PDA

View Full Version : مفهوم فرایند سفارش گذاری برای گرفتن نماد الکترونیکی

bftarane
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 16:05 عصر
سلام.
برای سایت آگهی ای که دارم ایجاد می کنم (مثلاً سایتی مثل سایت istgah، کارفرما دنبال گرفتن نماد الکترونیکی هست، حالا به ایشون گفته شده برای گرفتن Enamad باید نکته زیر رعایت بشه:

فرایند خرید (ارائه کالا یا خدمات به همراه مشخصاتش و قابلیت انتخاب توسط مشتری و طی نمودن فرایند سفارش گذاری و تولید پیش فاکتور
با امکان نمایش چاپ و یا ارسال به آدرس پست الکترونیکی )

من متوجه اون فرایند سفارش گذاری و تولید پیش فاکتور نمی شم که برای یه سایت درج آگهی رایگان و ویژه منظور چه فرایندی هست. ممنون می شم راهنمایی کنید. (آخه یه سایت فروش کالا نیست که بگیم کاربر بیاد کالاها رو انتخاب کنه و در سبد خرید ذخیره بشه تا هر وقت که دلش خواست بیاد ادامه فرایند خرید رو انجام بده)
ممنون.

champs
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 22:14 عصر
منظور همون صفحه ای هست که کاربر آگهی یک یا چند ستاره را انتخاب می کنه(اینجا باید نرخ هر نوع آگهی مشخص باشه) بعد از اون باید یک صفحه نمایش داده بشه که کد پیگیری و نام و نوع آگهی و قیمت و....و امکان تایید و چاپ داشته باشه

bftarane
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393, 02:42 صبح
کد پیگیری و نام و نوع آگهی و قیمت و....و امکان تایید و چاپ داشته باشه
داشتن کد پیگیری مستلزم این هست که آگهی ابتدا در دیتابیس ثبت بشه،
پس با این حساب من باید قبل از اینکه کاربر از انتخابش مطمئن باشه آگهی رو ثبت کنم و اگه تأیید کرد اون رو قطعی کنم درسته؟
این طوری که خیلی امکانش هست کاربر تأیید نهایی نکنه و دیتابیس بی جهت پر بشه.

مثلاً من سناریو رو به این شکل در نظر گرفتم که کاربر اگه موجودی کافی داشت (یه صفحه در سایت دارم که می تونه موجودیش رو افزایش بده ) دکمه ثبت بهش نشون داده میشه و آگهی رو می تونه درج کنه
اگه موجودی کافی نداشت یه دکمه پرداخت آنلاین بهش نشون داده میشه و با کلیک این دکمه کاربر به صفحه ای می ره و اونجا مبلغ و دکمه های رفتن به درگاه های بانکها در اون صفحه بهش نشون داده میشه. با توجه به صحبت شما باید قبل از ورود به این صفحه باید یه دکمه به اسم پیش فاکتور بزارم که با کلیک اون آگهی درج بشه و یه دکمه چاپ بزارم و مشخصات آگهی همراه با آی دی آگهی هم به عنوان کد پیگیری نشون بدم به کاربر، و بعد تازه یه دکمه برای تأیید هم داشته باشم درسته؟
نمی دونم اگه کاربر کار رو نیمه رها کرد و تأیید نکرد باید چه کار کنم؟

champs
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393, 13:09 عصر
نمی دونم اگه کاربر کار رو نیمه رها کرد و تأیید نکرد باید چه کار کنم؟

یه تراکنش TRANSACTION ایجاد کنید
http://www.php-jquery.ir/205/%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%AA-transaction-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F

bftarane
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 12:19 عصر
نه، من با تراکنش ها کار کردم و وقتی ازش استفاده می کنم که مثلاً بخوام همزمان یک رکورد رو که درج می کنم مثلاً یه رکورد دیگه رو هم حذف کنم یا آپدیت کنم یا یه رکورد دیگه رو هم بخوام درج کنم.
منظور من چیز دیگه ای بود.
لطفاً وارد آدرسی که در پیام خصوصی براتون گذاشم بشید و یک آگهی ویژه درج کنید تا متوجه منظورم بشید.

با نام کاربری test1 و پسورد 0936 لطفاً وارد بشید در سمت راست پنل کاربری رو می بینید از اونجا لینک درج آگهی رو بزنید و یک آگهی ویژه درج کنید.
کاری که من انجام دادم اینه که ابتدا در صفحه درج آگهی، آگهی درج میشه در بانک و در صفحه بعد اون اطلاعات رو از جدول میکشم بیرون و کد رهگیری هم به کاربر می دم و به کاربر نشون میدم حالا کاربر می تونه پرینت بگیره به عنوان پیش فاکتور و حالا در این صفحه اگه خواست آگهی رو می تونه نهایی کنه. در واقع کار داره دو مرحله میشه، یعنی من چون فکر کردم برای سفارش گذاری لازمه که کد رهگیری هم به کاربر داده بشه و چون تا در دیتابیس ثبت نشه که کد رهگیری وجود نخواهد داشت مجبور شدم دو مرحله ای کنم کار رو.

منظورم هم از ادامه ندادن کاربر این بود که در صفحه دوم تأیید نهایی نکنه آگهیش رو، با این حساب آگهی در دیتابیس ثبت شده ولی توسط کاربر تأیید نهایی نشده که تنها عیبش از نظر من اینه که دیتابیس بی خودی پر میشه.

اگه مجبور نبودم کد رهگیری بدم قبل از ثبت نهایی، می تونستم فقط یه دکمه پیش فاکتور در همون صفحه اول بزارم و اطلاعات وارد شده توسط کاربر رو با کلیک این دکمه به کاربر نشون می دادم و امکان چاپ هم میزاشتم یعنی هنوز رکورد ثبت نشده چاپ میشد اطلاعات آگهی بعد هم که در صورتی که می خواست می تونست دکمه درج نهایی رو بزنه.
ولی این کد رهگیری دردسرساز شده.

و اینکه در کل اون روندی که در پیش گرفتم برای درج آگهی به نظرتون خوبه؟ کارفرما روی هر چه ساده تر شدن کار برای کاربران سایت تأکید داره ولی از طرفی هم این فرایند سفارش گذاری و چاپ پیش فاکتور کار رو دو مرحله ای میکنه. ولی یه خوبی که داره کاربر می تونه بعداً از طریق این کد رهگیری و پنل کاربریش بره آگهی هایی رو که درج کرده ولی تأیید نهایی نکرده بعداً پیگیری و تأیید کنه.

البته هنوز کامل نکردم و دکمه تأیید صفحه دوم که کلیک بشه خطا می ده ولی برنامم این هست که در این دکمه که دکمه نهایی هست موجودی کاربر چک بشه که اگه کمتر بود پیغام بدم بهش کافی نیست. البته موجودی رو از همون اول بهش نشون میدم و در صفحه اول هم قراره یک لینک بزارم که اگه موجودیتون کافی نیست ابتدا افزایش دهید.

champs
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 13:07 عصر
به نظره من این روش عیبی نداره و از اونجایی که در آینده درگاه پرداخت به سیستم اضافه میشه ، کاربر بعد از درج به درگاه وصل میشه و مبلغ رو پرداخت میکنه و مدیر یا پرسنل بعد از تایید، آگهی رو درج میکنند
میتونید یک بند به این صفحه اضافه کنید که در صورتی که 48 ساعت از ثبت آگهی(منظور درخواست درج آگهی) گذشته باشه و مبلغ واریز نشده باشه آگهی به صورت خودکار از سیستم حذف میشه