PDA

View Full Version : مبتدی: به دست آوردن بیشترین مقدار داده شده به مجموعه آرایه ها

hfdk000
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 13:11 عصر
سلام
من یه تابع دارم که در اون از ورودی رشته میگیره و درون آرایه می ریزه
حالا میخوام هرکدوم از خانه های درون آرایه رو تبدیل به کاراکتر کنم و در نهایت با ارزشترین مقدار تبدیل شده به کاراکتر رو از درون آرایه بدست بیارم....چیکار باید بکنم؟

aghayex
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 19:57 عصر
سوالتون کاملا نامفهوم هست.

من یه تابع دارم که در اون از ورودی رشته میگیره و درون آرایه می ریزه
خود متغیر استرینگ یه نوع آرایه هست . یعنی شما یه آرایه دارید که یه تابع میاد به ترتیب رشته ها رو میگیره و هر رشته رو در یه خونه آرایه قرار می ده .

حالا میخوام هرکدوم از خانه های درون آرایه رو تبدیل به کاراکتر کنم
اگه شما یه رشته رو در یه خونه از آرایه قرا بدی پس چطوری می خوایی هرکدوم از خانه های درون آرایه رو تبدیل به کاراکتر کنم

در نهایت با ارزشترین مقدار تبدیل شده به کاراکتر رو از درون آرایه بدست بیارم
منظور شما از کاراکتر چیه اگه عدد هست که حرف نیست اما اگه کاراکتر غیر عددی هست معیار ارزش کاراکتر چیه ؟ یعنی کد هر کاراکتر برای شما ارزش محسوب میشه یا ترتیب اونها بر حسب حروف الفبا ؟

hfdk000
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 20:05 عصر
با سلام و تشکر از اینکه وقت گذاشتین....
والله اصل سوال اینه:
یه تابعی باید بنویسم که یه رشته رو بگیره و دور با ارزشترین حرف اون علامت پرانتز باز و بسته قرار بده...منظور از با ارزشترین حرف ارزش اسکی اونهاست....مثلا اگه رشته abcde رو وارد کنیم مثلا خروجی به شکل (abcd(e باشه....ایده من اینه که بیام استرینگ رو به آرایه تبدیل کنم بعدش معادل اسکی رشته ها رو بدست بیارم .....
ممنون میشم راهنماییم کنید

aghayex
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 21:25 عصر
دوست عزیز من و تمام دوستان عادت نداریم تمرین های درسی رو جواب بدیم اما اگه این احساس بشه که متقاضی در حال تلاش هست کمک می کنیم
متغیر استرینگ یه آرایه هست یعنی یه استرینگ از مجموعه چند متغیر char تشکیل شده و نیاز نیست که شما دوباره اونو به آرایه تبدیل کنید .
نحوه جستجو ها هم چند نوع هست که تریبی و ... هست و به خودتون بستگی داره که از کدومشون استفاده کنی .
کلا شما ابتدا به وسیله یه حلقه بزرگترین کاراکتر رو پیدا می کنی بعد میای به وسیله متد Insert دو پرانتز کنارش قرار می دی

سوای اینها می تونی از دستورات linqtosql هم استفاده کنی

rahnema1
شنبه 20 اردیبهشت 1393, 22:09 عصر
راست میگه تمرینات را باید خودتون حل کنید
این روش که واستون میگم شاید بهتون درس نداده باشن

using System.Linq;
//...
string reshte1 = "dsgdfhgfert";
string baArzesh= System.Text .Encoding.ASCII .GetString(new byte[]{ System.Text.Encoding .ASCII.GetBytes (reshte1).Max( )});
reshte2= reshte1.Replace (baArzesh,"("+ baArzesh+")");