PDA

View Full Version : سوال: نصب اوبونتو بعد ویندوز

mohammad#reza
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 18:33 عصر
سلام.من الان ویندوز سون رو سیستمم دارم و طبق روال معمول تو درایو c نصب شده.حالا من میخوام اوبونتو ۱۳.۱۰ الان در یه درایو دیگه یعنی e نصب کنم. میشه؟ سیستم دوال بوت میشه؟ مشکلی پیش نمیاد؟ بعدا بخوام ویندوزمو عوض کنم مثلا ۸ بریزم برای دوال بوت مشکل به وجود نمیاد؟

IamOverlord
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 20:17 عصر
سلام!
بله می شه. سیستم Dual-Boot می شه. مشکلی هم می تونه پیش نیاد! اما اگه دوباره ویندوز بریزید ویندوز کار رو به هم می زنه ولی با نصب دوباره ی Ubuntu مشکل حل می شه...
من الان هم Windows 8 دارم و هم Ubuntu 13.10...
البته گاهی Windows 8 اذیت می کنه تو فکرم کلا بندازمش دور...!

mohammad#reza
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 13:39 عصر
سلام!
بله می شه. سیستم Dual-Boot می شه. مشکلی هم می تونه پیش نیاد! اما اگه دوباره ویندوز بریزید ویندوز کار رو به هم می زنه ولی با نصب دوباره ی Ubuntu مشکل حل می شه...
من الان هم Windows 8 دارم و هم Ubuntu 13.10...
البته گاهی Windows 8 اذیت می کنه تو فکرم کلا بندازمش دور...!
خوب موقع نصب ابونتو میشه مشخص کرد تو کدوم درایو بریزه؟ چون من فقط با ماشین مجازی کار کردم ازم نمیپرسید تو کدوم درایو برزه.

mohammad#reza
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 13:41 عصر
اگه برای بوت مشکل پیش اومد بعد نصب اوبونتو چه کنم؟

محسن=0
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 21:50 عصر
اگه برای بوت مشکل پیش اومد بعد نصب اوبونتو چه کنم؟

باید بوت گراب رو تعمیر کنید

behnam404
شنبه 27 اردیبهشت 1393, 09:28 صبح
باید بوت گراب رو تعمیر کنید

آقا محسن چطور باید بوت گراب رو تعمیر کرد

سوداگر
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393, 10:32 صبح
من الان ویندوز 7 و اوبونتو 13.10 رو کنار هم دارم. راحت ترین روش نصب اوبونتو به نظر من استفاده از wubi هست که خییییییییییلی کار رو برای نصب اوبونتو کنار ویندوز راحت میکنه.
روش کار اینه که فایل iso اوبونتو 13.10 رو با برنامه درایو مجازی مثل virtual clone drive باز کنید یا از DVD های رایت شده استفاده کنید...
یه فایل wubi.exe داخل درایوتون پیدا میکنید ولی کاری به اون نداشته باشید اکثرا کار نمیکنه :لبخند:
حالا فایل wubi سالم رو از سایت اوبونتو دانلود کنید: http://releases.ubuntu.com/13.10/wubi.exe
بعد از اجرای فایل یک پنجره باز میشه که باید ubuntu رو انتخاب کنید (و نه kubuntu , lubuntu , ...) و رمز عبور بدهید و درایو رو C بگذارید و Ok کنید.
کمی صبر کنید تا یکسری فایل روی درایو C کپی بشه و پیغامی مبنی بر ری استارت کردن نمایش داده بشه. DVD رو بیرون بیارید و OK کنید.
قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد اوبونتو نصب میشه و میتونید با همون رمزی که داده بودید وارد شوید.
تبریک! به یک سیستم عامل پر باگ خوش آمدید :افسرده:
متاسفانه نسخه 13.10 اوبونتو جالب نبود...
یک روز دکمه خاموش شدن سیستم عامل مخفی میشه
روز دیگه دسکتاپ می پره
Shift+Alt برای تغییر زبان نوشتن رو نمیشه قرار داد
پرمیشن excecute رو به تمام فایل های داخل یک پوشه نمیشه بدیم (نسخه 12.04 میتونستیم)
و دنگ و فنگ های دیگه که فقط فقط با Terminal قابل حله بعضی ها هم حل نمیشن (مثل همین ALT+Shift)

تو فکرم کلا بندازمش دور...!
منم دارم ماکروسافت رو کلا میندازم دور با این سیاست مزخرفش (خودش خودش رو نقض میکنه :قهقهه:)

کامبیز اسدزاده
شنبه 03 خرداد 1393, 22:24 عصر
یه خبری هم من بدم که wubi از نسخه 14.04 به اینور دیگه قابل پشتیبانی نیست و همچنین اینطور که Canonical گفته تا 1 سال آینده خبر های خوشی از پیشرفت لینوکس و مخصوصا ابنتو خواهیم شنید.
مخصوصا فناوری QML که بر ظاهر و رابط کاربری اختصاص یافته و همچنین برای توسعه دهندگان قابلیت های زیادی داده شده که این سیستم عامل محبوبتر از همیشه خواهد بود.

من شخصا به عنوان برنامه نویس خوشحالم که چهار تا برنامه بنویسم بدم برای عموم مردم روی لینوکس بهتر از اینه که بدیم روی ویندوز کرک شده که اگه هم پول بدیم بهش میره تو جیب 1 نفر !!!

سوداگر
شنبه 03 خرداد 1393, 22:54 عصر
یه خبری هم من بدم که wubi از نسخه 14.04 به اینور دیگه قابل پشتیبانی نیست و همچنین اینطور که Canonical گفته تا 1 سال آینده خبر های خوشی از پیشرفت لینوکس و مخصوصا ابنتو خواهیم شنید.
مخصوصا فناوری QML که بر ظاهر و رابط کاربری اختصاص یافته و همچنین برای توسعه دهندگان قابلیت های زیادی داده شده که این سیستم عامل محبوبتر از همیشه خواهد بود.

والا ما که همین نسخه 14.04 رو امتحان کردیم باگ داشت و بعد از اتمام نصب درایو ها رو شناسایی نمی کرد :اشتباه: تنها مشکلی بود که توی دنیای اوبونتو برای اون جواب پیدا نکردم.
بهترین کاری که مسئولین ما میتونن بکنن کاریه که چین داره انجام میده. 70 درصد کامپیوتر های چینی در ارگانهای دولتی هنوز ویندوز XP دارن. یه مدت از ماکروسافت مجوز pach کردن واسه امنیت و اینها رو گرفته بودن دیدن فایده نداره اگه بخوان برن سراغ ویندوز 8 چند سال دیگه هم همین آشه همین کاسه الان میخوان برن سمت سیستم عامل های لینوکسی. ای کاش اینجا هم اجرا میشد ببینیم کی میره سمت ماکروسافت لعنتی.
البته اگه لینک خبر رو میگفتید بهتر بود چون اوبونتو من به wubi بسته است

کامبیز اسدزاده
یک شنبه 04 خرداد 1393, 16:51 عصر
والا ما که همین نسخه 14.04 رو امتحان کردیم باگ داشت و بعد از اتمام نصب درایو ها رو شناسایی نمی کرد :اشتباه: تنها مشکلی بود که توی دنیای اوبونتو برای اون جواب پیدا نکردم.

باگ داشت !!! من 14.04 رو در چندین سیستم نصبش کردم خیلی بهتر از 13.10 جواب میده مشکلیم در رابطه با درایور ندیدم ! تنها نسخه ای از ابنتو بود که منو راضی کرد که جایگزین ویندوزش کنم.
الانم خیلی تروتمیز کار میکنه راضیم ازش.

سوداگر
یک شنبه 04 خرداد 1393, 23:26 عصر
بله موقعی که مجزا نصب کردم عین ساعت کار میکرد ولی وقتی کنار ویندوز نصب کردم کامل نصب شد قبل از اینکه بالا بیاد یه پیغام میداد که Root مشخص نیست و درایوها رو کلا شناسایی نمیکرد.... اروری که میداد رو روی کاغذ نوشتم و رفتم توی ویندوز، گوگل کردم و چندتا دستور داده بود همه رو اجرا کردم کامل... باز هم همون پیغام رو داد :ناراحت: بقیه اینترنت رو هم جستجو کردم جواب نداد.
با DVD هم خواستم نسخه 13.10 رو آپگرید کنم نشد به سرم زد با همین اینترنت 128 نسخه 13.10 رو ورژن آپگرید کنم. بعد از 18 ساعت دانلود آپگرید جدید و نصبش و ریبوت شدن سیستم باز هم همون اتفاق افتاد :گریه:. منم گفتم همون 13.10 رو بچسبم هم اینکه مطمئن تره هم اینکه یاد اسکار (مارمولکه) میفتم هی میخندم :قهقهه:
البته گفتم باگ چون lubuntu 14.04 هم همینجوری بود مثل اینکه 14.04 اینجوریه دیگه! الان دارم mint رو امتحان میکنم (اثرات بیکاری بعد از سربازیه دیگه کاریش هم نمیشه کرد)

abbasi.naft
جمعه 03 بهمن 1393, 12:22 عصر
سلام و درود
بعد از نصب ویندوز 7 ، اوبونتو رو نصب کردم.
الان زمانی که 7 رو هایبرنت میکنم و بعد سیستم رو روشن میکنم و سیستم خطا میده و اجازه نمیده از حالت هایبرنت داخل 7 بشم و مجبورم میکنه سیستم رو ریست کنم.
فقط میتونم 7 رو شات دان کنم.
کسی به این مشکل برخورده؟ راه حلی دارید؟
میشه اول اوبنتو رو نصب کرد و بعد 7 رو؟
(اوبونتو 14.10 و 7 64بیتی)
(ایران هم الان از عراق باخت متاسفانه:گریه:)