PDA

View Full Version : Form Loading و بروز وقفه زمانی

Amir Taghavi
یک شنبه 17 اردیبهشت 1385, 20:34 عصر
سلام

وقتی در رویداد Load فرم چند خط کد می نویسم ابتدا باید تمام دستورات اجرا بشن بعد فرم نمایش داده بشه. فرض کنید که در Lod فرم باید Dataset رو Fill کرد که این کار باعث میشه وقفه ای نسبتاً طولانی پیش بیاد(اگر تعدادا رکوردها زیاد باشند). حالا چطور میشه که اول فرم نمایش داده بشه بعد دستورات اجرا بشن. برای مثال وقتی فرم Configure DataSet در VS نمایش داده میشه اول فرم Load میشه بعد داده های بانک رو نمایش میده.

روح اله معینی زاده
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 06:29 صبح
با سلام
شما فرموده‌اید: «اول فرم لود بشه» که این برابر است با اکتیو شدن فرم، بنابراین شما باید کد خود رو در اون قسمت بنویسید یعنی Form_Activate یا یه همچنین چیزی.

با احترام- خدانگهدار

mostafa_leman
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 07:48 صبح
سلام
من همیشه توی splash screen نمایش جداول رو fill میکنم
بنابر این وقتی وارد برنامه میشم با این مشکل بر نمی خورم
ولی خوب این راهیو که شما میگین واسه منم سواله
هر چند بی فایدست
چون تا موقعی که جداول fill نشه کاربر نمیتونه عملا کاری انجام بده

M.kavyani
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 15:56 عصر
سلام

وقتی در رویداد Load فرم چند خط کد می نویسم ابتدا باید تمام دستورات اجرا بشن بعد فرم نمایش داده بشه. فرض کنید که در Lod فرم باید Dataset رو Fill کرد که این کار باعث میشه وقفه ای نسبتاً طولانی پیش بیاد(اگر تعدادا رکوردها زیاد باشند). حالا چطور میشه که اول فرم نمایش داده بشه بعد دستورات اجرا بشن. برای مثال وقتی فرم Configure DataSet در VS نمایش داده میشه اول فرم Load میشه بعد داده های بانک رو نمایش میده.
کدهایت را در ایونت Shown فرم بنویس.

Amir Taghavi
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 18:31 عصر
از همتون ممنونم می رم تست کنم ببینم چی میشه!

در ضمن جناب معینی زاده در اینصورت هر وقت فرم غیر فعال بشه (Border اون خاکستری بشه) بعد دوباره با کلیک روی اون فرم دوباره Active بشه تمامی دستورات اجرا می شن! نه !

Amir Taghavi
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 18:48 عصر
کدهایت را در ایونت Shown فرم بنویس.

حق با شماست! از راهنمایی تون ممنونم

M.kavyani
دوشنبه 18 اردیبهشت 1385, 19:07 عصر
حق با شماست! از راهنمایی تون ممنونم
با سلام
خواهش مکینم. خدا روش کر که کارت راه افتاد.
در پناه حق موفق و کامروا باشید