90 گرایش نرم افزار فارغ التحصیل شدم در آن زمان آشنایی خیلی خوبی با C#‎ و sql و زبانهای تحت وب داشتم تا اینکه سال 91 به خدمت رفتم الان که خدمتم تمام شده مخواهم دوباره شروع کنم و از بازار کاری هیچ گونه خبری ندارم من اکثر موارد هم از یادم رفته مثلا همین دیروز یک پروژهsqlرو که قبلا در 2 ساعت انجام می دادم 6 ساعت طول کشید راستیتش الان گیجم که چیکار کنم از کجا شروع کنم برم با همون قبلی ها ادامه بدم یا اینکه اصلا تکنولوژی های جدید آمده و قبلی ها منسوخ شده والله نمیدونم خواهشی که از شما دوستان دارم به من مشاوره بدید چیکار کنم تورو خواهشی که از مسئولان سایت دارم لطفا این رو پاک نکنید تا من بتونم جوابم رو بگیرم

یکی یه دستمال بده به من خدا این سربازیم داستانی شده ها من از ترس این سربازی تا دکترا میرم :گریه:
دوست من ببین سرعت رشد اطلاعات تو ایران خیلی کنده یعنی از بابت زمان نگران نباش اگه ده سالم بگذره برنامه های ما باید رو سیستم های پایین مشتری اجرا بشن