PDA

View Full Version : سوال: نحوه برقراری ارتباط بین گوگل کروم و دلفی

mehdi_moosavi
جمعه 19 اردیبهشت 1393, 19:25 عصر
سلام
دوستان محترم آیا راهی برای برقراری ارتباط بین دلفی و برنامه گوگل کروم وجود داره؟
فرض کنید برنامه گوگل کروم اجرا شده و یک سایت مثلا yahoo.com در اون باز شده حالا در یک برنامه در دلفی وقتی روی یک دکمه کلیک کنیم آدرس سایتی که در گوگل کروم باز شده در یک دیتابیس در دلفی ذخیره بشه.
البته یک راه ساده Copy/Paste کردن آدرس هست ولی وقتی تعداد سایتها زیاد باشه خیلی خسته کننده است؟ آیا راه دیگری وجود داره؟
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر (من با دلفی 7 کار میکنم)

hadisalahi2
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 10:23 صبح
قبلا خودم در این زمینه بحث کرده بودم
برای IE و به نتایجی هم رسیده بودم
توی همین سایت جستجو کن ، پیدا میکنی

Felony
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 19:52 عصر
اصولا مرورگرها رابط مانیتورینگی به واسط DDE دارن که میشه باهاشون ارتباط برقرار کرد و URL جاری رو ازشون درخواست کرد ولی کروم از این روند پیروی نمیکنه ، تنها راه برای کروم کار با هندل ها و جنگولک بازی های FindWindow و FindWindowEX و ... هست .

DDE = Dynamic Data Exchange

Mask
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 22:48 عصر
شخصا روش کا مستقیم با مرورگرها رو پیشنهاد نمیکنم . شاید کاربری که قراره رو سیستمش بررسی بشه که چه سایتی رو در مرورگر وارد میکنه، اصلا کروم نداشته باشه.
پس به نظر من بهتره یه پله بیاییم پایینتر.
یعنی اسنیف. باید دیتا رو از روی کارت شبکه مانیتور و اسنیف کنیم.
برای این کار هم ابزار خوب و کاربردی Winpcap برای این کار مناسبه.
با یه جستجوی ساده هم روش کار باهاش رو میتونید از نت پیدا کنید.

mehdi_moosavi
دوشنبه 05 خرداد 1393, 11:59 صبح
سلام خدمت دوست محترم Felony
من google و findwindowex رو جستجو كردم. شما به مطالب زيادي در اين مورد جواب داديد.
يك قطعه كد هم وجود داره كه دقيقا در مورد اينترنت اكسپلورر ، آدرس رو برمي گردونه ولي براي كروم قابل استفاده نيست
ضمنا حتما ميدونيد كه در كروم كليد Ctrl+T باعث باز شدن يك تب جديد ميشه حالا ممكنه برنامه كروم مثلا شامل 10 تا 15 تب باشه كه هر تب يك سايت رو باز كرده با يك آدرس مشخص هركدوم از تبها كپشن خودش رو داره در اين وضعيت كدوم آدرس رو ميشه Get كرد و چطور؟ ضمن تشكر لطفا در اين مورد هم راهنمايي كنيد.
واگه ممكنه با يك مثال كوچيك.
خيلي متشكر