PDA

View Full Version : دلیل اجرا نشدن بعضی از برنامه های سی شارپ در سیستم دیگران

dele_ghamgin_2008
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 20:19 عصر
سلام . من برنامه های مختلفی از سی شارپ می سازم . که بعضی از این برنامه ها روی سیستم کاربران قابل اجرا نیست و یا هست و ارور می دهد . دلیل این امر چه چیزهایی می تواند باشد :
یادآوری . من در برنامه ها از web browser نیز استفاده می نمایم. شاید بخاطر همین باشه چون از اینترنت اکسپلورر فراخوانی می کند . راه حل چیست ؟

marmulak_7
دوشنبه 22 اردیبهشت 1393, 22:36 عصر
با سلام

دوست عزیز برنامه های نوشته شده توسط سی شارپ برای اجرا نیاز به Microsoft .NET Framework دارن.چرااااا؟؟ خب چون زبان سی شارپ یه زبان .net هست و با توجه به .net که در هنگام نوشتن برنامت انتخاب می کنی باید همان NET Framework هم بر روی سیستم روبرو نصب شده باشد.

موفق باشی.

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 09:18 صبح
با سلام

دوست عزیز برنامه های نوشته شده توسط سی شارپ برای اجرا نیاز به Microsoft .NET Framework دارن.چرااااا؟؟ خب چون زبان سی شارپ یه زبان .net هست و با توجه به .net که در هنگام نوشتن برنامت انتخاب می کنی باید همان NET Framework هم بر روی سیستم روبرو نصب شده باشد.

موفق باشی.

با اینکه همگی نت وریم ورک را نصب می کنند باز هم ادعا می کنند که اجزا نمی شود.

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 10:33 صبح
وقتی برنامتون رو ایجاد میکنید روی C# به شماره و نسخه دات نتی که پروژه خودتون رو روش ایجاد کردین دقت کنید و در ضمن موارد دیگه ای هم هستش به عنوان مثال اگه از دیتابیس هم استفاده میکنید باید رفرنس هاشو همراه با برنامتون Publish کنید.

به طور کلی دلیل اجرا نشدن برنامه های دات نتی رو سیستم های دیگه ای که سیستم عاملشون ویندوز هست به خاطر عدم وجود یا سازگاری نسخه .NET و رفرنس های اون هست.

dele_ghamgin_2008
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 11:02 صبح
من هیچ رفرنسی اضافه نکردم . از دیتا بیس هم استفاده نمی کنم . نسخه 4 نت فریم ورک هم استفاده م یکنم که همه کاربر ها این نسخه رو نصب می کنند.

gjmkdyttyhujk
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 01:42 صبح
مطمئن بشید کاربرها اون رو نصب می کنند. یا خودتون ستاپ دات نت فریمورک رو بهشون بدید. سوالتون رو هم واضح بپرسید. منظورتون از اجرا نمیشه چی هست؟ آیا برنامه اصلا نمایش داده نمیشه یا اینکه اجرا میشه و ارور میده؟ اگه ارور میده ارورشو لطفا بگید.

hadi.88
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 02:09 صبح
سلام دوستان ! من یه مشکلی دارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنبد .
من یه برنامه نوشتم که LocalDataBas هستش و tableهام توی VS.NET هستن . توی tableهام من تیکه بعضی از فیلدهامو که مربوط به NULL بودنه برداشتن . یعنی اجازه ندادم که null باشه . اما بازم موقع run شدن مقدار Null میگیره . و سری بعد که می خوام همون pageرو باز کنم هنگام run یا همون debug بهم اخطار میده ک یکی از فیلدهام مقدارش صحیح نیست . ممنون میشم راهنمایی کنید !

dele_ghamgin_2008
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 09:10 صبح
من یه برنامه نوشتم که LocalDataBas هستش و tableهام توی VS.NET هستن . توی tableهام من تیکه بعضی از فیلدهامو که مربوط به NULL بودنه برداشتن . یعنی اجازه ندادم که null باشه . اما بازم موقع run شدن مقدار Null میگیره . و سری بعد که می خوام همون pageرو باز کنم هنگام run یا همون debug بهم اخطار میده ک یکی از فیلدهام مقدارش صحیح نیست . ممنون میشم راهنمایی کنید !
دوست عزیز این تاپیک من هست . چرا سوالتو اینجا مطرح می کنی ؟ یک تاپیک جدید ایجاد کن واسه خودت

aghayex
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 09:30 صبح
علت این خطای شما رو نمی دونم اما چه اصراری دارید نول نباشه ؟ معمولا فیلد های کلید رو نمی زارن نول باشه و فیلد هایی که حتما باسید وارد بشه .

سلام . من برنامه های مختلفی از سی شارپ می سازم . که بعضی از این برنامه ها روی سیستم کاربران قابل اجرا نیست و یا هست و ارور می دهد . دلیل این امر چه چیزهایی می تواند باشد :
یادآوری . من در برنامه ها از web browser نیز استفاده می نمایم. شاید بخاطر همین باشه چون از اینترنت اکسپلورر فراخوانی می کند . راه حل چیست ؟
در خصوص مشکل شما هم باید عرض کنم که ما داریم با دات نت کار می کنیم , اگه میی بینی حجم کل برنامت شده 10 مگ به خاطر دات نت فریم ورک هست و غیره پس شما خودت اونها رو قبل از برنامت نصب کنی . حالا خود دات نت فریم ورک ها هم ورژن های خاصی دارن که باید مد نظر داشت یا اینکه ببینم از چه امکانات دیگه ای استفاده کردی مثلا ریپورتر , دیتابیس اس کیو ال کامپکت و ...
اصلا ممکنه ویندوزی که کاربر نصب کرده باشه مشکل داشته باشه ( آخه در کشور ما انواع ویندوز دستکاری شده وجود داره )

dele_ghamgin_2008
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 15:02 عصر
علت این خطای شما رو نمی دونم اما چه اصراری دارید نول نباشه ؟ معمولا فیلد های کلید رو نمی زارن نول باشه و فیلد هایی که حتما باسید وارد بشه .

در خصوص مشکل شما هم باید عرض کنم که ما داریم با دات نت کار می کنیم , اگه میی بینی حجم کل برنامت شده 10 مگ به خاطر دات نت فریم ورک هست و غیره پس شما خودت اونها رو قبل از برنامت نصب کنی . حالا خود دات نت فریم ورک ها هم ورژن های خاصی دارن که باید مد نظر داشت یا اینکه ببینم از چه امکانات دیگه ای استفاده کردی مثلا ریپورتر , دیتابیس اس کیو ال کامپکت و ...
اصلا ممکنه ویندوزی که کاربر نصب کرده باشه مشکل داشته باشه ( آخه در کشور ما انواع ویندوز دستکاری شده وجود داره )
شاید حق با شما باشد . بیخیال ماجرا شدیم . راه دیگری در پیش گرفتیم . متشکرم

hadi.88
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 23:01 عصر
ببخشید داداش ! من تازه اومدم این سایت و خوب بلد نیستم قوانینشو . معذرت میخوام !

dele_ghamgin_2008
یک شنبه 28 اردیبهشت 1393, 10:44 صبح
ببخشید داداش ! من تازه اومدم این سایت و خوب بلد نیستم قوانینشو . معذرت میخوام !
مشکلی ندارد دوست عزیز خودمان راه حلی پیدا می نماییم.

webnavard94
شنبه 16 تیر 1397, 13:21 عصر
سلام وقت بخیر. من از اکسس توی سی شارپ استفاده می کنم. اما بعد از نصب روی هر سیستمی ، برنامه نمی تونه فایل دیتا بیس رو پیدا کنه. چرا برنامه مسیر درست رو تولید نمی کنه؟ من که نباید دیتابیس رو روی کامپیوتر دیگران کپی کنم. چرا برنامه نصب خودش انجام نمیده؟