PDA

View Full Version : علت حذف فاصله بین پاراگراف‌ها چیست؟

sco1385
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 11:46 صبح
با سلام

من امروز یک متن را که دارای سه پاراگراف بود در تکس ویو قرار دادم.

بعد از اجرای برنامه دیدم که فاصله پاراگراف‌ها حذف شده و سه پاراگراف به یک پاراگراف تبدیل شده است. چرا؟

چگونه مشکل را حل کنم؟

در ضمن، متن جاستیفای نیست. مقاله‌ای سراغ دارید که چگونگی‌ی جاستیفای کردن متن فارسی در اتدروید را توضیح دهد.

ما تمام کارمان با متن فارسی است. و باید این مشکلات را هر طور شده با کمک دوستان حل کنیم.

خواهشمندم از راهنمایی دریغ نفرمائید.

متشکرم

harani
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 11:58 صبح
عرض به حضور شما که اگه متن را بخواهید به صورت دستی پاراگراف بندی کنید باید از \n یا \t و ... استفاده کنید برای اینکه درست پاراگراف ها همونگونه ای که ساخته اید در textview (یا weview) لود شود بهتر است که متن را در قالب html یا xhtml بریزید .
به شما بگم که تا آنجایی که من میدونم textview و edittext قابلیت جاستیفای ندارند و شما باید برای این قابلیت از webview استفاده کنید .

اینم یه نمونه برای justify کردن متن در وب ویو :

WebSettings settings = mywebview.getSettings();
settings.setDefaultTextEncodingName("UTF-8"); String text =
"<html><head>" +
"<meta http-equiv=\"content-type\" content=\"text/html; charset=utf-8\" />"
+ "</head><body>" + "<p align=\"justify\" dir=\"rtl\">" + matni ke mikhahin neshoon bede+
"</p> " + "</body></html>";
mywebview.loadData(text,
"text/html; charset=UTF-8",null);

sco1385
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 22:18 عصر
با تشکر از شما

اگر بخواهم متون به صورت فایل‌های آماده از قبل اچ‌تی‌ام‌ال باشد، کد فایل اچ‌تی‌ام‌ال باید چگونه باشد. و کدهای جاوا در اکتیویتی چگونه باشد.

خواهش می‌کنم زحمت بکشید و یک نمونه بدید.

ممنون

harani
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 09:57 صبح
با تشکر از شما

اگر بخواهم متون به صورت فایل‌های آماده از قبل اچ‌تی‌ام‌ال باشد، کد فایل اچ‌تی‌ام‌ال باید چگونه باشد. و کدهای جاوا در اکتیویتی چگونه باشد.

خواهش می‌کنم زحمت بکشید و یک نمونه بدید.

ممنون

تو این زمینه باید بگم که برای ساخت فایل htmlباید شما مطالعه ای در این زمینه داشته باشد کتب زیادی برای آموزش html و css در نت هست که قالباً هم خیلی کوتاه و جالب توضیح دادند شما میتوانید با یک notepad فایلهای html بسازید.

نمونه کدم که تو اینترنت زیاده مثلاً تو گوگل میتونی سرچ کنید load html file in webview android یا load html file in textview android

sco1385
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393, 13:47 عصر
راه حل های پیدا شده:

1. در وب‌ویو برای این‌که خطوط به هم نچسبد و یکی نشود، یعنی خطوط و پاراگراف‌ها جدا از هم باشند، باید از کد زیر استفاده کرد. یعنی همان تگ معروف پی html که خالی است و تکستی ندارد:

<p></p>

2. متن هم با قرار دادن دستور جاستیفای در فایل css تراز می‌شود.

#jomleh {
direction: rtl;
color: #0560a6;
font-size: 14px;
text-align: justify;
margin-top: 10px;
margin-bottom: 25px;
margin-left: 15px;
margin-right: 15px;
}

برای وسط چین کردن تصاویر هم از کد زیر در فایل css استفاده کردم:

#group_image {
margin-top: 30px;
margin-bottom: 30px;
margin-left:auto;
margin-right:auto;
width: 160px;
height: 160px;
content: url("../images/shariati.jpg");
}

در ضمن :

هنوز نتوانستم از فونت تاهوما در وب ویو استفاده کنم.
و هنوز نتوانستم دستور رفتن به بالای صفحه را پیدا کنم. دستورهای مختلفی از سایت‌های مختلف یافته و در وب ویو گذاشتم و عمل نکرد. گویا وب ویو فاقد این خصوصیت باشد. هر چند گمان می‌کنم که این امکان باید وجود داشته باشد، چون دستور ساده‌ای است.

در مجموع از وب ویو به خوبی می‌توان در مورد متن فارسی استفاده کرد.