PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از رفرش شدن صفحه بعد از زدن دکمه

reza69
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 10:48 صبح
سلام میخواستم ببینم راهی هست که بعد از زدن دکمه در فرم مقادیر تکس باکس ها خالی نشه.
به غیر از update panel

r4hgozar
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 11:01 صبح
سلام.
دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم.
چون سوال با تایتلت فرق داره.
اگه می خوای کل صفحت بهد زدن دکمه رفرش نشه. باید از Ajax استفاده کنی.
اما این که میگی تکس باکس خالی نشه خوب اگه از تکس باکس های خود asp استفاده کنی دیگه خالی نمیشه دیگه!!

reza69
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 11:03 صبح
سلام.
دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم.
چون سوال با تایتلت فرق داره.
اگه می خوای کل صفحت بهد زدن دکمه رفرش نشه. باید از Ajax استفاده کنی.
اما این که میگی تکس باکس خالی نشه خوب اگه از تکس باکس های خود asp استفاده کنی دیگه خالی نمیشه دیگه!!
ببین وقتی روی دکمه کلیک میکنم حتی بدون کد هم صفحه رفرش میشه و مقادیر داخل همه تکسباکس ها خالی میشه

mRizvandi
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 11:16 صبح
در ASP.NET یکی از اولین قابلیتهایی که وجود داره همین هست که با رفرش مقادیر کنترلها دوباره ست می شن. احتمالا شما خاصیت ViewState رو غیر فعال کردید. (در تنظیمات سایت یا معرفی خود صفحه رو بررسی کنید)
وقتی صفحه می خواد پست بک کنه، مقادیر کنترلها در یک هیدن فیلد به نام ViewState ذخیره میشن و دوباره نمایش داده می شوند.

EnableViewState = "true"

reza69
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 11:25 صبح
در ASP.NET یکی از اولین قابلیتهایی که وجود داره همین هست که با رفرش مقادیر کنترلها دوباره ست می شن. احتمالا شما خاصیت ViewState رو غیر فعال کردید. (در تنظیمات سایت یا معرفی خود صفحه رو بررسی کنید)
وقتی صفحه می خواد پست بک کنه، مقادیر کنترلها در یک هیدن فیلد به نام ViewState ذخیره میشن و دوباره نمایش داده می شوند.

EnableViewState = "true"
درست شد.

EnableViewState = "false"
چرا asp این خواصیت رو داره؟ منظورم اینکه چرا بعد از زدن دکمه باید صفحه به صورت پیشفرض رفرش بشه؟

r4hgozar
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 07:21 صبح
باز هم سوالاتت رو گنگ پرسیدین.
ولی چیزی که من از سوالت متوجه شدم رو توضیح میدم.
اولا که این دکمه توس خاصیت هاش این هست . مثل اینکه شما در html یک دکمه submit بزاری.
یک خاصیت هست به نام IsPostback این خاصیت باعث میشه به قول شما صفحه رفرش بشه.
شما می تونید این خاصیت رو تو تکس باکس ها هم true کنی.
این خاصیت به طور پیش فرض در بعضی کنترل ها true هست و در بعضی دیگه باید خودتون در یک رویداد مخصوص true کنین.

موفق باشید

reza69
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 18:41 عصر
باز هم سوالاتت رو گنگ پرسیدین.
ولی چیزی که من از سوالت متوجه شدم رو توضیح میدم.
اولا که این دکمه توس خاصیت هاش این هست . مثل اینکه شما در html یک دکمه submit بزاری.
یک خاصیت هست به نام IsPostback این خاصیت باعث میشه به قول شما صفحه رفرش بشه.
شما می تونید این خاصیت رو تو تکس باکس ها هم true کنی.
این خاصیت به طور پیش فرض در بعضی کنترل ها true هست و در بعضی دیگه باید خودتون در یک رویداد مخصوص true کنین.

موفق باشید
خیلی ممنون از توضیحاتتون من فالسش کردم درست شد.
بازم ممنون