PDA

View Full Version : موتور گردش کار

mohammad_alikhani
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 17:59 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز.

من یه پروژه دارم که توش نیاز هست به موتور گردش کار. یک سری کار تعریف بشه و نسبت به تعریفی خاص به نوبت در قسمت های مختلف سازمان گردش پیدا کند. رفت و برگشت کارها، تایید یا عدم تایید و ... .
خودم یه ابزار پیدا کردم، از شرکت TMS. اما می خوام بدونم شما ابزار دیگه ای و یا تجربه ای در این خصوص دارید که در اختیار هم بذاریم.

لینک:

TMS Workflow Studio (http://www.tmssoftware.com/site/workflow.asp)

ممنونم.

hadisalahi2
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 19:03 عصر
این کامپوننت خوبی هستش
ولی استفاده از کامپوننت دردسرهای خودش رو داره

من پیشنهاد میکنم این کار رو خودت انجام بدی به صورت دستی و با کد نویسی
من خودم این جریان رو در برنامه های اتوماسیون خودم پیاده سازی کردم ، البته بدون کامپوننت

mohammad_alikhani
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 08:39 صبح
این کامپوننت خوبی هستش
ولی استفاده از کامپوننت دردسرهای خودش رو داره

من پیشنهاد میکنم این کار رو خودت انجام بدی به صورت دستی و با کد نویسی
من خودم این جریان رو در برنامه های اتوماسیون خودم پیاده سازی کردم ، البته بدون کامپوننت

هادی جان پیاده سازیش آخه خیلی زیر و بالا داره. الآن شما کار ها رو چطور تعریف می کنید تو سیستم خودتون؟
یکم بیشتر در مورد کاری که کردی و تجربه کردی اگه لطف کنی و اطلاعات بدی ممنون می شم. البته خود منم یکی دو تا پروژه انجام دادم. اما تفاوتش با کار الآنم اینه که تو اون سیستم ها کار ها استتیک بود. اما تو این پروژه، مدیر سیستم هستش که کار ها رو تعریف می کنه. اگه حوصله نداشتی کامل توضیح بدی، فنی هم می تونی توضیح بدی برام. می دونی بیشتر دنبال اینم که لازم نباشه زیاد این چرخه تولید گردش کار طول بکشه و بره تو فاز آزمون و خطا.

hadisalahi2
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 17:54 عصر
شما لطفا یک نمونه از کاری که باید در سیستم تولید بشه رو ذکر بفرمایید تا من راهنمایی کنم
سیستم تعریف کار ،یک بحث بزرگ و کلی هستش و نمیشه بگم اول اینطوری ، دوم اینطوری و سوم اینطوری

بلکه باید در مورد یک موضوع و هدف خاص تبادل نظر کنیم

mohammad_alikhani
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 15:15 عصر
شما لطفا یک نمونه از کاری که باید در سیستم تولید بشه رو ذکر بفرمایید تا من راهنمایی کنم
سیستم تعریف کار ،یک بحث بزرگ و کلی هستش و نمیشه بگم اول اینطوری ، دوم اینطوری و سوم اینطوری

بلکه باید در مورد یک موضوع و هدف خاص تبادل نظر کنیم

دقیقا همینطوره.
مثلا، کاربر باید بتونه روند امضای دیجیتال یک سند اکترونیکی رو برنامه ریزی کنه.
دقیقتر به این صورت:
1- بعد از تنظیم درخواست توسط واحد نت، تایید کننده باید درخواست را تایید کند. در صورت رد، باید به تنظیم کننده بر گردد.
2- بعد از اینکه واحد نت تایید کرد، به واحد بازرگانی ارجاع می شود. مدیر بازرگانی باید ضمن تایید، به یکی از کارمندان واحد ارجاع دهد.
3- کاربر واحد بازرگانی استعلام می گیرد و بعد از انجام ثبت های مقدماتی، مجددا برای تایید مدیر خود ارسال می کند.
4- مدیر بازرگانی با توجه به مبلغ استعلام ها، تصمیم می گیرد که مستقیم خریداری شود (از تنخواه) یا واحد مالی باید چک صادر کند.
5- در صورت خرید به صورت چکی از واحد مالی، درخواست به واحد مالی خواهد رفت. با اینجا مدیر مالی باید تصمیم بگیره که آیا نیاز هست اعتبار جدایی براش اختصاص داده بشه یا نه؟
6- در این صورت وارد واحد بودجه و اعتبارات وارد می شه و ....

حالا این رو به صورت استتیک می شه ساخت، اما ممکنه کاربر بخواد کلا چندید کار مثل این تعریف کنه.