PDA

View Full Version : نحوه تعریف کردن فولدر های values برای انتخاب زبان های مختلف و به کارگیری آن.

sina4everafter
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 20:05 عصر
سلام دوستان.اگر امکانش هست من و راهنمایی کنید.ممنون.
من دارم یه برنامه ای می نویسم که می خوام زبان فارسی و انگلیسی و بش اضافه کنم.
ولی نمی خوام برای لی یوت های هر زبان یک اکتیویتی جدا تعریف کنم.یعنی در حال حاضر فقط یک اکتیویتی تعریف کردم با دو تا لی یوت.
در فولدر res هم یک فولدر دیگه به نام values-fa تعریف کردم و string هایی که قراره متنش فارسی باشه رو داخل xml این فولدر فارسی نوشتم.
من از ابتدا این برنامه رو اینطور ننوشتم.یعنی تمام متن های فارسی و انگلیسی و داخل فولدره values تعریف کرده بودم.سوالم اینجاست:
حالا من string های فارسی و از فولدر values خارج کردم به فودر values-fa اضفافه کردم.ولی وقتی view هامو به فولدر فارسی لینک می دم اصلا هیچی نشون نمیده فقط آدرسش و نشون میده.مثلا اینطوری:
@string/... . ولی موقعی که داخل فولدر values تعریف می کنم درست میشه.
من دو تا دکمه تعریف کردم با نام های فارسی و انگلیسی.می خوام وقتی که کار بر روی دکمه فارسی کلیک می کنه، لی یوت و فارسی نشون بده.کدش هم اینطوریه که وقتی روی کمه فارسی کلیک می کنه با استفاده از intent به یه اکتیویتی دیگه بره.این طوره:
switch (whichButton.getId()) { case R.id.persian_Btn:
Locale loc = new Locale("fa");
Locale.setDefault(loc);
Intent englishAct = new Intent(BMIFirstActivity.this, BMICalculateActivity.class);
startActivity(englishAct);
break;
}
این پیغام و می نویسه:
BMIFirstActivity} does not exist.
در صورتنی که توی فایل مانی فست هم تعریف شده.فقط یه چیزی من اسم این اکتیویتی و rename کردم.
برنامم اجرا نمیشه.میشه بگین چرا؟
ممنون اگه راهنماییم کنید.

sina4everafter
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393, 23:17 عصر
میشه یه نفر راهنمایی کنه.ممنون.