PDA

View Full Version : سوالاتی در مورد کلید برنامه

shahin bahari
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 13:36 عصر
سلام دوستان.
چند تا سوال در مورد کلیدی که برنامه رو ساین می کنیم دارم.
قبلا من یه برنامه رو با یه کلیدی ساین کردم. الان لازم دارم که اون برنامه رو آپدیت کنم. لازم هست که حتما با کلیدی که دفعه پیش ساختم اون رو ساین کنم یا فقط پسورد و این حرف ها که موقع ساخت کلید وارد میکنیم یکی باشه کفایت میکنه؟!
مورد بعدی اینکه لازم هست چند تا خروجی از برنامه بگیریم با ورژن های یکی ( مثلا یکی برای بازار با پرداخت درون برنامه ای بازار اون یکی با سیستم پرداخت دیگه) تو این موارد هم لازمه کلید ها یکی باشه یا اینکه کلید برای هر مارکت جدا باشه مشکلی نداره؟!
ممنون دوستان.

Nevercom
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 14:52 عصر
دو چیز هویت برنامه ی شما هست، نام پکیج و کلیدی که باهاش ساین شده.

پس برای آپدیت حتماً باید کلید یکی باشه، در غیر اینصورت باید برنامه ی قبلی حذف بشه تا کاربر بتونه نسحخ ی جدید رو نصب کنه.

برای عرضه در مارکت هم همین موضوع صادقه، اگه می خواید برنامه ها یکی باشن، باید نام پکیج و کلیدش یکسان باشه.
اگه نام پکیج متفاوت باشه که اصلاً برنامه ی مجزا شناخته میشه و اگه کلیدش متفاوت باشه از نظر گوگل (یا خیلی های دیگه) معنیش این میتونه باشه که این نسخه دستکاری شده و شاید توسط سازنده ی اصلی منتشر نشده باشه.

saeed_g21
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 15:05 عصر
چطوری میشه از کلید ساخته شده بکاپ گرفت تا بعد از تعویض ویندوز به این مشکل برنخوریم ؟

Nevercom
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 15:18 عصر
خب شما وقتی قصد انتشار برنامه رو دارید، یه کلید براش می سازید و یا از کلید قبلی استفاده می کنید.
وقتی می خواید کلید رو بسازید ازتون می پرسه کجا و با چه اسمی ذخیره ش کنه. همون فایل رو خیلی خوب ازش حفاظت کنید.

saeed_g21
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 15:28 عصر
یعنی همون فایل debug.keystore ؟

#root#
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 18:00 عصر
یعنی همون فایل debug.keystore ؟
نه ، اون کلید پیشفرض هستش که بصورت خودکار توسط ابزار توسعه ایجاد میشه برای مراحل توسعه و تست برنامتون ، شما موقع گرفتن خروجی میتونی یه کلید ایجاد کنی ، دفعات بعد فقط به اون فایل و یه رمز عبور که تعیین کردی نیاز داری تا برنامتو با اون منتشر کنی.