PDA

View Full Version : سوال: گرفتن انواع خاصی از کاراکتر در textbox

AMIN_SG
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 08:05 صبح
سلام من میخواستم تو asp.net داخل textbox فقط حروف فارسی از کاربر دریافت کنم چطور میشه اینکار رو کرد و اگه مثال کوچیکی هم در این باره بزنید ممنون میشم :چشمک:

meisam12
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 11:03 صبح
من یک پروژه کوچک نوشتم.

کارش به این روال است که یک متد نوشتم به نام IsPersian که کارکتر به کارکتر چک می کنه که آیا این کارکتر فارسی است یا خیر؟
اگر تمام کارکترها فارسی بود true برمی گرداند در غیر اینصورت false را برمی گرداند.
بعد یک CustomValidation گذاشتم که متد IsPersian را صدازدم و اگر حروف فارسی بود Validation صفحه را true می کند در غیر اینصورت false می کند و اجازه PostBack را نمی دهد

elahe471
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 11:45 صبح
سلام میشه از jQuery هم سمت کلاینت استفاده کرد

meisam12
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 12:32 عصر
اگر از JQuery استفاده کنید کاربر(سمت Client) با خاموش کردن JavaScript مروگر این روش از کار می افتد و می تواند هر کاراکتری استفاده کند

elahe471
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 16:07 عصر
اگر از JQuery استفاده کنید کاربر(سمت Client) با خاموش کردن JavaScript مروگر این روش از کار می افتد و می تواند هر کاراکتری استفاده کند

بله فرمایش شما متین ، این دوتا در کنار هم خوبه ... چون 99% کاربرا هکر نیستن و قصد تخریب ندارن که بیان javaScript رو Disable کنن ورودی نا معتبر وارد کنن و با jQuery اگر سهوا خطایی رخ بده کاربر بدون صرف وقت متوجه میشه و ورودی رو اصلاح میکنه ولی خیلی امن و خوبه که با علاوه بر جاوا اسکریپت با CustomValidator هم چک کرد این کاری هست که اغلب سایت ها انجام میدن مثل سنجش که حتما دیدین ...

AMIN_SG
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 20:28 عصر
اساتید از همتون ممنون کارم راه افتاد :قلب: