PDA

View Full Version : اجرای یک Stored Procedure از هر یک ثانیه

Happy_davood
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 15:21 عصر
سلام

من برای یک منظور خاصی مجبور هستم هر یک ثانیه یک بار یک Qurey اجرا کنم . البته این Query خیلی ساده است و فقط یه Update انجام داده و زمان سرور رو هم بر می گردونه .
کلاً سه تا کلاینت هم وجود دارند که این کار رو انجام میدند .

منتهی الان نمی دونم که آیا این کار من روی شبکه از نظر ترافیک شبکه و یا فشاری که به سرور میاد بد هست یا نه ؟

در حقیقت من معیار درستی در دست ندارم و نمی دونم که این کار رو باید کرد یا نه ؟ هر چند می دونم که این Qurey بسیار ساده و حجم داده ای که برمی گردونه بسیار کم هست (در حد چند بایت) . از طرفی این عملیات بصورت Qurey هم نیست تا حجم داده ای که منتقل میشه زیاد باشه . بلکه در حقیقت هر ثانیه یک بار فقط یک Stored Procedure اجرا میشه که عملاً چند بایت اسم Stored Procedure به سرور منتقل میشه .

AminSobati
شنبه 16 اردیبهشت 1385, 16:16 عصر
ما از اصل موضوع اطلاعی نداریم که بدونیم آیا هدف شما، به شکل دیگه ای هم قابل پیاده سازی هست یا خیر. لذا فرض میکنیم با وضعیت موجود، تصمیم شما تنها راه حل باشه. با توجه به خیلی سبک بودن دستورات، هم از جهت پردازش و هم از نظر تبادل اطلاعات در شبکه، به نظر نمیرسه مشکلی به همراه داشته باشه..

Happy_davood
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 07:32 صبح
سلام
ممنون از پاسخ شما
خوب دلیل ایم کار من اگه اینجا مطرح بشه باعث درد سر شما میشه . آخه کار زیاد مهمی هم نیست که ارزش مطرح کردن داشته باشه .
به هر حال من دیگه با جواب شما خیالم راحت شد . دستتون درد نکنه

MH2538
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 15:40 عصر
شاید جواب درستی نباشه اما فکر می کنم Notification Service بتونه کمکت کنه . تا دیگه نیازی به چک کردن لحظه به لحظه نباشه

AminSobati
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 22:56 عصر
شاید جواب درستی نباشه اما فکر می کنم Notification Service بتونه کمکت کنه . تا دیگه نیازی به چک کردن لحظه به لحظه نباشه

فکر میکنم نیت شما از توصیه کردن SQLNS به دلیل Message Based بودنش هست؟ برای چنین مقاصدی SSB یا همون SQL Service Broker استفاده میشه. SQLNS کاربردهای دیگه ای داره