PDA

View Full Version : سوال: انتخاب چند سطر از دیتاگرید با استفاده از چک باکس نه با کلید کنترل

momimomi
یک شنبه 21 اردیبهشت 1393, 23:52 عصر
سلام دوستان:چشمک:
یک ستون چک باکس در دیتا گرید ایجاد کردم:لبخند:
چظوری می تونم با زدن تیک چک باکس چند سطر اون سطرها رو به حالت انتخاب ببرم (تیره کنم)؟:متفکر:
به جای استفاده از کلید کنترل می خوام با استفاده از تیک زدن multi select ایجاد کنم.:شیطان:

forodo
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 16:24 عصر
سلام
توی رویداد CellClick دیتاگریدویو بررسی کنید اگر سطری که الان کلیک شده تیک مورد نظر زده شده اون سطر تیره بشه.

khokhan
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 16:46 عصر
از اساتید گرامی کسی بلد نبود؟!! به نظرم ساده باشه اما من بلد نیستم.:لبخند::چشمک::عصبانی++:
یه دونه چک باکس هم توی هدر ستون بگذار ویه رویداد براش تعریف کن :

momimomi
شنبه 27 اردیبهشت 1393, 22:37 عصر

دوست عزیز ممنون که پاسخ دادی اما پروژه ای که شما گذاشتی برای select all به کار میره اما من میخوام هر سطری که تیک خورد همون سطر هم تیره بشه مثل گرفتن کنترل و کلیک کردن روی سطر مربوطه.
اما من نمی خوام کاربر از کنترل استفاده کنه میخوام با زدن تیک سطر مربوطه یا سطرهای مربوطه رو تیره کنه.

khokhan
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 00:07 صبح
دوست عزیز ممنون که پاسخ دادی اما پروژه ای که شما گذاشتی برای select all به کار میره اما من میخوام هر سطری که تیک خورد همون سطر هم تیره بشه مثل گرفتن کنترل و کلیک کردن روی سطر مربوطه.
اما من نمی خوام کاربر از کنترل استفاده کنه میخوام با زدن تیک سطر مربوطه یا سطرهای مربوطه رو تیره کنه.

در رویداد CellContentClick گریدتون مرقوم فرمائید :

private void dataGridView1_CellContentClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
{
foreach (DataGridViewRow Row in dataGridView1.Rows)
{
if (e.ColumnIndex == 0)
{
if (Convert.ToBoolean(Row.Cells[0].EditedFormattedValue) == true)
{
Row.Selected = true;
}
}
}
}

managment-barnamenevis
جمعه 28 تیر 1398, 11:58 صبح
سلام دوست عزیز درسته 5 سال از این پست می گذره ولی خواستم تشکر کنم چون خیلی کارمو راه انداخت ولی یه سوال چطور میشه فهمید کدوم ستونا تیک خورده اگه هستین که جواب بدین ممنون وگرنه باقی دوستان راهنمایی کنن با تشکر

managment-barnamenevis
جمعه 28 تیر 1398, 12:04 عصر
نه دوست عزیز منظورم اینه مثلا من دوتا سطر رو تیک زدم. از کجا بفهمم دوم سطرها هستن

managment-barnamenevis
جمعه 28 تیر 1398, 12:08 عصر
نه دوست عزیز منظورم اینه مثلا من دوتا سطر رو تیک زدم. از کجا بفهمم دوم سطرها هستن
سلام دوست عزیز درسته 5 سال از این پست می گذره ولی خواستم تشکر کنم چون خیلی کارمو راه انداخت ولی یه سوال چطور میشه فهمید کدوم ستونا تیک خورده اگه هستین که جواب بدین ممنون وگرنه باقی دوستان راهنمایی کنن با تشکر