PDA

View Full Version : کار نکردن selected value کمبو باکس

winner1
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 17:04 عصر
دوستان من vs 2012 نصب کردم تو یکی از فرمام به کمبو باکسم به خصوصیت selected value مقدار میدم ولی بعد مقدار دهی null میشه کل کمبو باکسا تو اون فرم همین وضعیت رو دارن

irartesh
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 17:36 عصر
ببین این کد میتونه کمکت کنه
این کمبو باکس از طریق دیتاست تغذیه میشه

comboBox1.DataSource = objset.Tables[0].DefaultView;
comboBox1.DisplayMember = objset.Tables[0].Columns[1].ToString();
comboBox1.ValueMember = objset.Tables[0].Columns[0].ToString();

winner1
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 11:41 صبح
ببین این کد میتونه کمکت کنه
این کمبو باکس از طریق دیتاست تغذیه میشه

comboBox1.DataSource = objset.Tables[0].DefaultView;
comboBox1.DisplayMember = objset.Tables[0].Columns[1].ToString();
comboBox1.ValueMember = objset.Tables[0].Columns[0].ToString();

نه دوست من اصلا عجیبه من این قسمت و انجام دادم مسله اینه که وقتی میگم مثلا
myComboBox.SelectedValue=5;
کار نمیکنه با trace پیش رفتم دیدم خط بعدیش یعنی درست بعد مقدار دهی به Selected value
مقدار به null تغییر میکنه:متفکر:

irartesh
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 11:52 صبح
احتمالا مشکل اینجا منطق برنامه نویسیه...selected value مقداری رو نمی پذیره و این مقدار فقط باید از طریق value member تغذیه بشه...از این روش معمولا برای بانک ها استفاده میشه...مثلا نام کتاب نمایش داده میشه و کد کتاب از طریق selected value دریافت میشه.

winner1
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 12:07 عصر
احتمالا مشکل اینجا منطق برنامه نویسیه...selected value مقداری رو نمی پذیره و این مقدار فقط باید از طریق value member تغذیه بشه...از این روش معمولا برای بانک ها استفاده میشه...مثلا نام کتاب نمایش داده میشه و کد کتاب از طریق selected value دریافت میشه.

نه دوست من مقدار میپذیره و فقط تو این فرمم اینطوریه

plus
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 15:48 عصر
معمولا از یکی از چهار حالت زیر خارج نیست:
1.DataSource درست مقدار دهی نشده.
2.ValueMember درست مقدار دهی نشده.
3.مقداری که به SelectedValue میدین در Propery ی با نام ValueMember در DataSource موجود نیست.
4.در رویداد SelectedIndexChanged یا SelectedItemChanged کدی نوشتین که بعد از تغیر مقدار، باعث null شدن میشه...

winner1
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 15:53 عصر
معمولا از یکی از چهار حالت زیر خارج نیست:
1.DataSource درست مقدار دهی نشده.
2.ValueMember درست مقدار دهی نشده.
3.مقداری که به SelectedValue میدین در Propery ی با نام ValueMember در DataSource موجود نیست.
4.در رویداد SelectedIndexChanged یا SelectedItemChanged کدی نوشتین که بعد از تغیر مقدار، باعث null شدن میشه...
]همرو برسی کردم اصلا داستانی شذه

abdullah20
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 17:04 عصر
دوست عزیز شما می خوای چه کار کنی؟ مگه نه این که می خوای به کومبوباکس ایتم اضافه کنی و برای خاصیت value هر ایتم یه مقداری قرار بدی؟
اگر این کد را میخوای بگید تا راهنمایی کنم

winner1
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 19:00 عصر
دوست عزیز شما می خوای چه کار کنی؟ مگه نه این که می خوای به کومبوباکس ایتم اضافه کنی و برای خاصیت value هر ایتم یه مقداری قرار بدی؟
اگر این کد را میخوای بگید تا راهنمایی کنم

نه دوست من selected value کار نمیکنه نمیخوام ایتم اضافه کنم که سوال و بخونین خواهشا

irartesh
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 19:30 عصر
شما مطمئنی فقط تو یه فرمتون اینجوریه وبقیه درست کار میکنن؟؟؟چون منم امتحان کردم تو کد نویسی مقدار می پذیرفت ولی تو اجرا مقداری دریافت نمیکرد!حتی بنده امتحان کردم که بعد دادن value member بهش selected value میدادم باز قبول نمیکرد و برنامه ارور میداد

winner1
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 19:53 عصر
شما مطمئنی فقط تو یه فرمتون اینجوریه وبقیه درست کار میکنن؟؟؟چون منم امتحان کردم تو کد نویسی مقدار می پذیرفت ولی تو اجرا مقداری دریافت نمیکرد!حتی بنده امتحان کردم که بعد دادن value member بهش selected value میدادم باز قبول نمیکرد و برنامه ارور میداد

نه دوست من من مطمنم شمام حتما یه اشتباهی چیزی انجام دادین

MohammadHadi2031
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 21:20 عصر
اگه می خواهید پنجمین آیتم رو انتخاب کنید بهتر نیست از selected index استفاده کنید

winner1
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 21:26 عصر
اگه می خواهید پنجمین آیتم رو انتخاب کنید بهتر نیست از selected index استفاده کنید

منظورم از پنجمین ایتم مثلا پنجیمن ایدیه کاربر یه ایدی انتخاب میکنه display مربوط به اون value نشون داده بشه

siavashjan
جمعه 29 مرداد 1395, 11:44 صبح
دوست عزیز نوع مقدار valuemember با selectedvalue همخوانی نداره
برای مثال زمان تعریف کمبو valuemember ان به کلید از نوع int 32 نسبت داده شده و زمان مقدار دهی selectedvalue دارید یک int16 رو نسبت میدین