PDA

View Full Version : نیازهای دنیای پزشکی برای پیاده سازی نرم افزار

parvizwpf
سه شنبه 16 اردیبهشت 1393, 20:59 عصر
سلام.
در واقع اگر دوستان تجربه ای در زمینه کارهای کامپیوتری - پزشکی دارند راهنمایی بفرمایند. الان یا امروزه نیاز پزشکی بیشتر چیست برای اینکه نرم افزارهایی خاص و نوین بتونه به علمش کمک کنه. چه چیزهایی تو پزشکی نیازمند اجرای کارهای تحقیقاتی ، نرم افزاری دارند؟ اگر از دوستان مباحث جدید در دنیای پزشکی و تکنولوژی هایش را میشناسند که میتوان پیاده سازی کرد لطف فرموده و بگن.
متشکر.....

parvizwpf
پنج شنبه 18 اردیبهشت 1393, 16:06 عصر
دوستان اگه راهنمایی فرمایند ممنون؟

vbinkare
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 00:11 صبح
با سلام
به نظر بنده بحث اینکه یک بیمار بتواند با پزشک خود ارتباط داشته باشد و پرونده پزشکی این فرد در هر لحظه در اختیار پزشک یا خود بیمار باشد و یا اینکه بتواند رزرو نوبت بکند و اینکه حتی پزشک بتواند به صورت انلاین یک بیمار را راهنمایی کند و این بیمار یک حساب نزد پزشک داشته باشد که به ازا هر دقیقه که راهنمایی می گیرد محاسبه هزینه شده و به حساب پزشک برود و البته اگر این ارتباط به صورت ویدو کنفرانس هم باشد بد نیست.
امید وارم با نظرات بنده ایده های بهتری به نظر شما خطور کند و موفق باشید ، البته می تونید از کمک بنده با 22 سال سابقه در طراحی تولید و برنامه نویسی در صورت تمایل کمک بگیرید.

parvizwpf
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 00:25 صبح
ابتدا از جوابتون سپاسگزارم. در واقع من هم اینجا چون نیازمند کمک و تفکر مجربها بودم سوال رو عنوان کردم. این چیزی که شما فرمودید یکی از ارتباطات خوب و نوظهور هست و در حقیفت آن شکی نیست. اما اینجانب بیشتر دنبال کارهایی در مورد فن نرم افزار هستم در دنیای پزشکی نوین. مثل دنیای نانو ، لیزر، تصاویر و نقشه های درمانی و ساخت ابزار ارتباطی با رایانه و تحلیل مسائل پزشکی. بنابراین بنظرتون از چه چیزهایی میشه کار رو آغاز کرد؟ آیا صنعتهای نامبرده به تخصص سنگین نیازمندند؟ یا وقت زیاد؟ یا توان انسانی افزون تر؟ آیا اینجا دنبال چنین ابزار نوینی هستند؟ بازار صنعت پزشکی خواهان آنها هست؟
متشکر

vbinkare
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 22:53 عصر
با عرض سلام
مواردی که شما عنوان نمودید در حقیقت نرم افزار تخصصی می باشد که به کمک ابزار دقیق و یا ابزار پزشکی میاید و در هرجا که چنین ابزاری باشد نرم افزار آن نیز تولید شده و وجود دارد لذا خیلی جای کار ندارد مگر اینکه بخواهید یک دستگاه اختراع کنید و نرم افزار آنرا خودتان بنویسید و یا با یک شرکت تولید ابزار و دستگاه همکاری کنید ، یا اینکه در مورد دستگاه هایی که وجود دارد اطلاعات کسب کنید و در صورتی که آن دستگاه خروجی قابل پردازشی داشته باشد ، بتوانید برروی آن پردازش دیگری انجام دهید .
در زمینه های شبیه سازی نیز می توانید کارکنید:
می توانید یک نرم افزار شبیه ساز بدن انسان یا عضوی از بدن انسان را بسازید که با محرک های که به آن می رسد با شبیه سازی و تغییر محرک ها بتوان نتایج را مورد بررسی قرار داد ، یا اینکه یک سلول را با توجه به نقشه DNA و اینکه هر بخش DNA در چه خصوصیاتی از سلول اثر می گذارد شبیه سازی کنید و با تغییر DNA(شبیه ساز) مشخصات یک سلول را مورد مطالعه قرار داد . در زمینه های مثل هواشناسی نیز چنین کارهایی انجام می شود به این ترتیب که محل جغرافیایی شبیه سازی شده و تمامی خصوصیات ان منطقه به برنامه داده می شود و برنامه را به داده های فرضی مورد مطالعه قرار می دهند و نتیجه را مورد بررسی قرار می دهند.
امید وارم موفق باشید.

parvizwpf
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 18:20 عصر
واقعا متشکرم. جسارتا آیا خودتون ایده ای ندارید برای پیاده سازی؟

vbinkare
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 10:39 صبح
سلام
بنده تجربه در سیستم اتوماسیون اداری و سیستم گردش کار و کارتابل دارم شما شروع کن و طراحی های اولیت را انجام بده تا راهنماییتان کنم
موفق باشی

vbinkare
جمعه 23 خرداد 1393, 10:37 صبح
با سلام
می توانید یک سیستم ناوبری مانند sygic طراحی کنید که نقص سایژیک را نداشته باشد
نقص سایژیک این است که نمی توان نقشه آنرا به روز کرد ، به عبارتی کار شما این است که نقشه سایژیک را به یکی از روش های زیر به روز کنید
1-امکان ویرایش نقشه با ابزارهای خاص را در اختیار کاربر قرار دهید
2-با استفاده از نقشه هایی که خود گوشی از google map یا google earth بارگذاری می کند نقشه سایژیک را به هنگام کنید
موفق باشید

mohamad_torabi
جمعه 23 خرداد 1393, 20:58 عصر
ایده ای که دارم یه وب بزنید توش اطلاعات پزشکی قرار بدین نکات پزشکی خواص دارویی و .... مثلا دیزاینش دیزاین ساده نباشه به کار بیاد نکات جالب باشه تا کاربر رو جذب کنه

mohamad_torabi
جمعه 23 خرداد 1393, 21:03 عصر
البته خوبه که با چند پزشک نیز مشورت داشته باشید