PDA

View Full Version : آیا می‌توان برای ویو پیجر مثل نوگیشن دراور منوی ورودی گذاشت؟

sco1385
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 13:32 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی

من شروین هستم، ۵۵ ساله، و مدیر کانون آرمان شریعتی.

من در حال تهیه یک اپلیکیشن اندرویدی برای کانون هستم.

در انتظار راهنمایی و همکاری از سوی دوستان هستم. باسپاس

---

سوال :

من با استفاده از ویو پیجر یک اپ درست کردم دارای ده صفحه.

برنامه مشکل اساسی ندارد.

آیا می‌توان مثل دراور نوه‌گیشن یک منوی ورودی در سمت چپ (مثل اپ یوتیوب و گوگل پلاس) برای ویوپیجر ایجاد کرد؟

من البته یک اپ مثل یوتیوب درست کردم، که بهتر از ویوپیجر بود، اما مشکل نوه‌گیشن دراور این است که صفحات به چپ و راست اسوایپ نمی‌شوند، و کاربر اجباراً باید به منو برگردد تا صفحه دیگری را انتخاب کند.

سوال دوم من این است که:

آیا می‌شود کاری کرد که "نوه‌گیشن دراور" مثل ویو پیجر به سمت چپ و راست اسوایپ شود؟

از دوستان خواهشمندم که توضیحاتشان حداقل چند خط باشد تا من بتوانم موضوع را بفهمم.

با تشکر از شما

rubiks.kde
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 19:59 عصر
سلام

قبل از هرچیز ورودتون رو به انجمن تبریک میگم.

در مورد سوال اول : بله این کار رو میتونید انجام بدید.

در مورد سوال دوم : من زیاد متوجه منظورتون نشدم.بیشتر توضیح بدید.

و اما مهمتری از همه چیز : لطفا یک سری به قوانین انجمن زده و در چارچوب و با رعایت قوانین اقدام به ایجاد پست کنید.باتشکر

sco1385
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 21:12 عصر
ضمن تشکر از شما:

منظور من از سوال دوم این است که :

من الان یک اپ ساختم که مثل یوتیوب و گوگل از روش نوه‌گیشن دراور استفاده می‌کند. اما می‌دانید که، در این حالت، شما پس از دیدن هر صفحه، باید با زدن دکمه‌ای در اکشن بار، یا با لمس سمت چپ صفحه و کشیدن آن به سمت راست، منوی ورودی را باز کنید، و از لیست ورودی صفحه دیگری را انتخاب کنید، تا وارد صفحه جدید شوید.

من می‌خواهم وقتی کاربر یک صفحه را از قسمت وردی انتخاب کرد و وارد آن صفحه شد، بتواند با اسوایپ کردن به صفحات دیگر برود، و الزاماً ناچار نباشد که هر بار به منوی ورودی برگردد.

----------

اما درباره سوال اول : چطور می‌توانم یک ورودی به صورت نوگیشن دراور، در یک اپی که الان دارای تب است و از ویو پیجر استفاده می‌کند، تعبیه کنم. اگر به این مقاله نگاه کنید، همان است که من از روی آن یک اپ ویوپیجری ساختم. که متاسفانه منوی ورودی ندارد.

لینک مقاله (http://www.androidbegin.com/tutorial/android-viewpagertabstrip-fragments-tutorial/)

ممنونم